dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 294 z 294
  1. #281
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Porównaj wartości opałowe pelletu i gazu ziemnego, uwzględnij rzeczywiste sprawności kotłów i ceny jednego i drugiego. Wyjdzie Ci, gaz taniej lub porównywalnie przy wszystkich wadach paliwa stałego i zaletach gazu ziemnego.

  2. #282
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Najtaniej wungiel z biedaszybu, potem...
    wystarczy wpisać do wujka Google "ogrzewanie porównanie kosztów"' i mamy

    http://tbkecoenergy.pl/artykuly/158-artyku-1

  3. #283
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał serekk Zobacz post
    Tak, mam różne zainteresowania To jak z tymi pelletami, będzie ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie?
    witam

    tak jak GREENGAZ wybrałbym: gaz

    założenia: zapotrzebowanie na c.o. i c.w.u.: 10.000 kWh
    pelet: 850zł za tonę, 5.000 kWh z tony pelet, całoroczna sprawość splania pelet na poziomie: 75%, koszt 1kWh z pelet to: 23 grosze
    gaz ziemny: całoroczna sprawność na poziomie: 90%, koszt 1 kWh z gazu ziemnego to: 26 groszy

    róznica w kosztach na rok: 289 zł, - tylko koszt peletu i gazu, nie uwzględniono prądu do zasilania kotła na pelety i kotła gazowego

    nie uwzględdniono też ewentualnej twojej pracy związanej z obsługą kotła na pelety

    pozdrawiam
    ,,,,

  4. #284

    Domyślnie

    Ktoś kto mieszka w dużych miastach, gdzie funkcjonują elektrociepłownie, może rozważyć ogrzewanie wodą sieciową. Dla Warszawy, ciepło systemowe kosztuje 45zł/GJ (cena z lutego 2013r). Warunek to oczywiście bliskość rurociągu ciepłowniczego.

  5. #285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Ktoś kto mieszka w dużych miastach, gdzie funkcjonują elektrociepłownie, może rozważyć ogrzewanie wodą sieciową. Dla Warszawy, ciepło systemowe kosztuje 45zł/GJ (cena z lutego 2013r). Warunek to oczywiście bliskość rurociągu ciepłowniczego.
    A opłaty stałe?????
    Tu była reklama....

  6. #286

    Domyślnie

    Gaz ziemny drożeje i drożeć będzie. Pelety staniały i jest szansa na dalsze obniżki z uwagi na załamanie rynku zielonych certyfikatów dla energetyki.

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    U nas cieplo systemowe > 90;-/ GJ
    Duza rozbieznosc miedzy dzielnicami...
    Do tego dochodzi "komfort" okresow grzewczych.
    A to świnie propagandyści Po prostu mam takie ulotki od nich, ze względu na to, że niedawno odbywałem u nich praktykę studencka i jest jak byk 45zł/GJ bez żadnych 'gwiazdek'. Wszedłem teraz na stronę i dla mocy zamówionej np 8kW opłate stałą mamy zależną od 1 Mw co dla 8 kW daję 49zł + opłta zmienna 30zl/GJ. W innych dzielnicach np na Ursusie jest drożej, bo tam mają ciepło z Dalkiowych kotłowni na olej i gaz a dla reszty Warszawy idzie woda z elektrociepłowni

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czy przeczytałeś taki wątek przyklejony na górze, napisany WIELKIMI, WYTŁUSZCZONYMI LITERAMI?

    PRZECZYTAJ ZANIM NAPISZESZ SWÓJ PIERWSZY POST! czyli jak szukać informacji
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%87-informacji

    Dzięki niemu wiedziałbys gdzie szukac odpowiedzi i nie robiłbyś pracy moderatorom.

    Łączę z wątekim o wyborze systemu grzewczego.

  9. #289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe można mieć z gazem. Nawet jest to jedno z lepszych rozwiązań dla pieców gazowych kondensacyjnych.

    Koszty instalacji - ostatnio robiłam u siebie instalację gazową i się na gaz obraziłam. Koszty podłączenia horrendalne (długość podłączenia do skrzynki gazowej w płocie - 1,5 m, bo gaz w ulicy - koszt ponad 2 tyś.), do tego te wszytskie odbiory, próby ciśnieniowe, opinie. Zakup komina, pieca, wynagrodzenie instalatora, miedziana instalacja, rurki ogrzewania podłogowego, zbiornik wyrównawczy, pogodówka, itd. Łącznie pewnie 20 tyś.

    Doszłam do wniosku, że w małym domu, akumulacyjnym, energooszczędnym, z wentylacją mechaniczną (czyli NF poniżej 40 kW/m2/rok) robienie instalacji gazowej to przerost formy nad treścią. Wystarczy prąd niecentralny (czyli maty grzewcze + regulatory).

  10. #290

    Domyślnie

    Według mnie najlepsze ogrzewanie w obecnym czasie to pellet. Ceny pelletu od lat są jednakowe mówię o pellecie z czystych trocin drewnianych o kaloryczności 19-20 MJ/kg . Innego nie znam więc nie wypowiadam się . Taki pellet daje gwarancje ciepła w pomieszczeniach , czystość w kotłowni , praktycznie biorąc nie ma popiołu . Dlatego myślę że pellet to dobry wybór

  11. #291
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    28 października 2013 jeszcze pytałeś.
    Cytat Napisał gizmolec Zobacz post
    proszę o informacje na temat tego ogrzewania . Dla mnie to nowość a jestem przed wyborem sposobu ogrzewania domu. podobno jest ekologiczny ,wydajny i mało brudzący . Czy ktoś już używa tego typu ogrzewanie to proszę o opinię .
    Zdążyłeś nabyć doświadczeń?

  12. #292
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał gizmolec Zobacz post
    Według mnie najlepsze ogrzewanie w obecnym czasie to pellet. Ceny pelletu od lat są jednakowe mówię o pellecie z czystych trocin drewnianych o kaloryczności 19-20 MJ/kg . Innego nie znam więc nie wypowiadam się . Taki pellet daje gwarancje ciepła w pomieszczeniach , czystość w kotłowni , praktycznie biorąc nie ma popiołu . Dlatego myślę że pellet to dobry wybór
    Ja myślę, że pier... jak potłuczony. Odkopałeś wątek z listopada ubiegłego roku. Do niedawna udawałeś niedośwadczonego użytkownika FM szukającego rozwiązań dot. ogrzewania
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post6194803
    już po 2 dniach naganiałeś na pellet
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...15#post6197915

    Wszystkie twoje wpisy to słodkie pierdzenie o pellecie.

  13. #293
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ejwi
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ojjj,dawno mnie tu nie bylo....ale wszelkie przemyslenia na temat ogrzewania starej chaty skonczyly sie jednoglosnie: BUDUJEMY SWOJ NOWY DOMEK! odcinamy sie od zawilych spraw rodzinnych i idziemy na swoje. zapraszam do dziennika budowy i dzieki za dotychczasowe porady

  14. #294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chemz

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-402
    Posty
    33

    Domyślnie

    Rzeczywiście , cisza i spokój na tym dziale .

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony