dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Wyzszosc siatki powlekanej PCV nad ocynkowana?

    Czesc.
    Musze w koncu kupic siatke do ogrodzenia od strony sasiadow. Poradzcie czy warto kupowac siatke powlekana (wiem, ze drut wowczas jest troche cienszy - ten o ktorym mysle ma 2,5 mm a z powloka 3,65mm)? Czy moze lepiej po prostu ocynkowana? Ponadto chce ja wpuscic w podmurowke. Czy przy powlekanej sa jakies przeciwskazania (slyszalem taka teorie od jednego wykonawcy, ze sie nie zaleca takiego rozwiazania. Chociaz wydaje mi sie to troch e nielogiczne). Jaka grubosc polecacie?
    Z gory dziekuje za opinie.
    VIVALDI W PODRÓŻY

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Siatka ocynkowana powlekana - najtrwalsze i bardzo estetyczne rozwiązanie. Trzeba tylko uważać, żeby nie zedrzeć powłoki (u mnie zeszła z 1 druta, i zauważyłem dopiero po naciągnięciu). Grubości nie pamiętam, a co do zatapiania - może schodzić powłoka.

  3. #3

    Domyślnie

    Podobno powlekanej nie kradną, bo nie przyjmują na skupie złomu...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    osobiście uważam że siatka ocynkowana jest zdecydowanie lepsza,bardziej trwała,idealnie naciągnięta bardzo estetycznie wygląda,co do siatki powlekanej to mój znajomy sobie zafundował i był bardzo niezadowolony,powłoka pcv popękała po roku,pozatym dzieci zaczęły najeżdzać rowerem na siatkę i zostały trwałe odkształcenia....

  5. #5

    Domyślnie

    Każda po pewnym czasie brzydko wygląda, ale powlekana robi to szybciej. Popękanego plastiku nie da się niczym "upiększyć". Zardzewiałą siatkę można pomalować - chociaż uważam, że to zajęcie dla desperatów.
    Siatka jest na tyle tania, że lepiej starą zdjąć i sprzedać na złom a naciągnąć nową. I tutaj jest przewaga ocynkowanej - wbrew pozorom przez dłuższy czas utrzymuje przyzwoity wygląd - z jednym zastrzeżeniem. Jeżeli w powietrzu jest dużo związków siarki to ocynkowaną "trafi" w tym samym czasie co powlekaną. A z tą siarką to wcale nie musi być elektrociepłownia w pobliżu - wystarczy że wokół sąsiedzi mają piece węglowe i nie za wysokie kominy. Nie masz pojęcia, ile siarki jest w polskim węglu...
    Nie polecam wpuszczania w podmurówkę - właśnie dlatego, żeby nie komplikować ewentualnej wymiany - wystarczy poziomy drut.
    Od grubości zależy sztywność ogrodzenia - im grubszy drut tym lepiej. Niestety rośnie cena i trzeba to sobie skalkulować.

  6. #6

    Domyślnie

    To wpuszczenie w podmurowke podyktowane jest tym, aby komus ta siatka nie "przykleila sie" do raczek. U sasiada nawet zaczeli wycinac taka z podmurowki ale chyba ich ktos wystraszyl lub sie za bardzo zmeczyli przy robocie. W kazdym badz razie siatka ocynkowana sie ostala. Mysle, ze powlekana tez nie jest atrakcyjna dla zlodzieja. Czy to PCV faktycznie peka?
    Pozdrawiam
    VIVALDI W PODRÓŻY

  7. #7

    Domyślnie

    swego czasu tez bylem zainteresowany siatka powlekaną ale zrezygnowałem z niej na kozyść ocynkowanej z powodu cienkiego i miękkiego drutu jaki jest w nich stosowany - tej siatki poprostu nie da sie porzadnie naciagnąc i łatwo się odkształca.

  8. #8

    Domyślnie

    Jestem dopiero po położeniu siatki.Też się zastanawiałem nad wyborem ,kupiłem ocynkowaną powlekaną.Nie miałem problemów z położeniem siatki,owszem rrzeba uważać przy naciąganiu.Nawet jeżeli się uszkodzi niewielki odcinek to można zamalowac ,zostaje pod spodem ocynk który nie tak szybko rdzewieje.Siatka grubości 2.8 mm oczka 50 lub 60 mm. Pozdrawiam Wiech

  9. #9

    Domyślnie

    VIVALDI powiem tak: pracowałem jako handlowiec w firmie produkującej siatkę i temat znam od podszewki. OSOBIŚCIE polecam siatkę ocynkowaną i powlekaną. Tą którą chcesz kupić czyli drut 2.5/3.6 jest bardzo dobrą siatką. Standartowo siatka ocynkowana wykonana jest z drutu 2.5 mm lub 2.8 mm. Jeżeli chodzi o kwestię pękania tworzywa to owszem miało to miejsce lat temu kilka - naście kiedy na rynek wchodziła siatka powlekana i była to nowość. Stosowano wtedy plastyfikaty z nie tym przeznaczeniem. Powodowało to kurczenie się plastyfikatu pod wpływem niskich temperatur. Od kilku lat stosuje się plastyfikaty specjalnie produkowane do siatki powlekanej. Posiadają one dodatki przeciwko UV oraz blaknięciu kolorów. To takie moje zdanie troszkę od środka Popytaj producenta powinien ci dać gwarancję na powłokę PCV.

    Tak osobiście jak mogę doradzić to polecił bym siatkę z oczkiem 40x40 i z drutu 2.0/ 3.2 jest tańsza (troszkę) ale dużo lepiej się prezentuje.

    A i jeszcze do kwestji wyginania się siatki powlekanej: to prawda tak zachowuje sięsiatka kupiona w supermarketach lub siatka o cienkim drucie 1.6/2.4-2.6. Ale jak coś jest tanie to nie zawsze jest dobre.
    Ti si Ante Legenda Hrvata !!!!!!!!!
    Prijatelji, cesto mislim na vas

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał void
    Tak osobiście jak mogę doradzić to polecił bym siatkę z oczkiem 40x40 i z drutu 2.0/ 3.2 jest tańsza (troszkę) ale dużo lepiej się prezentuje.

    .
    I nawet większy pies porozciąga ją zębami.
    Żeby była jasność w domu rodzinnym mam taką siatke . W swoim domu założyłem (moźe z lekkim przegięciem) siatke z drutu ocynk 4.0 oczko 40 x 40 wysokość 1.5 m ,słupek 50 grubościenny co 2 m trzy druty naciągowe , co drugi słupek przyspawany pręt. W przyszłym roku przemaluję ją dysperbitem albo czymś podobnym posadzę bluszcz i zapomnę na najbliższe 20 lat

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek_s
    swego czasu tez bylem zainteresowany siatka powlekaną ale zrezygnowałem z niej na kozyść ocynkowanej z powodu cienkiego i miękkiego drutu jaki jest w nich stosowany - tej siatki poprostu nie da sie porzadnie naciagnąc i łatwo się odkształca.
    Ja mam psa- doga niemieckiego i Pani odradzała powlekana.Powiedziała,z e pies ja pozre jak gryzak doradziła ocynkowana grubosc 3.Włąsnie mi ja kłada.Zobaczymy

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał vivaldi
    Czy to PCV faktycznie peka?
    Pozdrawiam
    Mam ogrodzoną działkę siatką ocynkowaną powlekaną - ciemna zieleń. Po dwóch zimach nic się z nią nie dzieje, nie pęka, nie wyblakła. Polecam.

    Darek

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał void
    Tak osobiście jak mogę doradzić to polecił bym siatkę z oczkiem 40x40 i z drutu 2.0/ 3.2 jest tańsza (troszkę) ale dużo lepiej się prezentuje.

    .
    I nawet większy pies porozciąga ją zębami.
    Nie rozważaliśmy kwestji psa na podwórku tylko walory estetyczne i trwałość. Wiadomo jeżeli jest duży pies to też polecam siatkę ocynk.
    Choć moim zdaniem drut 4 mm i oczko 40x40 to już niezła przesada. lepiej już założyć panele ogrodzeniowe
    Ti si Ante Legenda Hrvata !!!!!!!!!
    Prijatelji, cesto mislim na vas

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał void
    Tak osobiście jak mogę doradzić to polecił bym siatkę z oczkiem 40x40 i z drutu 2.0/ 3.2 jest tańsza (troszkę) ale dużo lepiej się prezentuje.

    .
    I nawet większy pies porozciąga ją zębami.
    Żeby była jasność w domu rodzinnym mam taką siatke . W swoim domu założyłem (moźe z lekkim przegięciem) siatke z drutu ocynk 4.0 oczko 40 x 40 wysokość 1.5 m ,słupek 50 grubościenny co 2 m trzy druty naciągowe , co drugi słupek przyspawany pręt. W przyszłym roku przemaluję ją dysperbitem albo czymś podobnym posadzę bluszcz i zapomnę na najbliższe 20 lat
    Długi, gdzie kupowałeś siatkę? Musze pobadać temat...
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropi
    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał void
    Tak osobiście jak mogę doradzić to polecił bym siatkę z oczkiem 40x40 i z drutu 2.0/ 3.2 jest tańsza (troszkę) ale dużo lepiej się prezentuje.

    .
    I nawet większy pies porozciąga ją zębami.
    Żeby była jasność w domu rodzinnym mam taką siatke . W swoim domu założyłem (moźe z lekkim przegięciem) siatke z drutu ocynk 4.0 oczko 40 x 40 wysokość 1.5 m ,słupek 50 grubościenny co 2 m trzy druty naciągowe , co drugi słupek przyspawany pręt. W przyszłym roku przemaluję ją dysperbitem albo czymś podobnym posadzę bluszcz i zapomnę na najbliższe 20 lat
    Długi, gdzie kupowałeś siatkę? Musze pobadać temat...
    Siatkę kupowałem w Strykowie ale gośc już tam nie ma zakładu przeniósł sie na Dąbrówkę chyba. Jak potrzeba to znajdę do misia komórkę ale to w poniedziałek . Jest jeszcze duży skład z siatkami w Rzgowie ale coś mi się kojarzy ,że tam ździebko drogo.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał kropi
    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał void
    Tak osobiście jak mogę doradzić to polecił bym siatkę z oczkiem 40x40 i z drutu 2.0/ 3.2 jest tańsza (troszkę) ale dużo lepiej się prezentuje.

    .
    I nawet większy pies porozciąga ją zębami.
    Żeby była jasność w domu rodzinnym mam taką siatke . W swoim domu założyłem (moźe z lekkim przegięciem) siatke z drutu ocynk 4.0 oczko 40 x 40 wysokość 1.5 m ,słupek 50 grubościenny co 2 m trzy druty naciągowe , co drugi słupek przyspawany pręt. W przyszłym roku przemaluję ją dysperbitem albo czymś podobnym posadzę bluszcz i zapomnę na najbliższe 20 lat
    Długi, gdzie kupowałeś siatkę? Musze pobadać temat...
    Siatkę kupowałem w Strykowie ale gośc już tam nie ma zakładu przeniósł sie na Dąbrówkę chyba. Jak potrzeba to znajdę do misia komórkę ale to w poniedziałek . Jest jeszcze duży skład z siatkami w Rzgowie ale coś mi się kojarzy ,że tam ździebko drogo.
    Oj poszukaj, bo jeśli to TA Dąbrówka, to mogę sobie sam zanieść tę siatkę na budowę
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  17. #17

    Domyślnie

    Kropi ty chyba nie wiesz ile taka roleczka waży
    Albo jesteś drugi Pudzian

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Wiem wiem, myślę że nawet obciążanie tym mojej 740-ki byłoby mało humanitarne ale zawsze lepiej jak tanio i blisko
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  19. #19

    Domyślnie

    Odświeżam temat, ponieważ nie będę zakładał nowego wątku. Są panele powlekane pvc oraz ocynk malowany proszkowo, chcę kupić ocynk malowany na zielono RAL ileś tam, pytanie moje do znawców tematu czy ten ocynk malowany proszkowo to nie to samo co powlekanie pvc, czy proces powlekania pvc jest taki sam jak malowania proszkowego? Bo wiem z doświadczenia innych, że pvc blaknie i nie jest z czasem estetyczne. Mam nadzieję że ktoś zrozumiał o co mi chodzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony