dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 85

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    jeżeli ma być w podłodze ogrzewanie to ja jako wykonawca nie zaryzykowałbym kładzenia na zwykły klej

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    jeżeli ma być w podłodze ogrzewanie to ja jako wykonawca nie zaryzykowałbym kładzenia na zwykły klej
    Ja jako inwestor zapewne też w końcu nie zaryzykuję. Jednak ponawiam pytanie do wykonawców: czy widzieliście na własne oczy płytki, które zaczęły się odspajać nie w wyniku partackiego położenia, a w wyniku dania złego, "zwykłego" kleju? Powtarzam: zły ma być rodzaj kleju, nie jkego sposób nałożenia, czy cały czas stosowane przez różnych "panów Kaziów" patenty w stylu mocvzenia płytek w wodzie przed przyklejeniem, nakładanie kleju bez grzebienia, złe rozrabianie kleju z wodą itp.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Panowie .
    Naukowiec opracowuje recepture . Producent produkuje . Technolog sposob stosowania .
    "Kultura techniczna" to termin ktory okresla sposob korzystania z techniki . I nie chodzi tu o to , by budowlaniec mowil dzien dobry kazdego ranka swojej betoniarce , ale zeby postepowal zgodnie z zaleceniami .

    Jezeli wykonawca postapi wbrew zaleceniom technologii , to w razie awarii naraza sie na przegrana w procesie . Moze i nasze sady sa nierychliwe , ale wyroki w koncu zapadaja .
    Natomiast inwestor moza u siebie i za swoje zrobic jak uwaza .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Panowie .
    Naukowiec opracowuje recepture . Producent produkuje . Technolog sposob stosowania .
    A nad tym wszystkim siedzi cała armia tłustych panów w nienagannie zawiązanych krawatach, którzy na technologii klejów co prawda się nie znają, ale za to na robieniu jeszcze większej ilości pieniędzy jeszcze mniejszym kosztem - świetnie. Stąd moje drążenie tematu - na ile elastyczny klej jest faktycznie lepszy, a na ile jest to marketing.

    Jak na samym początku tego zajmującego wątku zaznaczyłem, nawet kluczowe słowa wytłuszczając - nie chodzi o to, że zwykły klej nie jest elastyczny, a ten niezwykły jest elastyczny. Gdyby to było takie proste, nie byłoby tematu, a rzecz byłaby oczywista. Wystarczy jednak sobie porównać parametry, róznica między elastycznościa jednego kleju a drugiego to raptem kilka procent

    Przed chwilą, żeby nie być gołosłownym, usiłowałem owe parametry wyszukać i podać czarno na białym. I kurcze, nie chcę snuć teorii spiskowych, ale przekopałem się przez wszystkie dane dostępne na stronie jednego z wiodących producentów klejów i.. i nie ma. Szczegółowa karta produktu przy kleju "elastycznym" podaje jedynie, że ma on zwiększoną elastyczność i tyle. Żadnej wartości liczbowej, nic, co możnaby porównać. Pamiętam, że kiedyś, kiedy mi to przyszło do głowy, sprawdzałem te parametry, wtedy były dostępne i właśnie zaskoczyło mnie, jak niewiele się one od siebie róznią. Teraz ich nie ma... Dziwne, prawda?

    Natomiast muszę przyznać rację w innej kwestii - przyczepność do podłoża. Te "lepsze" kleje maja ją dokładnie dwa razy lepszą. I ten parametr jakoś podawany jest. Znów dziwne, że akurat tym się jednak chwalą, a tamtym nie, prawda?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony