dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak rozprowadzić rurki CO

    Tak w skrócie mam do ogrzania piętro w moim domku... Pion mogę wyprowadzić jaki chcę przygotowałem już bruzdy.... CO zasilać będzie piec na miał z pompą...

    Chodzi mi o średnice rurek jakie mam wrzucić w wylewki.... oraz jak rozprowadzić te rurki Zamontować jakiś rozdzielacz czy samymi kolankami... Rurki chcę z miedzi miękkiej Ogrzewanie podłogowe odpada bo mam już grzejniki dawno kupione I tylko czekają na podłączenie tylko nie wiem jakimi średnicami i w jaki sposób pociągnąć instalację... kłaść od pionu do każdego grzejnika czy jakiś obwód zrobić nie wiem

    Tutaj jest rzut piętra z planowanymi miejscami grzejników.... Zielone to pion, fioletowe grzejniki....


  2. #2

    Domyślnie

    Panie 3xbardzo ważna osobo3x.

    Co jest pod spodem?
    Jakie źródło ciepła i jaka instalacja?.
    Choć na pewno parę wrózek jast na FM.
    Ostatnio edytowane przez r.tyrman ; 17-06-2013 o 00:37

  3. #3

    Domyślnie

    Już odpowiadam. Dziękuję za zainteresowanie...

    Pod spotem jest parter... u góry na piętrze mam tylko goły strop i pod planowaną posadzką w warstwie styropianu chcę rozprowadzić rurki. Instalacja na dole jest z miedzi. Jest to instalacja z naczyniem otwartym, piec na miał z dmuchawą i pompą... Kurcze nie wiem jak lepiej to opisać bo w tym temacie jestem słaby... Instalacja pracuje różnie od około 46-68stopni... Narazie mam tylko przygotowane bruzdy pod pion na górę.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxxVIPxxx Zobacz post
    Już odpowiadam. Dziękuję za zainteresowanie...

    Pod spotem jest parter... u góry na piętrze mam tylko goły strop i pod planowaną posadzką w warstwie styropianu chcę rozprowadzić rurki. Instalacja na dole jest z miedzi. Jest to instalacja z naczyniem otwartym, piec na miał z dmuchawą i pompą... Kurcze nie wiem jak lepiej to opisać bo w tym temacie jestem słaby... Instalacja pracuje różnie od około 46-68stopni... Narazie mam tylko przygotowane bruzdy pod pion na górę.
    Bruzdy pod pion zaczynają się w pewnym momencie. Jakiej średnicy rury ma pan podciągnię te do tego miejsca?

  5. #5

    Domyślnie

    Bruzdy mam od samego pieca do piętra (idealnie pionowo przechodzą przez parter) Więc od pieca mogę lecieć średnicą jaką tylko chcę wysokość od pieca do pozionpu podłogi na piętrze to około 4,5-5m

  6. #6

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez r.tyrman ; 18-06-2013 o 01:02 Powód: Zdublowany post.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxxVIPxxx Zobacz post
    Bruzdy mam od samego pieca do piętra (idealnie pionowo przechodzą przez parter) Więc od pieca mogę lecieć średnicą jaką tylko chcę wysokość od pieca do pozionpu podłogi na piętrze to około 4,5-5m
    W zależności od kotła, największymi srednicami pion do rozdzielacza, z rozdzielacza odpowiednią średnicą do kaloryferów.
    Hydraulika jest banalna, przynajmniej w tym zakresie.

  8. #8

    Domyślnie

    Ok ale jak wyliczyć średnicę jaką dawać do grzejników ? Instalacja to dla mnie nie problem tylko kwestia rozplanowania gdzie jaka średnica...

    Rozumiem że takie rozplanowanie będzie dobre ?




    Jeżeli 2 grzejniki będą w jednym ciągu dawać najpierw np 18 a potem 15 do grzejników czy jak Przepraszam za tak banalne pytania ale naprawdę nie wiem jak to rozplanować...

  9. #9

    Domyślnie

    Teraz tak czytam i czytam i chyba najlepiej wyjdzie mi rozdzielacz 6obwodowy i do każdego grzejnika od rozdzielacza położyć 16 PEXa skręcanego... Uniknę łaczeń pod posadzką I koszt nie będzie jakiś kosmiczny... miedź chciałem tylko zewzgldu na to że mam pareset kształtek 15.... ale licząc zakup giętarki do miedzi itp to najkorzystniej wypada mi pex Rozumiem że do rozdzielacza jak dolecę grubą miedzią i rodzielę instalację pexem 16 do każdego grzejnika powinno bć ok ? Jakiś termostat dawać przy rozdzielaczu ? Instalacja pracuje różnie tak do 68stopni.... fakt raz piec za mocno się rozpędził i było 84 stopnie...

  10. #10

    Domyślnie

    Koncepcja dobra. Nie wiem po co termostat na rozdzielaczu. Zamontuj głowice termostatyczne na grzejniki.

    Nie żaluj ocieplenia na rury.

  11. #11

    Domyślnie

    Termostat na rozdzielaczu w razie awarii sterownika pieca... Raz już zdechł i piec osiągnął 84stopnie dobrze że akurat coś mnie tknęło i zerknąłem na temperaturę... zawiesił się chyba przekaźnik w sterowniku i dmuchawa dmuchała non stop... Wolę dmuchać na zimne niż pruć potem wylewki.... więc myślałem żeby dać termostat przed rozdzielaczem... nie wiem czy są jakieś do wyboru np 80stopni... Jakiej firmy rozdzielacz byś polecił ?, albo jaki model kupić Jestem zielony w tym temacie

    Dzięki wielkie r.tyrman za pomoc....

  12. #12

    Domyślnie

    Chodzi Ci o zawór mieszający? Wysoka temp. nie uszkodzi pexa, nie musisz się martwić. Byle by nie było łączeń pod wylewką.

    Masz instalację otwartą więc wzrost ciśnienia tez Ci nie grozi.

    Co do rozdzielacza to na pewno nie "marketowy". W druga stronę też nie ma co przeginać, nie musi być z nierdzewki.

  13. #13

    Domyślnie

    Tzn instalacja ciśnieniowo będzie pracować kilka razy w roku 2-4dni.... podczas mojej nieobecności ogrzewanie chodzi na piecu gazowym... ale to ciśnienie max 1,8bar jak dobrze pamiętam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony