dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pood

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5

    Domyślnie Jak wyremontować i zmodernizować stary dom

    Syn kupił siedlisko z piętrowym domem /klockiem/ i jeszcze starszym parterowym. Zrobił remont na parterze w klocku a ponieważ zbliżamy się do wieku emerytalnego więc zaproponował abyśmy z żoną zrobili sobie remont na piętrze aby na emeryturze mieszkać na wsi razem z nim. Nie odpowadało nam to więc dostaliśmy propozycję remontu starego domu / pokój 25m, kuchnia 20m i przybudówka ok. 10m/ który w 1 wersji był przeznaczony do rozbiórki. Propozycję przyjąłem i teraz mam problem jak przeprowadzić remont ponieważ do czasu emerytury będę mieszkał w mieście a z domu będę korzystał tylko w dni wolne. Jak rozwiązać ogrzewanie ? Syn chce doprowadzić wodę, kanalizację i c.o ze swojego domu /odległ między domami ok.1m/ . Wodę tak ale z c.o to nie wiem czy to dobry pomysł. Ja myślałem o kominku z obiegiem powietrza wymuszonym bo do póki nie mieszkam to nic by się nie stało, tylko na zimę wodę z instalację wod-kan bym spuścił. Zamierzam na ściany położyć płyty karton-gips, podłoga styropian, wylewka, panele. Na łazienkę syn proponuje wydzielić z kuchni, ja chcę łazienkę w przybudówce. Gdy bedę miał zamieszkać na stałe to budynek ocieplę bo do tego czasu to powoli ze względu na kasę. Jakie wy widzicie rozwiązanie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04..jpg
Wyświetleń:	2139
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	37740   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03..jpg
Wyświetleń:	1726
Rozmiar:	101,3 KB
ID:	37741   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06..jpg
Wyświetleń:	1646
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	37742   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01..jpg
Wyświetleń:	1567
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	37743  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam
    Dom jak widzę nie za duży, ale w moich klimatach. Nie znam się na budowlance, bo budowlańcem nie jestem, ale trochę martwiłoby mnie to pęknięcie pionowe na ścianie.
    My swój dom też sami remontujemy i najczęściej też w weekendy, ale przed zakupem poprosiliśmy ,dobrego znajomego ,który na co dzień się tym zajmuje o obejrzenie go . Jak prawie każdy stary dom nasz też ma jakieś wady (nie mówię tu o robocie), ale niegroźne. Więc może i warto poprosić kogoś o obejrzenie tej ściany zanim coś będziecie robić.
    Kanalizę to warto pociągnąć od syna , zawsze to koszty mniejsze na początek - jak wiadomo nowe przyłącza to nowe koszty i dużo "paperologii".
    Z tym ogrzewaniem to też wolałabym swoje .
    Cóż na koniec życzę dużo samozaparcia i wytrwałości .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    "Mówiły jaskółki ..."
    Każdy ma swoje potrzeby i finanse .
    Dlatego co proponuję oddzielnie, woda może być sublicznik, kanalizacja wspólna.
    Roboty trochę czeka .
    Rozkład , to zależy , jeśli można rzut to można coś doradzić.
    Zacząć jednak trzeba od dachu.
    Okna, instalacje, tynki ,wylewki,...
    Jestem za tynkami tradycyjnymi, ale mogę być też płyty gipsowe, można samemu zrobić.
    Ogrzewanie kominkiem jest uciążliwe ale przejściowo może być.
    Jeżeli jest gaz to piec dwuobiegowy.
    Powodzenia

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pood

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5

    Domyślnie Wiadomo na wodę i prąd założę podliczniki

    Jeśli chodzi o podpowiedz w remoncie to poprosiłem kolegę budowlańca ale teraz trudno mu sie zebrać aby ze mną pojechać. Na scianach i suficie położę karton-gips.To pęknięcie między domem a dobudówką nie powiększa się a po prostu ktoś przytknął tylko ścianę dobudówki do budynku więc trzeba to poprawić. Na wiosnę w pierwszym rzędzie myślę odkopać i poprawić fundamenty, szczególnie od strony ulicy więc zobaczę jakie są pod dobudówką. Podłogę /wylewki/ bedę mógł robić dopiero jak wykonam instalację wod-kan i będę wiedział co z ogrzewaniem. Nie wiem co na podłogę bo jak nie będę grzał to czy panele będą dobre?
    Niestety piec gazowy odpada bo tam jeszcze nie ma gazu.
    Ostatnio edytowane przez pood ; 11-01-2011 o 21:54

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubel30 Zobacz post
    Witam
    Dom jak widzę nie za duży, ale w moich klimatach. .
    Cegła jest to i klimat jest
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  6. #6

    Domyślnie

    Nie dawaj na ściany płyt gipsowych w starym domu, bo narobić sobie możesz kłopotów. Tynki tradycyjne są najlepsze. Najważniejsze to sprawdzić fundamenty w pierwszej kolejności i dach. Później można zabrać się za resztę.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Remontujsam

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Moim zdaniem najlepiej, najbezpieczniej i najtaniej byłoby rozebrać cegła po cegle cały dom i postawić na nowo. Remont tak starego domu może przekroczyć koszty budowy. Myślę, że rozbiórka nie będzie trudna bo jak widać na zdjęciach zaprawa między cegłami łatwo się kruszy (pewnie samo wapno i piach).
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pood

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dom został częściowo wyremontowany. Poprawione fundamenty, zasypana piwnica, wykonana nowa instalacja elektryczna, wodo-kanalizacyjna, oraz instalacja c.o /co prawda nie osobna tak jak chciałem tylko podciągnięta od syna który wymienił kocioł c.o i komin/, nowe tynki wapienne, ocieplona posadzka i zrobiona wylewka, wymienione okna, nowe drzwi wejściowe z wyjściem na taras łączący oba domy i wiele innych prac. Został jeszcze do zrobienia sufit podwieszany /na strychu jest już ocieplenie położona wełna/ , panele podłogowe, terakota, glazura itp. Później ocieplenie i otynkowanie. Bardzo dużo zrobione zostało przez nas samych. Może tempo jest nie za szczególne lecz jednocześnie trzeba było rozebrać i na nowo postawić część istniejącego ogrodzenia, przygotować do ogrodzenia całej posesji nie tylko od drogi, poprawić budynki gospodarcze, zagospodarować ogród itp.
    Ostatnio edytowane przez pood ; 03-01-2014 o 21:56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony