dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Płyta ceramiczno - indukcyjna - warto?

    Czy warto kupować taki "wynalazek" jak płyta łączona - 2 pola ceramiczne, 2 indukcyjne?
    Jakie firmy (oprócz Mastercooka) produkują taki sprzęt?
    Mam kilka garnków, które nadają sie tylko na ceramiczną, a z drugiej strony kusi mnie spróbowanie tej indukcji.
    Proszę o rady
    Aha - i dlaczego ten model jest taki tani???
    http://www.krystecki.pl/mastercook-id-22-r-p-2769.html

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    ja z tych samych powodów co Ty skuszę się chyba na taką właśnie łączoną

    takie łączone znalazłam też Amici, Boscha i chyba Siemensa, tu jakieś przykłady:

    http://www.megamedia.pl/plyty-ceramiczno-indukcyjne-z

    jeszcze nie zgłębiałam tematu co taka płyta, czy tez pola powinny posiadać, ale na 99%będzie to ceram-indukc.
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  3. #3

    Domyślnie

    Mi zależy na funkcji Timera, ładnym wyglądzie i niskiej cenie (do 1500 zł)
    Przy wyborze warto zerknać na moc kuchenki, bo jeśli nie jest zbyt wysoka, to gotowanie na 3-4 polach jednocześnie powoduje obniżenie mocy poszczególnych pól (nie da gotować sie na maksymalnej mocy np. na dwóch czy trzech polach jednocześnie)

  4. #4

    Domyślnie

    Ja tez sie moocno nad taka zastanawiam. I nawet mialam zadac na forum pytanie. Moze sie wypowie ktos kto taka posiada...
    Jak dla mnie zaleta jest to, ze kazdy gar na nia postawie i w razie rozrusznika serca tez dam rade obiad ugotowac. Na razie bez rozrusznika moge spokojnie gotowac na tych 2 indukcyjnych, bo prawde mowiac rzadko gotujac korzystam z 3,4, wiec i na zwykle wtedy moge postawic. Ponoc jednak te zwykle szybko sie zniszcza a indukcyjne wygladaja caly czas ladnie. Podobno tez takie mieszane plyty latwiej ulegaja awariom bo to dwa uklady w jednym. W sumie jakby 2kuchenki i to nie zawsze dobrze dziala w 1urzadzeniu. Ale to tylko zaslyszane opinie i chetnie dowiedzialaby sie czegos konkretnego.
    Pozdrawiam, Lenka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala_lenka
    Ja tez sie moocno nad taka zastanawiam. I nawet mialam zadac na forum pytanie. Moze sie wypowie ktos kto taka posiada...
    Jak dla mnie zaleta jest to, ze kazdy gar na nia postawie i w razie rozrusznika serca tez dam rade obiad ugotowac. Na razie bez rozrusznika moge spokojnie gotowac na tych 2 indukcyjnych, bo prawde mowiac rzadko gotujac korzystam z 3,4, wiec i na zwykle wtedy moge postawic. Ponoc jednak te zwykle szybko sie zniszcza a indukcyjne wygladaja caly czas ladnie. Podobno tez takie mieszane plyty latwiej ulegaja awariom bo to dwa uklady w jednym. W sumie jakby 2kuchenki i to nie zawsze dobrze dziala w 1urzadzeniu. Ale to tylko zaslyszane opinie i chetnie dowiedzialaby sie czegos konkretnego.
    Podnoszę ...
    Nawet nie wiedziałam, że szkło w indukcyjnych sie mniej niszczy niż w ceramicznych - faktem jest, że moja obecna płyta ceramiczna po 4 latach jest już lekko porysowana i zmatowiała na najczęściej używanym polu... ale z drugiej strony nie dbam też o nią przesadnie.
    Może odezwie sie użytkownik takiej łączonej płyty...

  6. #6

    Domyślnie

    Odpowiedzcie laikowi czy na zwykłej płycie ceram. moge postawić gar szerszy niż pole i nie wystąpi żaden błąd jak w indukcyjnej?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor
    Odpowiedzcie laikowi czy na zwykłej płycie ceram. moge postawić gar szerszy niż pole i nie wystąpi żaden błąd jak w indukcyjnej?
    Zdecydowanie TAK!
    A na indukcyjnej zawsze pokazuje błąd??

  8. #8

    Domyślnie

    Mozesz stawiac gary jakie chcesz ona zawsze grzeje. Ale, ale, moze powiedzcie mi laikowi czy na indukcyjnej nie mozna postawic garnka szerszego niz srednica pola grzejnego ??? To dla mnie niespodzianka frustrujaca z lekka
    Pozdrawiam, Lenka

  9. #9

    Domyślnie

    Zamierzałam kupić indukcyjną. Czyli jak na święta zaproszę 20 os. to bigos trza gotować w 3 garach

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala_lenka
    Mozesz stawiac gary jakie chcesz ona zawsze grzeje. Ale, ale, moze powiedzcie mi laikowi czy na indukcyjnej nie mozna postawic garnka szerszego niz srednica pola grzejnego ??? To dla mnie niespodzianka frustrujaca z lekka
    Hm........u mnie, to nie ma nic do gadania. Niewazne jaki gar postawie tak grzeje, tzn. grzeje w calym zaznaczonym polu jak gar jest wiekszy, jak mniejszy, lub o nietypowym ksztalcie, to grzeje tylko w tym miejscu gdzie taki gar stoi.
    Swoja droga kraza takie rozne opinie na temat indukcji, ze gotuje nie smazy, ze nie grzeje jesli gar nie jest idealnie dopasowany, ze "bzyczy" . Ja czegos takiego nie zauwazylam. Smazy i grzeje niezaleznie od gara, byle byl tylko przeznaczony do indukcji, a co do odglosow, to slychac delikatne "mruczenie" w momencie "pulsacji".

  11. #11

    Domyślnie Re: Płyta ceramiczno - indukcyjna - warto?

    Cytat Napisał june1977
    Czy warto kupować taki "wynalazek" jak płyta łączona - 2 pola ceramiczne, 2 indukcyjne?
    Jakie firmy (oprócz Mastercooka) produkują taki sprzęt?
    Mam kilka garnków, które nadają sie tylko na ceramiczną, a z drugiej strony kusi mnie spróbowanie tej indukcji.
    Proszę o rady
    Aha - i dlaczego ten model jest taki tani???
    http://www.krystecki.pl/mastercook-id-22-r-p-2769.html
    Tu też chętnie poczytałbym opinie napisane przez doświadczonych.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fennel
    Hm........u mnie, to nie ma nic do gadania. Niewazne jaki gar postawie tak grzeje, tzn. grzeje w calym zaznaczonym polu jak gar jest wiekszy, jak mniejszy, lub o nietypowym ksztalcie, to grzeje tylko w tym miejscu gdzie taki gar stoi..
    No to mnie pocieszyles. Ale moze ty masz jakas wypasiona ta indukcje?
    Pozdrawiam, Lenka

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala_lenka
    Cytat Napisał fennel
    Hm........u mnie, to nie ma nic do gadania. Niewazne jaki gar postawie tak grzeje, tzn. grzeje w calym zaznaczonym polu jak gar jest wiekszy, jak mniejszy, lub o nietypowym ksztalcie, to grzeje tylko w tym miejscu gdzie taki gar stoi..
    No to mnie pocieszyles. Ale moze ty masz jakas wypasiona ta indukcje?
    A jest cos takiego jak "nierozpoznanie" gara (przeznaczonego na indukcje) przez plyte? Wydaje sie, ze nie, bo jakos odroznia gar nie- lub nadajacy sie do indukcji, jesli cos lezy nawet poza polem (wiekszy gar), to i tak przykrywa calkiem pole, wiec grzac musi. Jak to jest w odwrotna strone (czyli mniejszy gar na wiekszym polu) tego nie wiem, czy to zalezy od danej plyty czy nie. Nie jestem ekspertem od indukcji, ale nie spotkalam osoby, ktore maja indukcje, zeby mialy jakis problem z garami.

  14. #14

    Domyślnie

    Mam płytę indukcujną TEKA. Używam jej od roku i nie mam żadnego problemu z garkami. Większe czy mniejsze od pola to nie ma żadnego znaczenia. Przy grzaniu burczy ale idzie się przyzwyczaić. A szkło rysuje sie tak samo i moja po roku ma dośc mocne zarysowania. Ale cóż moje dzieci zaczęły próby z gotowaniem więć muszę cierpieć by ich nie zniechęcić.

  15. #15

    Domyślnie

    Ale w dalszym ciągu brakuje wypowiedzi kogoś, kto używa płytę mieszaną - HiLight + indukcja.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam mastercooka 2Xindukcja i 2xceramika.
    teraz bym wybrał samą indukcję
    chyba ołysieje

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Ja też mam tego łączonego Mastercooka, ale u mnie się dobrze sprawdza. Mam część garów, które mogę używać tylko na ceramicznej, a część do indukcji. Indukcja burczy jak działa, ale mi to nie przeszkadza. Jak włączymy gazówkę, to szum jest znacznie bardziej słyszalny... Na indukcji używam gary większe i mniejsze od pola grzejnego i wszystko działa. Trochę mnie wkurza, że przy używaniu obu pół indukcyjnych nie mogę ich zrobić na maxa, i że podczas gotowania na dwóch polach indukcyjnych gotowanie odbywa się pulsacyjnie. Ale świadomość, że indukcja zużywa znacznie mniej prądu niż ceramiczna zdecydowanie przesłania pozostałe wady

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    A jakie garnki są do gotowania na indukcyjnej?

  19. #19

    Domyślnie

    Ja kupowałam garnki do indukcji z małym magnesikiem, w Ikea jest tani zestaw garnków do indukcji 3 szt. za 35 chyba zł.

    Indukcja jest rewelacyjna.

  20. #20

    Domyślnie

    Oświećcie mnie. Jakie garnki nadają się, a jakie nie do płyty indukcyjnej?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony