dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Na jaki kolor pomalować ściany

    Mieszkanie jest ogólnie puste i białe. Na korytarzu na podłodze grafitowy, matowy gres, do tego drzwi i szafa wenge. W kuchni polerowany biały gres, polerowane białe szafki z szarym blatem. Nad blatem na razie nie ma nic. Do kuchni i salonu nie ma drzwi. W salonie brązowe panele i szara kanapa. To tyle.

    Na jaki kolor pomalować przedpokój i kuchnię. Jaki dodać kolor, żeby trochę to ożywić. Siostra podaje zielony ale nie jestem pewna. Mi podoba się fiolet ale też nie wiem jaki odcień.

    I najważniejsze. Mieszkanie jest małe 68m2. Dawać wszędzie ten sam kolor (w salonie, przedpokoju i kuchni) czy w każdym pomieszczeniu inny (ale nie wiem czy będzie to pasowało?)

    Mąż chce kupować farbę, a ja nie mam pojęcia jaką. Mieszkanie ma mieć styl nowoczesny, W kuchni marzy nam się czarno-biała fototapeta, a w salonie betonowa ściana.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    IMHO zostaw biały, ale kolor wprowadz np. w formie pasa czy jakiejś częsci ściany tylko. Z wenge bakłażan bardzo ładnie sie komponuje.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Chciałam tylko jakieś ściany pomalować, nie całą kuchnię ale właśnie nie wiem czy na szaro czy jakiś kolor.

  4. #4

    Domyślnie

    Dałabym złamaną biel, albo delikatną szarość.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jaksie - na całe ściane?

  6. #6

    Domyślnie

    My ostatnio ostro kombinowaliśmy jakie kolory i gdzie. Tak jak Ty, my też od podstaw. Na razie plany ale dość przejżyste. Poleciłbym żebyć kupiła najpierw próbki kolorów. W UK np Dulux sprzedaje próbki po 1 funt. My część kolorów już zamówiliśmy a część jeszcze będziemy domawiać.
    U nas również będzie zielono-fioletowo-szaro w cały mieszkaniu. Z tym że meble będą w bieli, jasne panele i kafle w kolorze lekko szarej bieli.

    Zerknij sobie na Duluxa na kolory takie jak :
    Mineral Haze 3
    Clouded Pearl
    Frosted Steel
    Cornflower White
    Blueberry White

    To są dość ciekawe i jasne odcienie szarości

    Z zieleni my mierzymy w kolory wpadające lekko z zółcie
    Lime Zest
    Indian Ivy
    Kiwi Burst

    Z fioletów zerknij na
    Velvet Ribbon
    Mulberry Burst

    W ramach podpowiedzi - na angielskiej stronie Duluxa można każdy kolor z palety zobaczyć na ścianach. Polska strona tego nie oferuje. http://www.dulux.co.uk/colours/tailormade.jsp Po wybraniu koloru najedź na dany prostokącik i kliknij w See Colour Schemes

    U nas na 100% opracowaliśmy salon i na jedej ze ścian kładziemy tapete Sommeraktion Delight 03883-40 A posotałe 3 ściany będę szaro-zielone ale w poziome pasy. TZn od podłogi będzie około 70cm zieleni. Potem około 100cm pas jasnego szarego (w tym pasie będzie m. in. wisiał TV) i potem zieleń do góry.



    EDIT - Sypialnia będzie we fioletach i szarościach
    Problem mamy z kuchnią - zależy to od frontów. Fronty będę albo białe albo szare. Ikea. I tu zaczynają się schody. Nie wiemy czy ściany zrobić zielone czy fioletowe. Przy szarych frontach fiolet może być za ciemny. Zastanawiamy się żeż co położyć na ściną pomiędzy blat i szafki wiszące. Jeśli kafle to albo Imola Blown białe lun szare (takie bądą na podłodze) albo Opoczno Visione. Ale jak to rozegrać..... nie mamy pojęcia. Może ktoś będzie mógł też doradzić?
    Ostatnio edytowane przez nielot2 ; 09-01-2011 o 19:48

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, na wszystkie ściany dałabym delikatną szarość. Przy niewielkiej powierzchni wolę jeden kolor w połączonych pomieszczeniach. Ewentualnie na jednej ze ścian 1-2 tony ciemniejsza farba.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki. Przypomniało mi się jeszcze, że zamówiliśmy stół i krzesła do kuchni. Stół, rama biała i czarna szyba, krzesła 2 białe, 2 czarne.

    Tak czy siak jakiś kolor wprowadzić chyba trzeba wybrać, choćby w dodatkach. Ale jaki? I w jakich dodatkach?

  9. #9

    Domyślnie

    ja bym dała jakiś złamany, lekko ocieplony biały - ewentualnie pojedyncze ściany (np ścianę z TV, jeśli taka jest, w sypialni ścianę za łóżkiem) na jakiś inny kolor, ewentualnie zadziałać tapetami... może podeślij zdjęcia, będzie łatwiej coś doradzić

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony