dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    BAAAARDZO proszę o opinie użytkowników o lakierach do parkietów wodorozcieńczalnych!! Są 2-3x drozsze, ale tak nie śmierdzą i są wzglednie ekologiczne - ale przede wszystkim,czy są trwałe?
    Pozdrowienia,

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Lakierami wodorozcieńczalnymi bawiłem się jedynie na meblach i mam takie spostrzeżenia : szybko wysychają i tworza delikatną warstwę ( dosyć łatwo ją zarysować ). A na podłogę zastosowałem HartzLack - moim zdaniem niesamowity lakier. Pomalowłem podłogę w przedpokoju ( parkiet ) dwoma warstwami. Po tym nastąpiła akcja wnoszenia mebli, przeprowadzka, malowania, itp. I nic, nawet nie zmatowiał. Z doświdczenia więc wiem - jest moze drogi ale dobry.

  3. #3

    Domyślnie

    Jezeli jeszcze sie nie wprowadziles to lepiej zastosuj parę (lakier dwuskladnikowy), obserwowalem u znajomych efekt łódki
    na klepkach pomalowanych lakierem wodorozcienczalnym.
    Ale jezeli juz mieszkasz to skorzystaj z rady Majki kup
    dobry wodorozcienczalny (prawdopodobnie bedzie drogi).
    W muratorze kiedys byl artykul porównujacy rozne lakiery
    do parkietów (twardosc, scieralnosc, czas suchosci i pylosuchosci) tak tez znajdziesz kilka dobrych rad.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Co to jest efekt łódki?

  5. #5

    Domyślnie

    11 lat temu zastosowałem lakier wodorozcieńczalny na mozaikę ["ekologiczny", piekielnie drogi i fakt - bezzapachowy].
    Efekt był taki, że po upływie dwu lat musiałem wezwać parkieciarza [lakier zlazł], który bardzo delikatnie zdjął resztki lakieru i zastosował lakier dwuskładnikowy polski - są takie obecnie [trochę śmierdziało] ale do dzisiaj mam spokój. Nawet jak zalało nam mieszkanie wodą to mozaika wytrzymała [nie wstała].
    Natomiast kolega, który w tym czasie co ja zastosował lakier wodorozcieńczalny - to po zalaniu mieszkania miał na podłodze góry i doliny. Zadzwoń do 22/8533425 Zakład Drewna i Korozji Biologicznej do Pani inż. Barbary Szyperskiej - ona bada różne lakiery - dowiesz się u źródła.

  6. #6

    Domyślnie

    Potwierdzam opinie o lakierach wodorościenczalnych. Szkoda czasu i pieniędzy. Kilka lat temu lakierowałem takim lakierem parkiet. Po kilku miesiacach w miejscach często uzywanych był zdarty do czystego drewna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony