dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaSKADA

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie remont podłogi na stropie odcinkowym

    Witam,
    Proszę o pomoc, muszę wykonać remont podłogi nad piwnicą, strop to strop odcinkowy ceglany Klaina (łukowy) ,dom jest stary, poniemiecki.
    W tej chwili konstrukcja podłogi to legary +deski +płyta osb, które leża na tym stropie,wszytko w fatalnym stanie. I tu pytanie co najlepiej zrobić - wykonać taką samą konstrukcję podłogi dodając ocieplenie, czy lepsze, by było coś innego?
    Jak fachowo to wykonać, jakie mogą być koszty?
    Powierzchnia to ok 12 m2 (4,3mx2,8m),
    Będę wdzięczna za wszystkie sugestie

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zmienić konstrukcję.
    folia
    styropian.
    folia
    wylewka cementowa

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaSKADA

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję, ale, co pod styropian jako warstwa wyrównawcza ? piasek?, ile tego styropianu, jak gruba wylewka i dlaczego właściwie zmienić.
    Chciałabym uzyskać minimalną grubość tej podłogi, w tej chwili jest ona podniesiona w stosunku do podłogi w pozostałej części domu, przez co jest to bardzo niskie pomieszczenie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Może być piasek, jeżeli bardzo grubo /> 10cm /to zamiast piasku i styropianu np. keramzyt, lżejszy i ciepły.
    Styropian - 10 cm
    Wylewk 5 cm zbrojona siatką.
    Oczywiscie może dalej pozostać podłoga z desek, jak kto lubi.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaSKADA

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    a jaka potrzebna jest minimalna warstwa keramzytu, bo rozumiem, że miałby wyrównać i jednocześnie ocieplić? Wysypuję go już bezpośrednio na stary strop i zagęszczam? i czy później na keramzyt folię i na to 5 cm wylewki? Jak konkretnie nazywa się ten keramzyt, bo chyba są różne rodzaje?
    Dziękuję za pomoc
    I co jest nie tak z tą podłogą z desek?
    A koszty, co tańsze?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaSKADA

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    dzięki za linki, poczytałam, o tym perlicie wcześniej nie wiedziałam nic, keramzyt się przewinął i chyba się skłonię w jego stronę, muszę tylko porównać ceny, no i nie przekreśliłam jeszcze podłogi drewnianej, wiem, że skrzypi, ale jak wyjdzie dużo taniej, to może się zdecyduję, a może ktoś mi potrafi pomóc w tej kwestii?
    Jak poprawnie ją skonstruować, jaki przekrój legarów, desek, jakie ocieplenie?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jak poprawnie ją skonstruować, jaki przekrój legarów, desek, jakie ocieplenie?
    http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/8,7393...mpaign=5955094

  9. #9

    Domyślnie Polytech lub Thermocel

    Witam
    Na takim stropie można wykonać styropianowo-cementową wylewkę a na to nakleić płytki ceramiczne , panele lub inny rodzaj podłogi.
    Drugim rozwiązaniem jest ułożenie nowej podłogi (jeśli stan techniczny obecnej jest fatalny) a pod nią wdmuchać celulozowy materiał termoizolacyjny Thermocel.

  10. #10

    Domyślnie

    Wspomniana wyżej wylewka styropianowo-cementowa nazywa się Polytech.

  11. #11

    Domyślnie

    ja tak robilem kermazyt jakies 10cm na to chudy beton dalej 5cm styropianu folia i wreszcie betonna to płytki trzyma i nic nie peka a jest z grzewaniem podłogowym

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Nie jestem budowlańcem, sam staram się robić remonty i moja koncepcja na remont podłogi na stropie odcinkowym nad piwnicą jest następująca:
    - przestrzeń między łukami wypełnić piaskiem lub keramzytem do wysokości najwyżej położonego łuku
    - warstwa podbetonu (i tu mam problem, czy jest konieczność wylewania chudziaka na keramzyt lub piasek czy od razu styropian, warstwa chudziaka wyszła by ok. 2,5cm w najcieńszym miejscu więc czy jest sens???)
    - folia budowlana
    - styropian ok 10cm
    - folia do ogrzewania podłogowego
    - wylewka ok. 6cm z wtopionym wężem do ogrzewania podłogowego

    Będę bardzo wdzięczny za opinie i sugestie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony