dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie kablami - ryzyko uszkodzenia przy zalewaniu wylewką

    witam, w wyniku lektury FM zdecydowałem się dla małego domku na kable w wylewce.

    problem w tym, ze z kimkolwiek rozmawiam (elektrycy, czy ogólnie budowlańcy), to mi to wybijają z głowy - bo niby "nie widział Pan jak ci posadzkarze łażą w buciorach, gdzie tam jakieś kabelki dawać, rurki to inna sprawa". Albo: "musi Pan znaleźć firmę co da gwarancję, że będzie działać". A już to widzę jak elektryk mi daje gwarancje, że posadzkarze nie zniszczą albo posadzkarze, że elektryk nie skopał.

    jak to jest - czy to jest naprawdę rozwiązanie przy którym będę musiał w kaloszach stać posadzkarzom nad głową i na każdy krok patrzeć?
    czy może są jakieś patenty ograniczające ryzyko wpływu buta posadzkarza?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    No niestety. Praca na budowie nie jest lekka ani czysta. Oczywiście bywają solidne ekipy które zwracają uwagę na szczegóły jeśli mają to w swoim zakresie obowiązków.
    Dlatego najlepiej uczulić kierownika lub brygadzistę o takim stanie rzeczy i zabezpieczyć wszystko maksymalnie.
    Uszkodzenie może się stać przez nieuwagę ale również gdy jakiś element przeszkadza w pracy.
    Są też tacy którzy specjalnie uczynią psikusa tylko dlatego że inwestor stoi mu nad głową a zorientujesz się dopiero po wyschnięciu podczas wygrzewania posadzki gdy pieniążki już zostały skasowane.

    Dodatkowy zapis w umowie niekiedy kosztuje.

    Łączenia są z regóły przy ścianach w narożnikach więc łatwo je zabezpieczyć, natomiast należy zwrócić uwagę na to aby elementy nie przeszkadzały w wylewaniu anhydrytu bądź zacieraniu betonu z mixokreta.

    Sprawdzić przed wylaniem posadzki oraz wykonać dokumentację zdjęciową posadowienia głównych elementów przyłączeniowych tak aby podczas sprawdzenia wiedzieć gdzie rozkuć i poprawić.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 23-03-2022 o 10:05
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Idź do sklepu i zobacz kabel grzewczy.
    Jak nie będą na niego z impetem rzucać końcówki miksokreta i pechowo nie trafią akurat krawędzią nogi to trudno go uszkodzić. A jak będą nim tak rzucać, to i tak zmasakruję styropian.
    Dla pewności pomiary elektryczne są robione przed i po betonowaniu. Uszkodzenie stosunkowo łatwo wykryć i naprawić. Ale jakoś nie czytałem, żeby komuś kable posadzkarze uszkodzili.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony