dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Piec co cwu de Dietrich .... o co chodzi?

    Jest sobie instalacja jak wyżej w zakupionym domku. Zauważyłem znaczne zużycie wody (wg wodomierza). Zacząłem robić śledztwo. W pierwszej kolejności była podejrzana instalacja wodna. Ale po licznych próbach, testach wyszło coś takiego. Zakręcam zawory zwu, cwu, wody cyrkulacyjnej przy piecu i jest wszystko OK - licznik nie nalicza. Odkręcam zawór cwu, wody z cyrkulacji i dalej wszystko OK. Zakręcam dwa powyższe i odkręcam zawór zwu i ..... licznik zaczyna mi "pływać" ale z minimalnym postępem do przodu - nalicza. Na dopływie zimnej wody do pieca jest zawór zwrotny, na przyłączu wody nie.
    O co tu chodzi i co ma z tym wspólnego piec?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    błędu szukaj w instalacji,
    kocioł nie ma nic do tego,
    sprawdź wszystko, gdzieś Ci ucieka woda,

  3. #3

    Domyślnie

    lub jakiś magik zrobił jakąś magiczną spinkę i pompa napędza Ci licznik

  4. #4

    Domyślnie

    Jak zamknę zawory (wylotowy z pieca) c.w.u i zawór wody cyrkulacyjnej to "jestem" poza wszelkimi pompami.
    Jaka byłaby reakcja licznika gdyby nie działał zawór zwrotny przy dopływie zimnej wody do pieca? Sieć wodna na zewnątrz charakteryzuje sie znacznymi fluktuacjami cisnienia.

  5. #5

    Domyślnie

    jeżeli są duże wahania ciśnienia to może być ich wina pisałem już o tym na forum że dawno temu spotkałem się z taką sytuacją, nie mogę teraz tego znaleźć ale i tak nic nie zrobisz bez dobrego hydraulika który Ci to musi opomiarować by udowodnić dostawcy wody błąd licznika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony