dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 772 z 915
Pokaż wyniki od 15.421 do 15.440 z 18293
  1. #15421
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    aha jeszcze jedno, ta cena rozumiem, że jest bez podłogówki? ile około trzeba liczyć podglogówke dla 140m2?
    Praktycznie tyle samo jak przy innym źródle ciepła i zależy to od Twoich umiejętności negocjacji bo od 60zl/m2 do 100zł/m2.
    Dlatego też podłogówka nie ma znaczenia dla kosztow systemu grzewczego bo musisz ją zrobić tak czy tak.

  2. #15422
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Praktycznie tyle samo jak przy innym źródle ciepła i zależy to od Twoich umiejętności negocjacji bo od 60zl/m2 do 100zł/m2.
    Dlatego też podłogówka nie ma znaczenia dla kosztów systemu grzewczego bo musisz ją zrobić tak czy tak.
    W mojej okolicy na dobrych podzespołach i dobrym styropianie 85 zł. Bałbym się dać w wylewkę kiepską rurę i za parę lat kuć jak się rozwarstwi. Za te 140m policz do 12000 zł a może i coś po negocjujesz

  3. #15423
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    W mojej okolicy na dobrych podzespołach i dobrym styropianie 85 zł. Bałbym się dać w wylewkę kiepską rurę i za parę lat kuć jak się rozwarstwi. Za te 140m policz do 12000 zł a może i coś po negocjujesz
    Styropian jest w gestii inwestora,tak mi się przynajmniej zawsze wydawało bo izolacja podłogi to nie jest instalacja podłogówki.
    Przy izolacji podłogi 20cm a 10cm różnica byłaby spora.

  4. #15424
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Styropian jest w gestii inwestora,tak mi się przynajmniej zawsze wydawało bo izolacja podłogi to nie jest instalacja podłogówki.
    Przy izolacji podłogi 20cm a 10cm różnica byłaby spora.
    Izolacja 15 cm. Liczone ogrzewanie "na gotowo" tyle wychodzi ze styropianem.

  5. #15425
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    Izolacja 15 cm. Liczone ogrzewanie "na gotowo" tyle wychodzi ze styropianem.
    Czyli podlogowka+izolacja podlogi.
    O tym trzeba pisac bo to nie jest i nie moze byc ze soba powiazane.

  6. #15426
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam, ktoś z Was ma Panasonica 9 kW 3-fazowego, ale nie T-Cap, tylko "zwykłego". Jak on się zachowuje przy małym zapotrzebowaniu na ciepło? Potrafi tak modulować "w dół", żeby nie włączał się co chwilę? T-Capy z tego co czytałem, niezbyt dobrze sobie z tym radzą, a SDF/SDC lepiej, czy tak samo?

  7. #15427

    Domyślnie

    Ja mam i jestem zadowolony .Ale czytam ,że one nie działają .Ciekawi mnie gdzie popełniane są błędy.
    Podobno są drogie w eksploatacji .Ja płace 300 zł /miesiac a dom 250 m2 (przy temperaturach około 0C.
    A bywało -25 i też działa.Oczywiści e drożej bo około 33 zł /dobę.Ale też nie było ciągle -25(tylko noc).

    Moje pytanie jest takie jak wygląda zapotrzebowanie na ciepło twojego domu wg audytu energetycznego ?? Przynajmniej podaj parametry ilosć wełny na dachu i grubość styropianu na ścianach
    Julian&Iwonka

  8. #15428
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał cziwello Zobacz post
    Moje pytanie jest takie jak wygląda zapotrzebowanie na ciepło twojego domu wg audytu energetycznego ?? Przynajmniej podaj parametry ilosć wełny na dachu i grubość styropianu na ścianach
    Dom jest dopiero na papierze, ale Mam OZC:
    -projektowane obciążenie cieplne budynku 5106 W (bez CWU)
    -wskaźnik zapotrzebowania na ogrzewanie 32,8 kWh/m2*rok

    Pow.ogrzewana 196m2
    Kubatura ogrzewana 482 m3
    Ściany 25 cm szarego EPS
    Podłoga 25 cm XPS
    Dach 25 cm EPS100 między krokwie + 25cm między jętki
    Rekuperacja z powietrznym GWC

  9. #15429

    Domyślnie pompa woda-powietrze oglądanie

    Witam.
    Chcę założyć we własnym domu pompę woda-powietrze 10KW czy jest ktoś pomocny abym mógł zobaczyć jak ona funkcjonuję już w stojącym domu interesuję mnie Szczecin i okolice !!! .

  10. #15430
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rob30

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał K Zobacz post
    Witam.
    Chcę założyć we własnym domu pompę woda-powietrze 10KW czy jest ktoś pomocny abym mógł zobaczyć jak ona funkcjonuję już w stojącym domu interesuję mnie Szczecin i okolice !!! .
    Jeśli mówisz o powietrze-woda a nie woda-powietrze to jest pewna firma ze Szczecina (w googlach znajdziesz z łatwością) co montuje dużo Panasoniców- zadzwoń do nich na pewno uda się dogadać i dadzą namiary na użytkowników.
    Powierzchnia użytkowa 150m2, pompa Panasonic 9kW T-CAP, reku i 4 mieszkańców, ocieplenie przyzwoite

  11. #15431

    Domyślnie

    rob30
    no to żeś mi pomógł lepiej swoje mądre rady zachowaj dla siebie jeśli nie umiesz czytać treści
    pozd.

  12. #15432
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rob30

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał K Zobacz post
    rob30
    no to żeś mi pomógł lepiej swoje mądre rady zachowaj dla siebie jeśli nie umiesz czytać treści
    pozd.
    Nie wiem o co Ci chodzi ale Proszę bardzo
    Powierzchnia użytkowa 150m2, pompa Panasonic 9kW T-CAP, reku i 4 mieszkańców, ocieplenie przyzwoite

  13. #15433

    Domyślnie

    Witam. Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym doradzić się przy wyborze pompy ciepła typu powietrze woda.
    Budujemy dom koło Wrocławia o pow. 106.8m2 i kubaturze 540m3. Ściany postawione z pustaka cermicznego 24cm i docieplone styropiane 15 cm lambda 38, poddasze planuje ocieplić wełną 15 cm lambda 36 + 5cm lambda 31 (nie będzie za mało?)
    Jakiej firmy wybrać PC i czym się kierować przy wyborze? Co sądzicie o pomoście Nibe split?
    Z góry dziękuję za pomoc

  14. #15434
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    czemu tak oszczędnie z izolacją?
    jak zaizolujesz w miarę dobrze to taki domek ogrzejesz czymkolwiek
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  15. #15435

    Domyślnie

    jak już chcesz koniecznie na ścianę 15cm to daj chociaż styro grafitowy.. na dach min 30cm wełny, z 20cm to nawet się nie wygłupiaj
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  16. #15436
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Prawdopodobnie Orzel mial taka grubosc izolacji podana w projekcie.
    Nie wiem czy jakikolwiek masowy projekt podaje grubsza izolacje od tej wymienionej przez autora.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #15437
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ważny jest serwis(ant) PC .Zapytaj ile wykonawca zamontował w okolicy konkretnych PC .Nie bierz wykonawcy z daleka .Jak jesteś z Wrocławia nie bierz wykonawcy z Inowrocławia czy Warszawy

  18. #15438
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Ważne też czy instalator to "zmodernizowany" ekogroszkowiec czy zna się na pompach. Jakość urządzenia nie jest gwarantem dobrego ogrzewania. Nawet najlepsza pompa będzie miała problemy z ogrzaniem budynku przy nie przemyślanej instalacji górnego źródła.

  19. #15439
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    Ważne też czy instalator to "zmodernizowany" ekogroszkowiec czy zna się na pompach. Jakość urządzenia nie jest gwarantem dobrego ogrzewania. Nawet najlepsza pompa będzie miała problemy z ogrzaniem budynku przy nie przemyślanej instalacji górnego źródła.
    Święte słowa, jeśli używać religijnego języka (znowu nie dla wszystkich zrozumiałego)
    Adrian, z poprzednichTwoich wpisów wnioskuję że jesteś pierwsza klasa fachman w branży. Zgadza się? Czy coś pogmatwałem? Jeśli tak to przepraszam.
    Jeśli się zgadza, to co byś zaproponował w nieszczęsnym domu 200m2 z 50% podłogówki i 50% zwykłych grzejników? Jaka instalacja "GÓRNEGO ŹRÓDŁA"???
    Co wg Ciebie będzie korzystne? Jakie sterowanie i jakie podłączenie?

    PS. Jak ja nie cierpię zwrotu "górne źródĺo"... Co to za debilizm językowy, kiedy ktoś mądry znajdzie techniczno-językowy ekwiwalent, taki logiczny i oczywisty?
    Tak na marginesie, logicznym jest że w układzie oprócz źródła musi być odbiornik (w domyśle ciepła)
    Jak do cholery w układzie mogą istnieć 2 źródła bez odbiornika?
    -To tak bardziej humorystycznie...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  20. #15440
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Samsung zapowiedział nowe pompy:
    http://www.samsungehs.pl/aktualnosci...do-25-st-c,11/

    Czy ktoś z branży może się wypowiedzieć na ich temat ? Czy to rzeczywiście tak dobre jak opisują na tej stronie (grzanie do -25oC, wifi itp.)

    Macie może ceny tych pomp, czy jeszcze za wcześnie ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 772 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony