dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 471

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michal_cobra

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    45

    Domyślnie

    a jak ma się do paroizolacji ścian stara budowa?
    tzn 24 cm ściany pustka powietrzna i 24 cm sciany?

    druga kwestia

    24 cm sciany 10cm wełny i 7,5 cm ytong'a na to tynk gipsowy?

  2. #2

    Domyślnie

    z własnych doświadczeń widzę że luna jest ok, mam podobny metraż, podobny sposób pracy i zamknąłem się w 2700. Wentylacja super, tyle że jest głośna i warto mieć ją gdzieś niesłyszalną

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał night_84 Zobacz post
    z własnych doświadczeń widzę że luna jest ok, mam podobny metraż, podobny sposób pracy i zamknąłem się w 2700. Wentylacja super, tyle że jest głośna i warto mieć ją gdzieś niesłyszalną
    night_84 -Napisz coś więcej bo ja przymierzam się do tej luny ,mój projekt to http://www.domdlaciebie.com.pl/proje...gawel,209.html ,szukam kogoś kto mi dobrze wykona projekt.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    night_84 -Napisz coś więcej bo ja przymierzam się do tej luny ,mój projekt to http://www.domdlaciebie.com.pl/proje...gawel,209.html ,szukam kogoś kto mi dobrze wykona projekt.
    Wentylacja sprawdza się nad wyraz dobrze, kupiłem zestaw omega.. + sterownik "kręcony" za coś ok 200zł. Z omega zabrałem(kratki, kanały, wyrzutnie opaski 2 przekładki, tłumik) ale styropianowe kanały to taki szit, koniec końców na swoje wyszedłem wtedy przy zestawie omega..

    inna sprawa to to co tutaj piszą a jak jest w praktyce, mam centralę w piwnicy drugiego budynku(bliźniaka) i zostawiłem wywiew do kotłowni żeby sobie obserwować co się dzieje. Luna przy małym mrozie miała opad o 4 stopnie na nawiewie w pomieszczeniach(wersja prosto z kartonu na standardowych filtrach). Mam wrażenie że na początku wentylatory pracowały głośno ale po czasie ucichły /przy modulacji/ taki dziwny swist, mam decybelomierz to kiedys to zmierzę. Na zdrowy rozum to co tutaj piszą to jakaś dziwna sprawa, podpowiem tu moje obserwacje i moja opinię, nie mam chęci dyskusji ze specami.

    Jest nas dwoje włączam lunke przekręcam do praktycznie zera i ostro z niej wieje, teraz moja obserwacja nic oprócz nas nie produkuje co2 i wilgoci i nawet przy najniższej prędkości nie zabierzemy tyle tlenu co jest w tym co wleci do domu, wilgotność jest na poziomie 50-55%, swego czasu trzymałem na poborze 30-40Wat ale wtedy to nawet 4 osoby mogą tam przebywać a jest to 1/4-1/3 mocy. Na maksa daje przy smażeniu i paleniu w bio kominku(3 palniki) oraz przy dużej liczbie gości ok 10os i dalej jest ok.
    Stań sobie przed wywiewem i zaobserwuj organoleptycznie jak duzo ucieka powietrza i nie ma co udawać strat ciepła.

    Piszący tutaj o centralach 250-350 a nawet 500 toż to przecież idzie łeb urwać, biore to na chłopski rozum. Ludzie potrzebują tlen i daja co2, trzeba pilnować wilgotność w pomieszczeniach. Wystarczy dac na max na 30-60min aby przewietrzyć dom, a tak to na 1/5-1/6 mocy. Możliwe ze nie wiem o tajemnych zapotrzebowaniach mojego domu lub ludzkich potrzeb ale luna to aż za dużo. Wyregulować sobie nawiewniki i odbiorniki wg uznania gdzie się przebywa i jako takiej wiedzy .

    Przy takim zastosowaniu LUNA bije wszystko na głowę(w moim przypadku) może jest nieporęczna, specyficznie wygląda, głośna/przy kanałach tego nie słychać/, ale jest tania i przy użytkowaniu umiarkowanym jest jak najbardziej ok za resztę warto dołożyć do 3 szyb, a tego nawet najlepsza wentylacja nie pobije.. Moje wrażenie jest takie że firmy i instalatorzy trochę chcą nam wmówić duże moce, profesjonalne instalacje i że zawsze lepiej mieć więcej np jak będziemy robić wesele w domu(przecież zawsze można zmniejszyć..)
    Ostatnio edytowane przez night_84 ; 04-12-2013 o 13:12 Powód: poprawki stylistyczne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony