dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 294
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Przez jedną zimę pomagałem przy obsłudze pieca na ekogroszek. COŚ STRASZNEGO. Po każdym nasypaniu węgla, wyjęciu popiołu (i często przeczyszczeniu) wyglądałem jak górnik po nocnej zmianie. Wszystkie ciuchy do prania (mimo iż zakładałem coś na wierzch), ja do kąpieli z myciem głowy włącznie.
    Teraz mam piec na pelety (... zboże, wierzbę, pestki, i ekogroszek też)- Granpal, palę peletami, nasypuje je do zasobnika w białej koszuli, popiół wyciagam raz na tydz. lub rzadziej, piec od kwietnia do stycznia czyściłem raz (10 min pracy), w kotłowni czysto, dym z komina o zapachu ogniska, żadnych problemów ze spiekami, zawleczkami, zapchaniami.

    Oczywiście pelety wychodzą nieco drożej niż węgiel, ale uważam że warto

    A na wiosnę sadzę 0,7 ha wierzby energetycznej
    Znowu zaczynasz, teraz znowu wkleisz ten tekst na wszystkich subforach....
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    ... a co? czy moja wypowiedź nie jest na temat?

    Ktoś grzecznie pyta o opinię - to odpowiadam.
    Ty też sprzedajesz piece na węgiel i nie lubisz jak ci sprzedaż spada?
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 27-01-2011 o 10:22
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #43

    Domyślnie

    jaka jest obecnie cena peletów i wartość opałowa, oraz średnia sprawność kotła?

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Dziękuję Pantograf, pieca takiego nie kupię ale wygląda przyzowicie Trochę dużo miejsca jest potrzebne A gdzie komin ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    A gdzie komin ?
    Komin obok - w ścianie. Czopuch (wejście do komina) z boku kotła. Tylko murarz zrobił wejście do komina za wysoko i kocioł stoi na podwyższeniu
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Znowu zaczynasz, teraz znowu wkleisz ten tekst na wszystkich subforach....
    Po prostu nigdy nie widział górnika po nocnej zmianie...

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    ... a co? czy moja wypowiedź nie jest na temat?

    Ktoś grzecznie pyta o opinię - to odpowiadam.
    Ty też sprzedajesz piece na węgiel i nie lubisz jak ci sprzedaż spada?
    To może już napiszesz coś innego bo już chyba od 2 albo 3 miesięcy wklejasz tego samego posta.
    A może Granpalami handlujesz ?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    A może Granpalami handlujesz ?
    mam jednego, ale nie sprzedam!

    A tekst ciagle aktualny
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #49

    Domyślnie

    Palenie pelletem raczej nie jest tańsze od ekogroszku ale jak ma się kocioł przystosowany głównie do tego paliwa to wychodzi podobnie. Ale napewno za to większa wygoda - nie widziałem jeszcze kotła na ekogroszek z zapalarka która by się tak dobrze sprawdzała jak przy pellecie. A podobno sporo polskiego pelletu idzie na zachód i do skandynawii

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tpzwalil

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie jaki piec na pellet

    Witam,
    n-ty raz temat bo wciąż są nowi i nowi tak więc proszę o info i ew porady.
    Jaki mam wybrać kocioł na pellet w 2 opcjach: tylko na pellet i druga opcja na pellet i awaryjnie na drewno kawałkowe.
    Pellet podawany w trybie automatycznym,
    Dom budowany z aktualnymi standardami izolacji o powierzchi 140 m2 użytkowej + 10m2 na hol klatkę schodową i takie tam.
    OK 10% powierzchu zamierzam ogrzewać podgłogówką pod płytkami a reszta to klasyczne grzejniki.
    I tak:
    jakiej mocy winien być piec czy 15KW wystarczy czy raczej bliżej 20KW
    Jak Wy to macie?
    System ogrzewania winien być z tzw buforem? jak to jest naprawdę najlepiej dla kotłów na paliwo stałe?
    I ostatnia kwestia jaki piec googluje już trochę i mam totalny mętlik i pewnie nie ma super rozwiązania na wszyskto ale
    już coś wybrałem i tak:

    1. Kostrzewa mini bio 10KW lub 20KW (będzie chyba lepszy) zalety przystosowany do peletu, bezpiczny, efektywny, w moim przypadku b.ważen też zajmuje mało miejsca co u mnie jest ważne. Wady: stosunkowo dużo negatywnych opinii co do jakości jak i serwisu, choć tutaj mini bio wypada nie tak źle jak inne kotły kostrzewy i drugi minus to
    oczywiści tylko 1 rodzaj paliwa
    Jakość/ awaryjność - nic nie wyczytałem nie mam wyrobionego zdania ale chyba podobnie do kostrzewy nie ma dużej różnicy

    Cena 7600+ ok700 za jakić modól który ma być potrzebny

    2. Heiztechnik Q pellet duo.
    Wymiarowo u mnie jeszcze sie zmieści. Dwa rodzaje paliwa pellet podstawowe i tutaj jest ten palnik wrzutkowy a więc OK pod względem zapłonu czyli dobrze zabezpieczony
    i do tego oddzielny ruszt na awaryjnie podawane ręczeni drewno czy inne.
    Cena ok 10 000pln

    3. Klimosz Bio lIng duo -
    tutaj opcje spalania paliw podobnei jak pkt czyli pellet podstawowe i awaryjnie oddzielnie coś jeszcze.
    Wymiarowo powinien mi się zmieścić.
    Co do jakości to też nie mam wytobionego zdania?
    Proszę o wsparcie jak ktoś coś takiego używa jak się sprawuje?
    Cena coś chyba ok 14000pln

    4. Lazar typ smarfire ale tu już nie wiele mam wiedzy, wymiarowo OK ale moce są duże i nie wiem czy warto go brać pod uwagę

    5. CSI20 firmy włoskiej DAlessandro czy jakoś tak
    generalnie super opinie od forumowiczó co mnie zachęca
    ale tutaj tylko 1 paliwo i nie wiem jak cena. I nie wien jak jest z serwisem

    Ludzie kochani to się opisałem,
    Proszę i porady, wasze doświadczenia co do wymienionych 5 pozycji a także moze coś jeszcze innego jest warte zastanowienia????
    I jak to jest z tą mocę czy 15KW do 140m2 wystarczy?
    i jak to jest z tym bufore czy do kotła na paliwo stałe to jest to optymalne rozwiązanie?

    pozdrawiam i cicho liczę że ktoś coś mi odpisze
    a jak nie to losowanie co wybrać i ......
    zygi

  11. #51

    Domyślnie

    W mojej okolicy [Ostrów Wielkopolski] pellet jest droższy od węgla także dzięki.
    Ekogroszek - po znajomości od gościa ulicę za mną 670zł za 1 t.
    Pellet - 18zł za 1 worek 20kg, czyli 900zł za 1t., jak wezmę więcej i zwrócę worki to mam rabat 2zł na worku,
    ale i tak 16zł X 50 worków to jest 800zł za 1t.

    Podwiózł mi ktoś ostatnio 1 worek. robiłem domieszki 30% do ekogroszku, ale przy takiej różnicy cen wolę ekogroszek.

    Obecnie paląc od września wydałem ~2500zł na ekogroszek przy ogrzewanych ~150m2

    Typowy piec na pellet ma tę przewagę, że on się chyba wygasza i ma zapalarkę.
    Mój kocioł z 2006 roku nie ma bajerów, starą retortę i tempy sterownik - może inni mają lepiej.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Typowy piec na pellet ma tę przewagę, że on się chyba wygasza
    Typowy piec na pelet nie wygasza, wręcz przeciwnie - pilnuje żeby temperatura pieca nie spadała poniżej punktu rosy bo wtedy atakuje korozja
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał hendeh Zobacz post
    Gdzie sprzedają te kotły? Może jakiś link?
    ja swój kupiłem z firmy gizex, tu link
    http://www.gizex.eu/

    Serwis w porządku - przy wymianie ślimaka przyjechali dosyć szybko i terminowo. Nie miałem przestoju w paleniu bo ślimak jeszcze ciągnął tylko że często zrywało zawleczke.

  14. #54

    Domyślnie

    a dla kolegi który zastanawia się nad wyborem kotła to moge tylko napisać że ja jestem zadowolony ze swojego CSI ale nie mam porównania z kotłami innych producentów. Nie prawda że można spalać w nim tylko jedno paliwo bo ciągnie też na ekogroszku. Podobno można też palić ziarna, pestki i inną biomase ale nie testowałem tego.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    w skrócie dla zrozumienia :

    jeżeli budynek ma 150m2 i zakładamy że przy tej technologi na 1m2 prz -20C zapotrzebowanie na ciepło bedzie wynosić 60w/m2 to oznacza że przy -20C 150m2x60W= 9000W a to jest 9kW przy 0C jest o polowę mniejsze czyli 4.5kW wiec po co wiekszy ...


    2 tygodnie temu w brnie w czechach http://www.szutest.cz/en/ zostały zakończone badania energetyczno - emisyjne kotła mini bio 10 i 20 kw. mogę zdecydowanie stwierdzić że kocioł za 7600 zł z 6 letnią gwarancja na kocioł i 4 letnią na automatykę i mechanikę osiągnął wyniki które pokazuję jak wielka jest różnica w technologi spalania w porównaniu z innymi polskimi kotłami na pelet.

    mini bio 10 kw

    1. sprawności (92,6% przy mocy nominalnej)
    przy 10% O2:
    2. CO - 40mg/m3
    3.OGC 8 mg/m3
    4. pył - 15 mg/m3

    wyniki z badań oraz konkurs z tym związany w niedługim czasie pojawia się na stronie producenta

  16. #56

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz wydać pod 14 tyś to możesz wziąść pod uwagę kocioł Greń. pełen automat z sondą lambda, zasobnik 150kg ,

    Z kotłów z okolic Mini Bio możesz jeszcze rozważyć kocioł Pellasa z palnikiem 20kW. Prosta konstrukcja kotła plus sprawdzony palnik,

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tpzwalil

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    ten csi brzmi ciekawie
    jeśli można to prosiłbym o kilka zdań typu
    jakiej jest mocy, jaki typ i na co, jaka cena
    jak jest z serwisem czy to full automat i te inne paliwa to można palić tylko na tym samym palniku co pellet czy jest dodatkowy ruszt
    i ogólnie jak to się pali i ile tego idzie
    please please i pozdrawiam ciepło jeszcze bez pieca
    zygi

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    panfotograf (juz kilkakrotnie) napisał:
    Ja mam piec na pelety (... zboże, wierzbę, pestki, i ekogroszek też)- Granpal, palę peletami, nasypuje je do zasobnika w "białej koszuli", popiół wyciagam raz na tydz. lub rzadziej, piec od kwietnia do stycznia czyściłem raz (10 min pracy), w kotłowni czysto, dym z komina o zapachu ogniska, żadnych problemów ze spiekami, zawleczkami, zapchaniami. Czasami pojawiał się alarm o przegrzaniu podajnika, ale od czasu kiedy uszczelniłem pokrywę od zasobnika już się nie pojawia.
    Kocioł 15 kw kosztował ok 10 tys (musiałbym sprawdzić ile dokładnie). Podobno są tańsze, ale z większością kotłów na paliwo stałe wiąże się sporo niedogodności a często poważnych problemów. Na wiosnę sadzę wierzbę energetyczną (1/2 ha na próbę - na własne potrzeby opałowe). Jeśli się sprawdzi dosadzę więcej na sprzedaż. Dobry pelet wychodzi niestety nieco drożej niż węgiel, ale na przykład na wiosnę (kiedy zboże było tańsze) paliłem żytem za 400 zł. Kocioł ma zapalarkę i przy peletach zbożu itp. paliwie piec sam się rozpala (jeśli wygaśnie).
    ...tak tak - tekst ciągle aktualny
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  19. #59

    Domyślnie

    dokładny opis tego kotła jest na stronie której podałem, głównie służy do spalania pelletu i innej biomasy(ziarna, pestki,..) można też palić ekogroszkiem. Serwis w porządku - przyjeżdza w umówionym terminie i nie robi problemów. Kocioł jest w pełni zautomatyzowany, ma automatyczną zapalarke i sterownik który dobiera odpowiednie parametry względem temperatury na zewnątrz i tej jaką ustawimy na termostacie. Mam ustawione że w godzinach kiedy nie ma nikogo w domu jest 18 stopni a na godzine zanim żona wraca z pracy grzeje do 22 stopni. Nie ma dodatkowego rusztu. Pali się dobrze - praktycznie trzeba tylko dosypać pelletu co jakiś czas, przeczyścić kocioł i wybrać popiół. Pale głównie pelletem to na 160m2 średnio ocieplonego mieszkania w największe mrozy (gdzie temp dochodziła do -25) poszła mi niecała tona przez miesiąc.

  20. #60

    Domyślnie

    A jak często trzeba czyścić ten CSI i jak to jest skomplikowane?

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony