dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 736 z 915
Pokaż wyniki od 14.701 do 14.720 z 18293
  1. #14701
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    ja mam zabezpieczenie 20A dla t-capa 1-fazowego 9kW. Przez 2 sezony jeszcze korki nie wystrzeliły (pompa podłączona pod oddzielną fazę bo powoduje zakłócenia jak każde urządzenie indukcyjne a ja lubię posłuchać dobrej muzyki). Jak strzeli korek to zwiększę do 25A i na pewno nic się nie stanie.

  2. #14702
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    ja mam zabezpieczenie 20A dla t-capa 1-fazowego 9kW. Przez 2 sezony jeszcze korki nie wystrzeliły (pompa podłączona pod oddzielną fazę bo powoduje zakłócenia jak każde urządzenie indukcyjne a ja lubię posłuchać dobrej muzyki). Jak strzeli korek to zwiększę do 25A i na pewno nic się nie stanie.
    Ok. Ale jakie masz przyłącze i jakie w tym przylaczu bezpieczniki przedlicznikowe ?

  3. #14703
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    3x20A w skrzynce. W domu też 20A tylko o szybszym działaniu. Nie znam się na prądzie ale póki co to działa

  4. #14704
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    3x20A w skrzynce. W domu też 20A tylko o szybszym działaniu. Nie znam się na prądzie ale póki co to działa
    Wszystko jest OK dopóki jest OK
    Jak coś się odpukać zepsuje to będzie to idealny powód żeby nie uznać gwarancji, bo w instrukcji stoi jak byk 30A. A tak w ogóle to nawet nie powinni takiej instalacji dopuścić, bo z tego co pamiętam w protokole odbiorczym są te rzeczy wpisywane. Przynajmniej u mnie tak było.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #14705

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Ciała dałem, że nie doczytałem dokładnie, co pisaliście. Faktycznie zabezpieczenie na 3-fazowym przyłączu powinno być w takim razie 3x30A dla 1-fazowego T-Capa 9kW. Dobrze myślę ? Nie wiem, jakie dają "ampery" w skrzynce przy zamówionej mocy 14 kW. Dopytam w Energa i najwyżej będę drążył temat dalej, a nawet zmienię szybko wniosek o wydanie warunków. Ważne, bo wolę dopłacić za mocniejsze przyłącze parę stówek, niż się potem martwić.
    jak chcesz mieć zabezpieczenie 32A to pewnie potrzebne zwiększenie mocy przyłączeniowej do 17-18 kW
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  6. #14706

    Domyślnie

    Witam, jak szybko u Was rosnie temp. na zasilaniu w pompie? czy zawsze osiaga krzywa grzewcza w zaleznosci od temp. zewn ? pytanie szczegolnie do uzttkownikow panasonicow pytam bo u mnie dosc wolno to rosnie ale dom dopiero grzeje od pazdziernika i nie mam polozonych paneli/plytek jeszcze. ciekaw jestem jak szybko to u Was dziala. pozdrawiam

  7. #14707
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miniof

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    27

    Domyślnie

    Zabezpieczenia zawsze TRZEBA stopniować. Jak masz w skrzynce 20 to w domu powinno być mniej. Inaczej to nie ma sensu. Takie "puki co działa" już nie raz się odbiło spaloną instalacją. Źle dobrane przewody, zabezpieczenia co dziennie powodują mnóstwo awarii w sieci. W najlepszym wypadku nie będziesz miał jednej fazy, ale jak coś nie zadział to spalony licznik i brak prądu na dzielnicy. Dlatego ważne jest stopniowanie zabezpieczeń i dobieranie ich odpowiednio do obciążenia i przewodu.

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    3x20A w skrzynce. W domu też 20A tylko o szybszym działaniu. Nie znam się na prądzie ale póki co to działa

  8. #14708

    Domyślnie

    Licznik raczej się od tego, że masz zbyt "duży" bezpiecznik nie spali, przewód o ile jest właściwy rozdzielka-pompa dla 20A też nie (zdaje się 4mm2 wystarczy dla 20A ale dla 25 lub 32 to już mało), co najwyżej mogą wylecieć przedlicznikowe zabezpieczenia ale one mogą wylecieć i bez tego bo jeżeli masz w rozdzielce np 2 obwody podłączone do jednej fazy powiedzmy światło 10A i gniazda 16A to i tak już teoretycznie może tam wystąpić w sumie I 26A i przedlicznikowe poleci.

  9. #14709
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bway

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    pamietajcie ze elektryk wchodzi pierwszy i wychodzi ostatni z budowy
    a co do podłączeń w instrukcji jest wszystko napisane co i jak ma być minimalne dla każdej mocy PC
    na marginesie to jutro jade płytę główną wymieniać w TCAP u inwestora i czujniki,
    jedna wazna uwaga jak instalator, sprzedawca nie ma certyfikatu na PC to inwestor nie ma gwarancji, takie przepisy

  10. #14710

    Domyślnie

    Cytat Napisał bway Zobacz post
    na marginesie to jutro jade płytę główną wymieniać w TCAP u inwestora i czujniki,
    j
    To one jednak nie takie bezawaryjne jak by się mogło zdawać. Gdyby to nie była naprawa gwarancyjna to o ile to nie tajemnica, ile taka naprawa z częściami kosztuje ?

  11. #14711
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bway

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    moze wszystko ulec awarii ,w trakcie budowy kiedy juz PC jest zainstalowana czesto budowlańcy mają zrypany sprzet elektryczny, podłączenia na drutach na ostro, zrypana instalacja elektryczna, błedy połączeniowe itd
    Narawa to TCAP 16 kW na gwarancji, dla inwestora, uzytkownika bezpłatnie w ramach gwarancji
    powód wymiany to z tego co pamiętam błąd H42 objawy to przy temp zew poniżej -5 oblodzenie parownika i brak defrostów
    czynnik R410 A -OK
    PC na razie 1 szt ale bedzie pracować w kaskadzie z drugą PC PW tez o tej samej mocy

    ale jak potrzebny jest przegląd, wymiana czynnika , serwis urządzenia, instrukcje, szkolenia itp do zapraszam do kontaktu

  12. #14712

    Domyślnie

    Po prostu byłem ciekaw ile kosztuje płyta elektroniki bo to chyba najwrażliwszy element pomp.

  13. #14713

    Domyślnie

    U nas tez była wymieniana na gwarancji...
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  14. #14714
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    jak chcesz mieć zabezpieczenie 32A to pewnie potrzebne zwiększenie mocy przyłączeniowej do 17-18 kW
    Zwiększyłem, na szczęście mailowo się dało, moc na wniosku o przyłącze. Dla 14 kW miało być 3x25A, a teraz, dla 16,5kW będzie 3x32A, a zapłacę za to "całe" ok. 200 zł więcej

  15. #14715

    Domyślnie

    Witam,
    w końcu po przejściach dostałem upragnioną taryfę G12,proszę o pomoc w ustawieniach jak grzać w taniej taryfie .
    W domu mam zainstalowana pompę PW Panasonic t-cap 9 kw i do teraz grzałem w taryfie C11 więc nie zależało mi na ustawieniach.
    Poma jest ustawiona na grzanie co tylko (Heat) nie potrzebuję grzać cwu bo nie mieszkam więc funkcja Tank jest wyłączona .
    na sterowniku pokojowym ustawiłem grzanie w godz.13.00-15.00 i 22.00-6.00 ale co i jak ustawić na pompie ,
    widziałem wcześniej posty map78 ,ale czy musze to ustawić na timerze czas pracy?
    CZy lepiej podgrzewać też cwu.
    Proszę o pomoc
    Dom 240 m2, grzanych podłóg 220 m2, ściany max 29 cm + 20 cm styro 0,31 swisspor grafit,okna 3-szyby 0,8 Okna dachowe Fakro 1,3 (6 szt.) ,ocieplenie poddasza 3 warstwy Isobooster,podłoga 12 cm o,31 swispor grafit,strop 10cm , Rekuperator Brink Renovent excellent 450 Mieszkam od 1.10.2018

  16. #14716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fam13 Zobacz post
    Witam,
    w końcu po przejściach dostałem upragnioną taryfę G12,proszę o pomoc w ustawieniach jak grzać w taniej taryfie .
    W domu mam zainstalowana pompę PW Panasonic t-cap 9 kw i do teraz grzałem w taryfie C11 więc nie zależało mi na ustawieniach.
    Poma jest ustawiona na grzanie co tylko (Heat) nie potrzebuję grzać cwu bo nie mieszkam więc funkcja Tank jest wyłączona .
    na sterowniku pokojowym ustawiłem grzanie w godz.13.00-15.00 i 22.00-6.00 ale co i jak ustawić na pompie ,
    widziałem wcześniej posty map78 ,ale czy musze to ustawić na timerze czas pracy?
    CZy lepiej podgrzewać też cwu.
    Proszę o pomoc

    Jak bez CWU to nie musisz dotykać Timera i 100% zrobisz termostatem.
    Timer wejdzie do "gry" razem z CWU bo okresowo (1lub 2 dziennie jak kto woli) musisz wywołać opcje Tank+heat czego z termostatu nie zrobisz.
    Tak jak piszesz dajesz w godzinach 22-6 i 13-15 temperaturę jaka chcesz w domu a potem 6-13 i 15-22 obnizasz np o 2 stopnie. Koniec.
    Na PC masz modę: heat.
    Wszystko.
    Tak najszybciej i najprościej.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  17. #14717

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    Jak bez CWU to nie musisz dotykać Timera i 100% zrobisz termostatem.
    Timer wejdzie do "gry" razem z CWU bo okresowo (1lub 2 dziennie jak kto woli) musisz wywołać opcje Tank+heat czego z termostatu nie zrobisz.
    Tak jak piszesz dajesz w godzinach 22-6 i 13-15 temperaturę jaka chcesz w domu a potem 6-13 i 15-22 obnizasz np o 2 stopnie. Koniec.
    Na PC masz modę: heat.
    Wszystko.
    Tak najszybciej i najprościej.
    Dzięki za odpowiedź ,właśnie dzisiaj po zmianie taryfy tak to zaprogramowałem
    ale wydaje mi się ze pompa się włączyła w drogiej taryfie,ale to może dlatego że różnica w ustawionych temperaturach była zbyt mała
    0,8 stopnia ,sprawdzę jutro rano jak pojadę do domu.
    W domu nie mam jeszcze drzwi wewnętrznych ,nie wiem też czy wybór sterownika Auraton 2025 był dobrym wyborem
    dzięki za szybka odpowiedź .
    Pozdrawiam
    Dom 240 m2, grzanych podłóg 220 m2, ściany max 29 cm + 20 cm styro 0,31 swisspor grafit,okna 3-szyby 0,8 Okna dachowe Fakro 1,3 (6 szt.) ,ocieplenie poddasza 3 warstwy Isobooster,podłoga 12 cm o,31 swispor grafit,strop 10cm , Rekuperator Brink Renovent excellent 450 Mieszkam od 1.10.2018

  18. #14718
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fam13 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź ,właśnie dzisiaj po zmianie taryfy tak to zaprogramowałem
    ale wydaje mi się ze pompa się włączyła w drogiej taryfie,ale to może dlatego że różnica w ustawionych temperaturach była zbyt mała
    0,8 stopnia ,sprawdzę jutro rano jak pojadę do domu.
    W domu nie mam jeszcze drzwi wewnętrznych ,nie wiem też czy wybór sterownika Auraton 2025 był dobrym wyborem
    dzięki za szybka odpowiedź .
    Pozdrawiam
    Ja mam ustawioną tak że włącza się od 13.00 do 15.00 i od 22.00 do 6.00. taryfa G12
    temp na wyjściu 32st.C. w domu mam od 23 do 21 stC zależy czy przed czy po grzaniu.
    zużycie od 15KW do 20kw na dobę.
    drzwi wewnętrznych i mebli brak.
    jeszcze nie mieszkam więc wody użytkowej nie grzeję.

    jak docieplę poddasze to z pewnością stabilność temperatury wzrośnie a zużycie energii spadnie.
    szczerze to przy pierwszym sezonie, nieodpowiednim jeszcze ociepleniu oraz przy takim zużyciu to nawet nie szukam specjalnie oszczędnych ustawień.
    jak zamieszkam to zrobię se barek na zbiorniku .............i będę szukał oszczędności.

    pozdr
    Artur Z.
    Ostatnio edytowane przez wesola9 ; 24-12-2014 o 23:38
    SZUM MORZA.

  19. #14719
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał hoofik Zobacz post
    Czy ja wiem czy zbyt optymistyczny? 15 styro o podwieszonym współczynniku tak jakby była 20. Dach 30 wełny. Okna drewno. Domek to Lipińscy LMP 04. Dlaczego PC do CO w domu bez sensu? 22'C dotyczy salonu, inaczej jest chłodno. To temp przy grzejnikach. Przy podłogówcę na pewno można obniżyć. 27kWh/m2/rok jak się już poprawiłem to z świadectwa a nie OZC. Jak mogę uzyskać to co chcecie czyli obciążenie cieplne?
    Obciążenie cieplne = moc pompy.
    Podajesz grubości izolacji ,ale nie podajesz powierzchni przegród .
    Skoro ty nie wiesz jaką ma być moc pc ,to na podstawie informacji jakie podajesz nikt tego nie określi.
    OZC robione jest zazwyczaj dla urzędu i jest niewiarygodne .Nikt nie bierze odpowiedzialności za ten papier.

  20. #14720
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Obciążenie cieplne = moc pompy.
    Podajesz grubości izolacji ,ale nie podajesz powierzchni przegród .
    Skoro ty nie wiesz jaką ma być moc pc ,to na podstawie informacji jakie podajesz nikt tego nie określi.
    OZC robione jest zazwyczaj dla urzędu i jest niewiarygodne .Nikt nie bierze odpowiedzialności za ten papier.
    Jest dokładnie odwrotnie, dla urzedu jest wykonywane SE i chociaz powinno byc ono wykonane na podstawie obliczeń ozc (SE to nie OZC) to istotnie SE z allegro dalekie sa od rzetelnosci. Jezeli ktos zamawia samo ozc to na ogół są one poprawnie wykonane a ewentualny bład nie jest az tak wielki i na ogół wartosc projektowego obciązenia cieplnego jest przeszacowana.
    Co do mocy pompy w stosunku do projektowego obciązenia cieplnego to są rózne szkoły takze okreslenie ze projektowe obciązenie cieplne = moc pompy jest mocno dyskusyjne szczegolnie w kontekscie maksymalnego wykorzystania II taryfy.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 25-12-2014 o 15:44

Strona 736 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony