dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Podświetlenie łączników - ile zużywa energii? Szukam pomysłów na oszczędność energii

    jako, ze przed zakupem osprzętu el. jestem zastanawiam się czy warto inwestować w podświetlane łączniki? ile takie cuda mogą zużyć energii zakładając że będzie ich np. 20szt? ktoś wie?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    jako, ze przed zakupem osprzętu el. jestem zastanawiam się czy warto inwestować w podświetlane łączniki? ile takie cuda mogą zużyć energii zakładając że będzie ich np. 20szt? ktoś wie?
    Ok 2-3W/sztuka. I będą Ci mrugać świetlówki... Odradzam.

  3. #3

    Domyślnie

    świetlówki liniowe czy kompaktowe,bo te kompaktowe energooszczędne mam w piwnicy dwie, obie włączane łącznikiem z podświetleniem (ospel chyba akcent) i żadna nie mruga
    2-3W to niemało, wydawało mi się że mniej, przy 20 szt wychodzi 60W, czyli jakby taką żarówkę 60 non stop świecić na darmo...

  4. #4

    Domyślnie

    Podświetlenie może być neonowe lub LED.
    W obu przypadkach są podświetlenia słabsze i mocniejsze.
    Pobór prądu od 0,3mA do 5mA. Czyli max ~1,2W.

    Tutaj przykład jednego z producentów - http://www.gira-esklep.pl/Pokojowy_r...3-default.html
    Moc podświetlenia jest podana na opakowaniu łącznika, ewentualnie w katalogu producenta osprzętu.

    Za duży pobór? To proste nie dawaj wszędzie podświetlenia.
    Jeśli myślisz o dzieciach to lepsze są lampki LED z czujnikiem zmierzchowym włożone na stałe do gniazdka.
    Jeśli liczysz ile bierze podświetlenie to policz przy okazji ile żrą inne urządzenia w STAND BY.

    Co do mrugania, to mogą ale nie muszą.
    A nawet gdyby to są na to proste, tanie i skuteczne sposoby.
    Więc nie jest to żaden argument.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony