dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 85
  1. #21

    Domyślnie

    Mapei Adesilex P-9 lub Ceresit CM-16 . Cena ok 50 zl za worek . Mapei kupisz w Castoramie , OBI , Praktiker , Ceresit w LM .I w skladach budowlanych .

  2. #22

    Domyślnie

    W tamtym roku remontowałem kuchnię w strażnicy w której remont był robiony kilka lat wcześniej, wiecie z jakiego powodu? A no z takiego że zaczęły odpadać płytki. Co prawda nie było tam podłogówki i akurat na podłodze płytki się trzymały dobrze, ale ze ścian to odpadały same. Strach było przebywać w tej kuchni bo nie wiadomo kiedy płytka mogła spaść na głowę. Podczas skuwania tych płytek trzeba było się asekurować bo po zerwaniu kilku płytek potrafiła odlecieć cała ściana płytek, wszystkie płytki były głuche. Płytki były kładzione na jakimś tanim kleju na pewno nie był to klej elastyczny. Z tego co nam mówili to wtedy na remont miasto dało mało pieniędzy wiec wszystko musiało być zrobione tańszym kosztem. My zaś położyliśmy wszystko na kleju elastycznym Mapei P9, klej drogi, w sumie to ten klej kosztował prawie dwa razy tyle co te płytki. Ale po roku nic z płytkami się nie dzieje. Aha dodam tylko że w tej strażnicy płytki dlatego zaczęły odpadać bo ściany w niej pracowały podczas włączania syren alarmowych. Jak takie syreny pracowały to wszystko w budynku drżało, szklanki z suszarek spadały . Jako że na robotę trzeba było dać gwarancję, niestety ale trzeba było zastosować pewne rozwiązania. Na podłogówkę bym nie przykleił płytek na zwykłym kleju. Żal by mi było wywalić kasę na drogie płytki, które za rok mogą popękać.
    Ostatnio edytowane przez bladyy78 ; 09-01-2011 o 21:58

  3. #23

    Domyślnie

    potwierdzam to co pisze vadiol...
    Po pierwsze elastyczny klej to kwestoa 40-50% ceny zwykłego.a nie 3 razy drozej
    po drugie sa kleje tzw firmowe. które nawet swoje najtansze kleje mają w bardzo dobvrej jakosci...czyli np. klej podstawowy mapei szary za 20 zł z castoramy jest duzooo lepszy niz podobny zwykły klej ,,bezfirmowy,, za 10-15 zł te tanie kleje to jest piasek nic wiecej.
    Natomiast kleje elastyczne np.Mapei,Baumastera,Webera to naprawde jest wysoka półka,przedewszystkim praca takimi klejami to komfort,po drugie rzeczywiscie sama jakosc klejenia po 2-3 tyg nie jestesmy w stanie odspoinowac płytki,trzeba ja pobic.
    W sumie tanie kleje tez sie nadają tylko ze jakiekolwiek błedy(nawet minimalne),przy montazu bądz zmienne warunki pomieszczen juz moga powodowac erozje i w efekcie dupa zbita,wystarczy zle zafugowac,zle uszczelnic,zle przygotowac podłoze i juz ryzyko bardzo wzrasta.
    Widac to szczególnie po tarasach...tam jakakolwiek oszczednosc powoduje po 1-2 latach ze wszystko ,,fruwa,, dlatego jako fachowiec zawsze robie wg sprawdzonej technologii ,dlatego nie ma reklamacji.
    1.dobry fachowiec
    2.odpowidni materiał(niekoniecznie najdrozszy)
    Rozbicie tych 2 punktów i ryzyko wzrasta na maxa.
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 10-01-2011 o 08:43

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Kleje noname obchodzę szerokim łukiem, dotychczas kupowałem atlas albo ceresit, jeden i drugi za klej podstawowy kosztuje ok 18-20zł w zależności od tego, jak się trafi. Natomiast elastyczne - może z 3x przesadziłem, ale tańszych niż 2x nie widziałem jak narazie.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #25

    Domyślnie

    U mnie wszystkie płytki były kładzione na kleje elastyczne i te na podłogówce i nie na podłogówce i na ścianach.
    Nie mam powalającej ilości płytek, a cena kleju do płytek tez mnie nie powaliła na kolana i jakoś rozeszła się po kościach.

  6. #26

    Domyślnie

    u mnie znowuz mnostwo plytek kladzione
    wszystko na mapei adesilex P9 - ok 65 m2 podlogowki
    klej jest bardzo dobry i niedrogi
    problem lezy jednak w poprawnym przyklejaniu plytek - u mnie fliziarz smarowal plytke i podloge - klej jest dany na pelno pod plytke, nie ma pustek
    jesli beda pustki to zaden superelastyczny klej sobie nie poradzi

    znam pewnego fliziarza ktory uklada na zwyklym kleju tarasy i balkony, w kleju zatapia siatke elewacyjna i wszystko jest ok

  7. #27

    Domyślnie

    W mieszkaniu nic stać się nie powinno jeżeli posmaruje się samą pogodę, a płytki już nie, lub na odwrót. Na tarasie jest to poważny błąd i tak robić nie można, woda która wniknie pod płytki, podczas mrozu je porozsadza. Na wielu tarasach nie odpadają płytki z powodu złego kleju, ale z powodu płytkarza, któremu się spieszyło i dał klej tylko na jedna powierzchnię.
    Ostatnio edytowane przez bladyy78 ; 10-01-2011 o 11:30

  8. #28

    Domyślnie

    a czy czasem nie pomoże nawet i najlepszy klej elastyczny jak nie ma zrobionych dylatacji tam gdzie mają być ?
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

  9. #29
    Saxxxnt
    Guest
    Saxxxnt

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    problem lezy jednak w poprawnym przyklejaniu plytek - u mnie fliziarz smarowal plytke i podloge - klej jest dany na pelno pod plytke, nie ma pustek
    jesli beda pustki to zaden superelastyczny klej sobie nie poradzi
    Zamiast Adesilex P9 trzeba było kupić P4 i już nie trzeba smarować płytki starczy jak tylko podłogę posmaruje.
    Oczywiście ten klej trzeba rozrobić w właściwej konsystencji i jest on szybko wiążącym więc niektórzy marudzą

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sapient Zobacz post
    Zamiast Adesilex P9 trzeba było kupić P4 i już nie trzeba smarować płytki starczy jak tylko podłogę posmaruje.
    Oczywiście ten klej trzeba rozrobić w właściwej konsystencji i jest on szybko wiążącym więc niektórzy marudzą
    dzieki ale wole rozwiazanie ktore posiadam, tym bardziej ze trzyma elegancko 3 rok
    nie wiem czy P4 poradzi sobie na ogrzewaniu podlogowym - za to wiem ze P9 tak
    nie doplacalem fliziarzowi za podwojne smarowanie, sam stwierdzil ze zawsze tak robi niezaleznie od kleju

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał out Zobacz post
    a czy czasem nie pomoże nawet i najlepszy klej elastyczny jak nie ma zrobionych dylatacji tam gdzie mają być ?
    swieta prawda

  12. #32
    Saxxxnt
    Guest
    Saxxxnt

    Domyślnie

    Klej Adesilex P4 jest przeznaczony na ogrzewanie podłogowe i balkony .
    Zresztą kto zainteresowany to sobie znajdzie i poczyta.
    Zachwalał nie będę bo zaraz ktoś powie że go produkuje.

  13. #33

    Domyślnie

    dodam jeszcze ze przy dlugosci plytek 70-80 cm i wiecej pokusil bym sie na pelny elastyk
    co wy na to fliziarze i marketingowcy

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    dodam jeszcze ze przy dlugosci plytek 70-80 cm i wiecej pokusil bym sie na pelny elastyk
    Dzisiaj były przedstawiciel firmy z m.in. klejami a zarazem mój znajomy wyjaśnił mi chociaż nie do końca czym różni się klej elastyczny od nieelastycznego.
    Podsumowując to zdecydowanie różnią się marketingiem, a więc promocją oraz reklamą. Różnią się również nieznacznie składem a co najważniejsze ceną oraz zyskiem dla producenta. Są jednak kleje lepsze i gorszę oraz te najlepsze i różnią się one stopniem zmielenia oraz różnego rodzaju domieszkami i spólchniaczami. Te najlepsze są jednak drogie, zarówno w produkcji jak i sprzedaży i nie bardzo są środki aby dodatkowo je reklamować.
    Ciągnąc temat dalej to nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie co stanie się z twardą nieelastyczną płytką, która będzie położna na elastycznej posadzce i na elastycznym kleju?
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  15. #35

    Domyślnie

    PiP nie mów że to marketing, tylko samemu zrób sobie próbę kup najtańszy klej marketowy zwykły i tej samej firmy elastyczny, wymieszaj je w wiaderku i zobaczysz różnicę.

  16. #36

    Domyślnie

    dobry klej powinien miec jak najmniejsza srednice ziaren kruszywa
    sa takie jak zaprawa murarska gdzie piasek czyc w palcach a sa wnet takie jak maslo

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Słuchajcie a co sądzicie o kleju BOLIX E na podłogę z ogrzewanie podłogowym?

  18. #38

    Domyślnie

    tu chodzi wyłacznie o róznice temperatur i ..dylatacje...klej i płytki wszytsko pracuje jak jest mróz to sie wszystko spina jak szyny kolejowe....jak jest upał to sie rozpręza...moje doswiadczenie wieloletmnie pokazało mi ze jest chodzi o wnetrze nawet na ogrzewaniu podlogowym..róznica temp nie jest duza i jest zawsze na plusie wiec kazdy firmowy nawet nieelastyczny klej powinien sobie poradzic bez kłopotu,wazne jest utrzymanie jakosci fugi i DYLATACJE!

    Natomiast na tarasach bezwzglednie elastyczne firmówki np P9 Mapei bezkonkurencyjny u nasz kosztuje około 45 zł/25kg(Zielona Góra)

  19. #39

    Domyślnie

    ponawiam temat
    jaki klej radzicie do płytek gresowych elastyczny

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Kori: H40 Tenaflex Kerakoll-a
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony