dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 876 z 915
Pokaż wyniki od 17.501 do 17.520 z 18293
  1. #17501
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    JA u siebie chce dać rurę w ziemie niech ta woda spływa zimą. Podobno zdaje to egzamin nawet bez podgrzewania jak metr w ziemi jest rura 110.

  2. #17502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    JA u siebie chce dać rurę w ziemie niech ta woda spływa zimą. Podobno zdaje to egzamin nawet bez podgrzewania jak metr w ziemi jest rura 110.
    Tylko moja "rura" , to osłona rur z czynnikiem chłodniczym- skropliny z defrostu lecą na "glebę"...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #17503
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Co do pleśni pod jednostką zewnętrzną-to nie ma u mnie takiego zjawiska (wręcz przeciwnie-trawisko wyjątkowo gęste rośnie tam).
    Trawa Ci nie "zaplesnieje", ale na cokole i na dolnej czesci tynku (tam gdzie teraz na fotce blyszczy sie sciana) mozesz miec jakis zielone badziewie z czasem.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #17504
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Jestem 3 dni po montażu PC i mam kilka pytań.
    1.Czy to normalne że nawet przy plusowych temperaturach (+7C) jednostka zewnątrza szybko sie obladza i włącza sie defrost? Na razie ustawione 30C na podłogowce. Co jakąś godzine albo mniej włącza sie defrost.
    2. Głośna jest ta pompa, nie sądziłam że aż tak. Słysze ją wyraźnie przez lekko uchylone okno na piętrze prawie 10m od pompy. Ludzie pisali że to taka cicha lodówka... no cóż, dla mnie to jest to 5 razy głośniejsze od lodówki ale chodzi na razie na pół gwizdka bo do minusowych zimowych temperatur troche brakuje.
    3. Przez 3 dni pompa zjadła 60KWh, pierwszy dzien 25C, drugi i trzeci 30C na podlodze. CWU wyłączone. Wydaje mi się to dużo.
    4. Czy to normalne że regulacja na rotametrach na wiekszosci petli jest tylko od połowy skali w górę? Czasami nawet od 2/3 skali w góre ? Nie wiem czy mam dobrze zrobioną i ustawioną podłogówkę.... do tego rurki dopływowe na piętrze są sporo chłodniejsze od tych na parterze ale jeszcze nie miałam jak zmierzyć ich temperatury. Czy to normalne? Czy też może pompa obiegowa w pompie nie daje rady? Na parterze jest 40m2 do ogrzania a na piętrze 65m2.

  5. #17505
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    Jestem 3 dni po montażu PC i mam kilka pytań.
    1.Czy to normalne że nawet przy plusowych temperaturach (+7C) jednostka zewnątrza szybko sie obladza i włącza sie defrost? Na razie ustawione 30C na podłogowce. Co jakąś godzine albo mniej włącza sie defrost.
    2. Głośna jest ta pompa, nie sądziłam że aż tak. Słysze ją wyraźnie przez lekko uchylone okno na piętrze prawie 10m od pompy. Ludzie pisali że to taka cicha lodówka... no cóż, dla mnie to jest to 5 razy głośniejsze od lodówki ale chodzi na razie na pół gwizdka bo do minusowych zimowych temperatur troche brakuje.
    3. Przez 3 dni pompa zjadła 60KWh, pierwszy dzien 25C, drugi i trzeci 30C na podlodze. CWU wyłączone. Wydaje mi się to dużo.
    4. Czy to normalne że regulacja na rotametrach na wiekszosci petli jest tylko od połowy skali w górę? Czasami nawet od 2/3 skali w góre ? Nie wiem czy mam dobrze zrobioną i ustawioną podłogówkę.... do tego rurki dopływowe na piętrze są sporo chłodniejsze od tych na parterze ale jeszcze nie miałam jak zmierzyć ich temperatury. Czy to normalne? Czy też może pompa obiegowa w pompie nie daje rady? Na parterze jest 40m2 do ogrzania a na piętrze 65m2.
    A nie prościej zapytać instalatora?
    1. Normalne.
    2.Cicha lodówka to gruntówka nie jednostka zewnętrzna pompy powietrznej.
    3.Dużo na pierwsze uruchomienie z temperaturami w nocy około 2C?
    4.Pewnie pompa obiegowa ma modulację . A jak sprawdziłaś rurki dopływowe termometrem czy ręką? Najpierw wygrzej dom dokończ roboty budowlane a potem zajmij się ustawianiem podłogówki.

  6. #17506
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Instalator przyjedzie za dwa tygodnie bo tak działa. Montują pompę, przyuczają przez chwilę obłsugi i dają nam czas na zabawe. Po dwoch tygodniach przyjeżdzają i odpowiadają na wszystkie pytania i ewentualnie coś przestawiają. Nie wiem czy to ma sens ale tak działają.
    ad2. Jak jeszcze wycenialiśmy pompę to wiekszosc sprzedawców porównywała jej pracę do cichej lodówki, zresztą tu na forum też znalazłam takie porównania. Jeśli ktoś ma pompę przy salonie albo nie ma wentylacji mechanicznej i w zimę będzie uchyłać okna to ja współczuje i pompę powietrzną odradzam.
    ad3. Nie wiem. Bez cwu wydaje sie sporo. To 35zł za 3 dni czyli miesiecznie 350zł, z cwu będzie 450... w domu jest na razie 17C. Sąsiad grzeje gazem prawie identyczny domek i w mrozną zimę płacił za gaz 300zł miesiecznie. Ale może to kwestia wilgoci w budynku i nie kompletnego ocieplenia.
    ad4. Rurki sprawdziłam ręką, różnica jest bardzo wyraźna, na dole są wyczuwalnie ciepłe jak letnia herbata a na górze praktycznie nie czuć żeby było w nich coś ciepłego. Zapytam jeszcze w osobnym wątku jak odpowietrzyć podłogówkę bo nie wiem czy było to zrobione dobrze.

  7. #17507
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A dodatkowo jak chcesz aby ktoś cokolwiek powiedział to napisz co to za pompa i jakie masz ustawienia na niej, Jak nią sterujesz (termostat pokojowy, krzywa, czy zewnętrzny) jakie obiegi i ile i.t.d.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #17508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    ad2. Jak jeszcze wycenialiśmy pompę to wiekszosc sprzedawców porównywała jej pracę do cichej lodówki, zresztą tu na forum też znalazłam takie porównania. Jeśli ktoś ma pompę przy salonie albo nie ma wentylacji mechanicznej i w zimę będzie uchyłać okna to ja współczuje i pompę powietrzną odradzam.
    Do CICHEJ lodowki?!
    Gruntowka to raczej bardzo glosna lodowka, a PW - wystarczy posluchac jak dziala jednostka zewnetrzna z klimatyzatora i podwoic halas. Tak nie dziala nawet mocno popsuta lodowka.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  9. #17509
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Pompa Atlantic 9KW, typu split.
    Reguluje temperaturą wody w podłogówce.... nie wiem czy na tym polega krzywa? Ustawiam tylko na ekraniku docelową temperaturę podłogłowki. Nawet nie wiem czy to jest na powrocie czy dobiegach?
    Pyxis przed wyborem pompy byliśmy jeszcze u sąsiada który ma Samsunga EHS i jakoś tak ciszej sie wydawało a ponoć te pompy to jedno to samo jest. Może to wynikało z tego żę on mieszka przy ruchliwej ulicy i auta niwelują hałas pompy. Nie liczyłam na cichą lodówkę ale jakoś tak wszyscy zapewniali że hałas w ogóle nam nie bedzie przeszkadzać.
    Ostatnio edytowane przez Aaricia23 ; 28-04-2017 o 13:24

  10. #17510
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Jak oglądaliście samsunga a wzieliście atlantica to o co kaman? Widać to nie to samo.

  11. #17511
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    Pompa Atlantic 9KW, typu split.
    Reguluje temperaturą wody w podłogówce.... nie wiem czy na tym polega krzywa? Ustawiam tylko na ekraniku docelową temperaturę podłogłowki. Nawet nie wiem czy to jest na powrocie czy dobiegach?
    Pyxis przed wyborem pompy byliśmy jeszcze u sąsiada który ma Samsunga EHS i jakoś tak ciszej sie wydawało a ponoć te pompy to jedno to samo jest. Może to wynikało z tego żę on mieszka przy ruchliwej ulicy i auta niwelują hałas pompy. Nie liczyłam na cichą lodówkę ale jakoś tak wszyscy zapewniali że hałas w ogóle nam nie bedzie przeszkadzać.
    Ja przynajmniej jak na razie na twoim miejscu zwłaszcza z powodu iż zupełnie nic nie wiesz o tej pompie nic bym nie ruszał i czekał na serwisanta a przede wszystkim poczekał na wygrzanie domu. Jak znam życie pompa ustawiona samopas a krzywa podniesiona max wysoko aby dobrze grzało.

    P.S. Pyxis ja mam dwa wentylatory ale tak jak teraz to praktycznie nawet nie wiem kiedy pracują. No chyba że podejdę na 1-2 m to coś słyszę i czasem czupryna mi staje dęba jak stanę na przeciwko. Zimą przy -15 powiedzmy że z 3-4 m coś słychać no ale wtedy wentyle idą prawie na maxa.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 28-04-2017 o 13:36
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #17512
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ponoć robia je na tych samych częśćiach. Nie jest to prawda? Zreszta parametry hałasu porównywaliśmy w kalalogach przed zakupem i wszystkie te pompy Atlantic, Samsung, Panasonic mają na bardzo podobnym poziomie.

  13. #17513

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    Ponoć robia je na tych samych częśćiach. Nie jest to prawda? Zreszta parametry hałasu porównywaliśmy w kalalogach przed zakupem i wszystkie te pompy Atlantic, Samsung, Panasonic mają na bardzo podobnym poziomie.
    Wróci instalator to niech zmierzy poziom hałasu - będzie wszystko jasne.

    Co do obecnego zużycia - jak widzę ile innym idzie na to, to zużycie 5-10 kWh/m2 na wygrzewanie jest normą, także jak już się temperatura unormuje i PC zostanie normalnie ustawiona wszystko będzie inaczej.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #17514

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    ad3. Nie wiem. Bez cwu wydaje sie sporo. To 35zł za 3 dni czyli miesiecznie 350zł, z cwu będzie 450... w domu jest na razie 17C. Sąsiad grzeje gazem prawie identyczny domek i w mrozną zimę płacił za gaz 300zł miesiecznie. Ale może to kwestia wilgoci w budynku i nie kompletnego ocieplenia.
    nie ma to jak zadać pytanie i od razu sobie odpowiedzieć. Najważniejsze, że dobrze
    niejednoktotnie były tutaj opisywane przypadki, że np. PC nie potrafiła dobić w domu powyżej 20C....potem się okazało, że jakichś tam drzwi nie było do garażu, brak izolacji poddasza itp, itd.....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #17515
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    (...) parametry hałasu porównywaliśmy w kalalogach przed zakupem i wszystkie te pompy Atlantic, Samsung, Panasonic mają na bardzo podobnym poziomie.
    O kant .upy możesz potłuc te parametry "katalogowe".

    Jeden znany i ceniony producent podaje dla większości swoich modeli gruntówek identyczne dB a subiektywnie od razu można wyczuć czy pracuje pompa 8kW czy 12kW. Chociaż w katalogu mają "NAPISANE" że hałasują tak samo...

    Jak tu można porównywać pompy na podstawie kawałka zadrukowanego papieru? Dla mnie (JUŻ) deklaracje producentów w tym zakresie nie mają żadnej wartości, no chociaż ognisko można tymi papierami sobie łatwiej rozpalić.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  16. #17516
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    ....Samsunga EHS i jakoś tak ciszej sie wydawało a ponoć te pompy to jedno to samo jest..
    Mam Samsunga EHS TDM 8kW-niesłyszalny wewnątrz (4m od okien),na zewnątrz było go mocno słychać w trakcie rozgrzewania budynku od 0deg.Teraz jest tylko pomruk
    Jak dobrze pamiętam,nawet w specyfikacji na papierze jest cichszy od Panasa.

  17. #17517
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Też mam Samunga EHS, z tym że 9KW. Głośne to jest. Nie ma co ukrywać że przy otwartych oknach od strony ogrodu gdzie stoi pompa hałas jest niekomfortowy, zarówno na dole jak i na piętrze. Też nie spodziewałem się że jest to urządzenie aż tak głośne. Może głośne to nie jest właściwe słowo, to buczenie jest po prostu męczące irytujące, sam hałas nie jest jakoś specjalnie duży. Po wciśnieciu przycisku silent na panelu jakoś nie widzę różnicy w poziomie hałasu...
    Generalnie to z bliska bardziej przeszkadza halas wentylatora a z daleka buczenie sprężarki... przy okazji pytanie o sezon letni, gdy nie chodzi podłogówka. Ile dziennie chodzi pompa do grzania tylko cwu? - zbiornik mam 250l.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 29-04-2017 o 21:27

  18. #17518
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Też mam Samunga EHS, z tym że 9KW. Głośne to jest. Nie ma co ukrywać że przy otwartych oknach od strony ogrodu gdzie stoi pompa hałas jest niekomfortowy, zarówno na dole jak i na piętrze. Też nie spodziewałem się że jest to urządzenie aż tak głośne. Może głośne to nie jest właściwe słowo, to buczenie jest po prostu męczące irytujące, sam hałas nie jest jakoś specjalnie duży. Po wciśnieciu przycisku silent na panelu jakoś nie widzę różnicy w poziomie hałasu...
    To nie te same jednostki.

  19. #17519
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Też mam Samunga EHS, z tym że 9KW. Głośne to jest. Nie ma co ukrywać że przy otwartych oknach od strony ogrodu gdzie stoi pompa hałas jest niekomfortowy, zarówno na dole jak i na piętrze. Też nie spodziewałem się że jest to urządzenie aż tak głośne. Może głośne to nie jest właściwe słowo, to buczenie jest po prostu męczące irytujące, sam hałas nie jest jakoś specjalnie duży. Po wciśnieciu przycisku silent na panelu jakoś nie widzę różnicy w poziomie hałasu...
    Generalnie to z bliska bardziej przeszkadza halas wentylatora a z daleka buczenie sprężarki... przy okazji pytanie o sezon letni, gdy nie chodzi podłogówka. Ile dziennie chodzi pompa do grzania tylko cwu? - zbiornik mam 250l.
    Masz 1 wentylator czy 2? Jak długo użytkujesz pompę? Bo wydaje mi się po twoich postach że od paru dni i wygrzewasz posadzki

  20. #17520
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Pompa chodzi 2 tygodnie. Stała temperatura podłogowki 30st. Wygrzewanie zaczne od poniedziałku. Musze skleić pękniętą wylewkę w jednym pokoju.

Strona 876 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony