dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Podłogówka bez obliczeń z OZC

    Witam,

    Zakładałem kilka tygodni temu temat dotyczący ogrzewania podłogowego lub z grzejnikami, po tamtym temacie doszedłem do wniosku że na całości zrobię podłogówkę.

    Jednak nie mogę sobie poradzić z programem KISAN OZC 4.018 aby uzyskać z niego jakieś informacje.

    Mam natomiast rysunki z mojego projektu przedstawiające zapotrzebowanie ile W powinno mieć konkretne pomieszczenie tylko oni liczyli do grzejników i zasilania temperaturą 70/50
    Załącznik 327165Załącznik 327166


    Gdy kupiłem projekt miałem też załączoną charakterystykę energetyczną i przybliżę kilka informacji z niej:
    Ep=68,82 kWh/m2 rok
    Zapotrzebowanie na energie użytkową do ogrzewania i wentylacji EUco+w = 33,4 w projekcie była wentylacja grawitacyjna, natomiast będzie zastosowana wentylacja mechaniczna
    Zapotrzebowanie na energię użytkową do przygotowania ciepłej wody EUcwu = 24,26
    Zapotrzebowanie na całkowitą energię użytkową Eu = 57,66
    Zapotrzebowanie na energię końcową EK = 79,80
    Współczynnik strat mocy ciepnej przez przenikanie przez przegrody zewnętrzne Wtr =57,14 W/K
    Współczynnik strat mocy cieplnej na wentylacje Hwe=48,03 W/K
    Roczne zapotrzebowanie na energie pierwotna przez system grzewczy i wentylacyjny Qp,h = 2531,06 kWh/rok
    Roczne zapotrzebowanie na energię pierwotną przez system do podgrzania cieplej wody Qp,w = 3695,48 kWh/rok
    Rocze zapotrzebowanie na energię końcową przez system grzewczy i wentylacyjny do ogzewania i wentylacji Qk,h= 3700,72
    Roczne zapotrzebowanie na energię końcową przez system do podgrzania cieej wody Qk,w = 3344,72


    Z w/w informacji da się oszacować co jaką odległość należałoby rozmieścić rurki w wylewce, jeśli temperaturę instalacji ustawiłoby się np na 35 stopni?
    Czy za mało informacji aby coś móc typować?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCAN_20150118_163838983_048.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	327163   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCAN_20150118_163838983_047.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	327164  
    Ostatnio edytowane przez pecet0 ; 11-08-2015 o 20:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony