dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie lustro na gebericie :)

    Nie pytam o opinie czy to fajnie czy bez sensu, ale czy to technicznie możliwe, czy da się zamontować dużą taflę lustra na ściance na której będzie wisiała miska?
    Pierwsza myśl to taka, że lustro pęknie pod naciskiem sedesu, ale kojarzę że gdzieś widziałam umywalkę zamontowaną na lustrzanej ścianie, więc miskę też by się raczej dało, tylko czy ktoś wie jak?
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    proste ze da

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar fjuxxxu
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Żyrardów
    Dzielnica
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    44

    Domyślnie

    Miska wc z osobą na niej siedzącą wywiera wielokrotnie większy nacisk na ściankę niż powieszona umywalka.
    Lustro zatem musi IDEALNIE przylegać do podłoża na całej powierzchni, inaczej pęknie w okolicach między śrubami a dolną krawędzią.
    W przypadku obawy o precyzję montażu, można ewentualnie "uprzedzić" zjawisko pękania i zrobić od razu łączenie tafli w tym miejscu.

    Nie wypowiadam się czy to fajnie czy bez sensu.
    Ogólnie pomysł z lustrem wydaje mi się niepraktyczny w utrzymaniu w czystości wokół partii przy podłodze.
    :: my work :: test the best ::

  4. #4

    Domyślnie

    A moze daloby sie wyciac otwor w lustrze idealnie pod miske?

  5. #5

    Domyślnie

    bezpiecznie byloby dac malutki kawalek np srebrnej mozaiki,tylko w miejscu gdzie bedzie wisial kibelek,a reszta lustro....

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    czuli kubistyczny kibelek by się przydał
    Wycięcie kanciastego otworu wewnątrz tafli nie będzie problemem?

    Co do samego sedesu to sądzę, że to lustro nie będzie się chyba strasznie paskudzić, ale trochę się obawiam o strefę bidetu, ktoś może podpowiedzieć czy zaobserwował, że ściana wokół bidetu się chlapie podczas użytkowania.
    Ostatnio edytowane przez e-mól ; 13-01-2011 o 13:32
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar fjuxxxu
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Żyrardów
    Dzielnica
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    44

    Domyślnie

    w lustrze do wc trzeba wyciąć i wywiercić kilka otworów jednocześnie (m.in. na przycisk, śruby, odpływ ). W teorii wszystko jest możliwe. W praktyce - różnie to bywa. Mozna całą sprawę załatwić tak, że wstępnie zamiast lustra użyc np. cienkiej sklejki lub płyty PCV. Ręcznie nacinać i dopasowywać otwory do całości, zamontować kibelek, posprawdzać. Potem wszystko rozmontować a szablon ze sklejki zawieźć do szklarza.

    Odnośnie aspektu praktycznego: zależy kto będzie korzystał z łazienki: płeć i wiek. Bo np. chłopcy ( i ich koledzy ) lubią sikać na stojąco ...
    Oczywiście np. w przypadku łazienki prywatnej przy sypialni właścicieli - całość łatwiej utrzymać w czystości, niż jeśli będzie to ogólna łazienka, w tym czasem i dla gości.
    :: my work :: test the best ::

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    No to jest pomysł na super małą łazienkę na piętrze, czyli zupy nie będzie bo na górze tylko sypialnie.
    No i całą ścianę chciałam zrobić lustrzaną, a tylko tą sedesową/bidetową się da.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  9. #9

    Domyślnie

    wspanialy pomysl na prywatna lazienke...bedzie szalowo
    moze powierzyc calosc wykonania zadania jakiemus dobremu szklarzowi po prostu,zeby spac spokojnie....tzn ykhmmm,zeby siedziec spokojnie na kibelku

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar fjuxxxu
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Żyrardów
    Dzielnica
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    44

    Domyślnie

    czemu nie całą ?
    :: my work :: test the best ::

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Mam dwoch chlopcow w wieku 9 i 13 lat....no i Pan Maz....z doswiadczenia moge powiedziec, ze chlopaki to strazaki i sikaja sikawkami jakby gasili pozar....byle wyzej, byle bardziej sie pryskalo....
    matka (czyli ja) wyciera nie tylko kibel ale i podloge oraz sciany na okolo, bo zolte kropki wszedzie sie robia.....jak kumple przychodza to pomagaja moim stacjonarnym strazakom.

    Jezeli prywatna lazienka - to moze byc pieknie....jezeli "dla wszystkich" to....ja bym sie nie zdecydowala
    Faceta w kazdym wieku nie mozna zmusic do zamykania klapy sedesu, ale nauczyc zeby sikal tak, by nie pryskalo na boki....ja juz zrezygnowalam...moi sa nierefolmowalni

    Maja, Matka Polka na kolanach ze sciereczkami antybakteryjnymi z domestosu lub innego tesco...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Mam dwoch chlopcow w wieku 9 i 13 lat....no i Pan Maz....z doswiadczenia moge powiedziec, ze chlopaki to strazaki i sikaja sikawkami jakby gasili pozar....byle wyzej, byle bardziej sie pryskalo....
    matka (czyli ja) wyciera nie tylko kibel ale i podloge oraz sciany na okolo, bo zolte kropki wszedzie sie robia.....jak kumple przychodza to pomagaja moim stacjonarnym strazakom.

    Jezeli prywatna lazienka - to moze byc pieknie....jezeli "dla wszystkich" to....ja bym sie nie zdecydowala
    Faceta w kazdym wieku nie mozna zmusic do zamykania klapy sedesu, ale nauczyc zeby sikal tak, by nie pryskalo na boki....ja juz zrezygnowalam...moi sa nierefolmowalni

    Maja, Matka Polka na kolanach ze sciereczkami antybakteryjnymi z domestosu lub innego tesco...
    Moja teściowo celowo podnosi klapę po użyciu "bo tak się robi"

  13. #13

    Domyślnie

    pisuar ...pisuar to dobry pomysl jest.....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony