dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 878 z 915
Pokaż wyniki od 17.541 do 17.560 z 18293
  1. #17541
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Fajnie musi wiać w ucho przy otwieraniu drzwi Załącznik 394700
    Brawo jak CH.
    -jak dmucha to będzie trzaskać drzwiami,
    -skropliny pod nogi będą sie lały i zamarzały pod samymi drzwiami, co skończy się popękaną posadzką betonową.
    -krawężniki nie przytwierdzone więc jak ktoś po paru piwkach się oprze to poleci z pompą.
    słabo....
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #17542

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem na budowie znajomego. Nowy budynek dobrze docieplony okna trzyszybowe> Na zewnątrz stoi dumnie i grożnie spoziera pompa ciepla Buderusa Logatherm WPL AR. Wszystko ładnie piknie nowoczesnie. A w środku nie mogłem uwieżyć własnym oczom. W kotłowni piec na ekogroszek (tak na wszelki wypadek), na parterze w salonie i kuchni podłogowka ( co ile rurki nie wiadomo), i dalej najlepsze - w dwóch pokojach na parterze i cała góra w kaloryferach (co prawda niekóre po prawie 3 metry długosci ale kalafiory).

  3. #17543

    Domyślnie

    "pompa ciepła i kaloryfer??
    Ten Twój znajomy to chyba bogaty bo robi sobie tyle sposobów na grzanie. "

  4. #17544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Dzisiaj byłem na budowie znajomego. Nowy budynek dobrze docieplony okna trzyszybowe> Na zewnątrz stoi dumnie i grożnie spoziera pompa ciepla Buderusa Logatherm WPL AR. Wszystko ładnie piknie nowoczesnie. A w środku nie mogłem uwieżyć własnym oczom. W kotłowni piec na ekogroszek (tak na wszelki wypadek), na parterze w salonie i kuchni podłogowka ( co ile rurki nie wiadomo), i dalej najlepsze - w dwóch pokojach na parterze i cała góra w kaloryferach (co prawda niekóre po prawie 3 metry długosci ale kalafiory).
    Widocznie zabobony wzięły górę, doszedł dobry marketing i wydał 3 razy tyle niż musiał.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #17545
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witajcie!
    Ja w temacie powietrznych pomp ciepła chciałbym poinformować, że są już nowe jednostki zewnętrzne od Viessmann! Nowe, bardzo ciche, wydajne i bardzo atrakcyjnie wizualnie! Mowa o pompie Vitocal 200-S!

    Nowa pompa ciepła typu Split: Vitocal 200-S, jest bardzo cicha i bez trudu spełnia wymagania dotyczące głośności jej pracy. Jest praktycznie niesłyszalna dla domowników i dla sąsiadów.
    Vitocal 200-S może pracować z COP do 5,0 przy A7/W35 wg EN 14511 (A7 – temperatura powietrza +7°C, W35 – temperatura wody grzewczej 35°C). Dla temperatury powietrza A=+2°C COP osiąga 4,0 (A2/W35) Są to jedne z najwyższych efektywności pracy pomp ciepła tego rodzaju.
    Dzięki modulowanej mocy grzewczej, pompa ciepła Vitocal 200-S dostarcza tylko tyle ciepła ile potrzeba w danej chwili. Dopasowuje się do aktualnych temperatur zewnętrznych dodatkowo oszczędzając prąd.
    Oprócz ogrzewania, Vitocal 200-S może chłodzić budynek w letnie upalne dni.
    Vitocal 200-S wyposażona jest w niezawodną sprężarkę typu Scroll, o wysokiej efektywności pracy i trwałej konstrukcji. Tym samym, pompa ciepła będzie niezawodnie i przez wiele ogrzewać każdy dom.
    Szczegóły: TUTAJ

    Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #17546
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Bardziej interesują ludzi parametry przy -7 i -15 niż te podane.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #17547
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Bardziej interesują ludzi parametry przy -7 i -15 niż te podane.
    Średnia temperatura zimy to około zera. +2 to dobra wartość aby mniej więcej oszacować COP. Te -7 i -15 potrzebne jest ew. dla oceny mocy. Lepiej tak podawać, niż jak meeting, który podaje moc PC do CO dla jakichś abstrakcyjnych wartości typu A20W35.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #17548

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Dzisiaj byłem na budowie znajomego. Nowy budynek dobrze docieplony okna trzyszybowe> Na zewnątrz stoi dumnie i grożnie spoziera pompa ciepla Buderusa Logatherm WPL AR. Wszystko ładnie piknie nowoczesnie. A w środku nie mogłem uwieżyć własnym oczom. W kotłowni piec na ekogroszek (tak na wszelki wypadek), na parterze w salonie i kuchni podłogowka ( co ile rurki nie wiadomo), i dalej najlepsze - w dwóch pokojach na parterze i cała góra w kaloryferach (co prawda niekóre po prawie 3 metry długosci ale kalafiory).
    Witam,

    Pompy ciepła dobrze współpracują nie tylko z ogrzewaniem podłogowym, ale również z ogrzewaniem grzejnikowym zaprojektowanym na pracę w parametrach niskotemperaturowych. Grzejniki pracujące przy niższych parametrach wymagają większej powierzchni wymiany ciepła, dlatego zastosowane zostały grzejniki o takiej długości.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  9. #17549
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Witam
    Potrzebuję pomocy przy doborze beznapięciowego sterownika pokojowego do PC/PW, zrobiłem małą modernizację i zwykłym pokojowym nieda rady tego sterować na zasadzie odcinania obiegówki, muszę to wpiąć do PC, teraz chodzi na pogodówce, ale myślę, że pokojowy będzie bardziej precyzyjny.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  10. #17550
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Zisico
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-071
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Serdecznie
    Proszę o pomoc w doborze pompy ciepła P-W
    Domek 100m2 (parter z poddaszem użytkowym)
    OZC ok 5kw
    W całym domu będzie podłogówka
    Jako drugie źródło ciepła będę montował kominek z DGP
    Woj. Mazowieckie, czyli II strefa
    Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron, wybór skłania się do panasonica, tylko jaka moc?
    Panasonic Aquarea 7kW wystarczy czy jednak przewymiarować?
    Z góry dziekuje za sugestie

  11. #17551
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    7 KW wystarczy, nawet jeśli byłoby to jedyne źródło. Coś słabo masz dom ocieplony, że OZC 5KW przy 100 m2...???
    Po co inwestujesz w drugie źródło, które będzie kosztowało tyle samo co pompa ciepła?
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  12. #17552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zisico Zobacz post
    Domek 100 m2 (parter z poddaszem użytkowym)
    OZC ok 5kW .W całym domu będzie podłogówka
    Jako drugie źródło ciepła będę montował kominek z DGP
    Woj. Mazowieckie, czyli II strefa
    Warto zrobić profesjonalne OZC aby określić;
    -moc cieplną budynku w kW,
    -zapotrzebowanie na ciepło w kWh/rok
    -oraz uzyskać parę informacji ;
    ......- co może zmniejszyć koszty,
    ......- jak grubość i rodzaj wylewki wpływa na wybór mocy PC ,
    Warto poczytać ;
    - http://forum.muratordom.pl/showthrea...quarea/page298 ,
    - tematy w mojej stopce ,
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 23-01-2018 o 08:19
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #17553
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam,

    Pompy ciepła dobrze współpracują nie tylko z ogrzewaniem podłogowym, ale również z ogrzewaniem grzejnikowym zaprojektowanym na pracę w parametrach niskotemperaturowych. Grzejniki pracujące przy niższych parametrach wymagają większej powierzchni wymiany ciepła, dlatego zastosowane zostały grzejniki o takiej długości.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Wszystko prawda tylko PO CO?

  14. #17554
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zisico Zobacz post
    Witam Wszystkich Serdecznie
    Proszę o pomoc w doborze pompy ciepła P-W
    Domek 100m2 (parter z poddaszem użytkowym)
    OZC ok 5kw
    W całym domu będzie podłogówka
    Jako drugie źródło ciepła będę montował kominek z DGP
    Woj. Mazowieckie, czyli II strefa
    Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron, wybór skłania się do panasonica, tylko jaka moc?
    Panasonic Aquarea 7kW wystarczy czy jednak przewymiarować?
    Z góry dziekuje za sugestie
    Poczytaj o Atlanticu ( fujitsu) .
    Ja przewymiarowałem . PC pracuje ładnie poniżej zera .
    Daikin i nie tylko zalecał dobór na PC na -10 C reszta wspomaganie grzałkami .
    Czas pracy grzałek to 150 h Na rok

  15. #17555
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Zisico
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-071
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    7 KW wystarczy, nawet jeśli byłoby to jedyne źródło. Coś słabo masz dom ocieplony, że OZC 5KW przy 100 m2...???
    Po co inwestujesz w drugie źródło, które będzie kosztowało tyle samo co pompa ciepła?
    Jestem na etapie podpisania wstępnej umowy kupna domku w stanie surowym zamkniętym, OZC wziąłem po prostu z tabeli na szybko , w rzeczywistości będzie pewnie bliżej 4KW . Narazie planuje jakie źródło ogrzewania zastosować, ekogroszek raczej odpada bo nie mam komina dymnego w kotłowni, płaszcza wodnego nie chce, bo przeraża mnie ciągłe dokładanie (całe dnie nie mas w domu i na wieczór wracać do zimnej chałupy to nie dla mnie i nie dla moich dzieci). Wybór padł na pompę ciepła, zwłaszcza że wszyscy sąsiedzi dookoła je mają, a zwykły kominek z DGP chciałem jako źródło pomocnicze np. na mrozy. Pompe ciepła myśle że kupie za 15 tys (podłączyłbym sam ale ze względu na gwarancje pewnie nie będę mógł), podłogówke i wodkany zrobie sam 10000,-, wkład kominkowy (bez szaleństw) - 1500,- , wentylator ze sterownikiem- 800,- kawałek spiro i flexy max 1000 pln - wszystko zepne sam i sam zrobie zabudowe
    Ostatnio edytowane przez Zisico ; 23-01-2018 o 20:53

  16. #17556
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Zisico
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-071
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Poczytaj o Atlanticu ( fujitsu) .
    Ja przewymiarowałem . PC pracuje ładnie poniżej zera .
    Daikin i nie tylko zalecał dobór na PC na -10 C reszta wspomaganie grzałkami .
    Czas pracy grzałek to 150 h Na rok
    Czytam ten obszerny temat o pompach już trzeci dzień i ciężko wydobyć z wypowiedzi czy przewymiarowanie jest dobre. Jeden Kolega pisze że przewymiarował, jedni go chwalą inni krytykują... Za kilka stron znowu wraca temat przewymiarowania i znowu jest jakaś kłótnia o dobór mocy pompy...

    Chciałem jeszcze zapytać czy każda z pomp (Panas, LG, Fujitsu) mają modulacje za pomocą krzywej grzewczej i czy podpina się do nich sterownik pokojowy? (jeśli się podpina, to jest to standardowy on/off czy musi być dedykowany?).
    Czy zbiornik CWU musi być dedykowany (warunki gwarancji itp.) czy mogę zastosować np Galmeta 200l?

  17. #17557

    Domyślnie

    Witam mam pytanie odnośnie doboru pompy ciepła powietrze woda ,
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m51a5bee7db1e9
    mam taki dom podłogówka po całości jakieś 110 m2 w garażu chcialbym zastosować grzejnik lub klimakonwektor .brak podłogówki
    ocieplenie to fundament 5cm styroduru ściany pustak ceramika 29cm + steropian 15cm stropodach betonowy 10cm betonu +20cm steropianu na skosach i 30cm pijany otwarto komórkowej na prostym posadzka 10cm steropianu i wylewka 8cm okna o przenikalnośći 0.8kw/m2
    rekuperacja na całym domu dodatkow bedę chciał wstawiać sobie na zime kominek typu koza taki dla kliamtu mógłby robić za ogrzewanie awaryjne w czasie braku pradu a na wakacje wynosiłbym go z domu dodam jeszcze że chiałbym grzać tylko w taryfie nocnej dom jest w okolicy Rzeszowa?

  18. #17558
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zisico Zobacz post
    Czytam ten obszerny temat o pompach już trzeci dzień i ciężko wydobyć z wypowiedzi czy przewymiarowanie jest dobre. Jeden Kolega pisze że przewymiarował, jedni go chwalą inni krytykują... Za kilka stron znowu wraca temat przewymiarowania i znowu jest jakaś kłótnia o dobór mocy pompy...

    Chciałem jeszcze zapytać czy każda z pomp (Panas, LG, Fujitsu) mają modulacje za pomocą krzywej grzewczej i czy podpina się do nich sterownik pokojowy? (jeśli się podpina, to jest to standardowy on/off czy musi być dedykowany?).
    Czy zbiornik CWU musi być dedykowany (warunki gwarancji itp.) czy mogę zastosować np Galmeta 200l?
    Oczywiście możesz mieć zbiornik jaki chcesz.
    Odnośnie teorii jest dużo odnośnie przwymiarowania, ale ja się skłaniam do terorii, że pompoa powinna być dostosowana do domu.
    Przewymiarowana pompa, to większy wydatek inwestycyjny i żadnych oszczędności.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  19. #17559

    Domyślnie

    Pytanie: czy ktoś ma T-CAPa z podpiętym sterownikiem do modbusa? Najlepiej w okolicy Krakowa do obejrzenia

  20. #17560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Przewymiarowana pompa, to większy wydatek inwestycyjny i żadnych oszczędności.
    tak, jasne....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 878 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony