dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 915
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 18293
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    polecać a i owszem gdzie pisałem aby nie polecać
    ja tam polecam Fujitsu polecam bo mam czy też polecam bo mi działa
    kolera mocna ta śliwowicka
    o czyżby Fujitsu Ci płaciło
    POLECAM ZUBADANA BO MAM i wiem jak pracuje, Na etapie wyboru rozważaliśmy dwie firmy fujitsu i mitsubischi, poruwnaliśmy specyfikacje i wybraliśmy mitsubischi, cena byla zbliżona a parametry ZUBADANA zdecydowanie lepsze.
    Ostatnio edytowane przez ana-76 ; 25-03-2011 o 07:18

  2. #222

    Domyślnie

    ana-76 i tu mnie masz.
    popieram ZBYCHA!!

  3. #223
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ja jestem po rozmowie z osobą która ma różne pompy poiwetrza ( sprzedaje) i za bardzo tego zubadana nie polecała, ale nie dlatego że ma w tym interes. Jest to znajomy znajomego i telefonicznie nie wskazał konkretnej firmy( każda pompa ma swoje plusy i minusy-tak powiedział) jesteśmy umówieni na poniedziałek więc będę wiedziała więcej

  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Do ana-76 pompa powietrza składa się z części zewnętrznej i w budynku, ta zewnętrzna to mitsubischi? a ta w środku sprawdź proszę jakiej jest firmy.?Bo podobno mitsubishi tylko te zewnętrzne robi

  5. #225

    Domyślnie

    Basiu poczytaj trochę o Zubadanie na tę chwilę to najnowocześniejsza technologia o najwyższych parametrach w PC P-W, żadna inna firma nie gwarantuje pracy do -25 i cwu+60 a jeśli montażysta odradza Ci Zubadana to zastanowiłabym się dlaczego (nie wierzę by nie miał w tym interesu)?
    Cały system kompletowała nam firma która go zakładała. Jednostka zewnętrzna i sterowanie jest mitsubischi , to najważniejsza część całego systemu, takie 'serce' w kotłowni mam zbiornik 270l ze stali kwasoodporej (taki zbiornik zapobiaga odkladaniu się kamienia) kosztowal 3800,warto zwrócić uwagę na pompy obiegowe (5szt) zużywają po 14Vat, a z tego co się orientuje inni proponują pompki po 75 Vat każda. Prowadziliśmy rozmowy z dwiema firmami montujacymi. Właściciel firmy która montowala u mnie Zubadana ma w swoim domu też Zubadana jako jedyne źródło ogrzewania, a ten który proponował mi Fujitsu ma w domu olej

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja jako zagorzały przeciwnik PCi wszelakiego rodzaju w tak kosmicznych cenach(aczkolwiek PCi jako taka jest ok) ,jeśli byłbym zmuszony/zaszantażowany/mobingowany do wyboru PCi to za kwotę 35tys.zł wybrałbym jednak gruntową pompę ciepła z odwiertami
    Zalety takiej pompy przeważają nad pompami p-w.
    Wg mnie max.cena za PCi p-w jaką można by było zapłacić to max.10-15tys.zł
    Nie wierzę w "cudowną" pracę Zubadana(innych p-w) przy -25st.C.,nierealne.
    Nierealne bo?????????

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Ile kosztuje zubadan o moc 10 kW w -20 C

  8. #228
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aslom1
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    Basiu poczytaj trochę o Zubadanie na tę chwilę to najnowocześniejsza technologia o najwyższych parametrach w PC P-W, żadna inna firma nie gwarantuje pracy do -25 i cwu+60 a jeśli montażysta odradza Ci Zubadana to zastanowiłabym się dlaczego (nie wierzę by nie miał w tym interesu)?
    Cały system kompletowała nam firma która go zakładała. Jednostka zewnętrzna i sterowanie jest mitsubischi , to najważniejsza część całego systemu, takie 'serce' w kotłowni mam zbiornik 270l ze stali kwasoodporej (taki zbiornik zapobiaga odkladaniu się kamienia) kosztowal 3800,warto zwrócić uwagę na pompy obiegowe (5szt) zużywają po 14Vat, a z tego co się orientuje inni proponują pompki po 75 Vat każda. Prowadziliśmy rozmowy z dwiema firmami montujacymi. Właściciel firmy która montowala u mnie Zubadana ma w swoim domu też Zubadana jako jedyne źródło ogrzewania, a ten który proponował mi Fujitsu ma w domu olej
    Witam.Niestety nie zgodzę się z Twoją opinią.Dodam od razu,że nie jestem przedstawicielem żadnej z firm sprzedających PCi P-W.Moja pompa tej zimy,przy -25"C,działała bez grzałek,grzejąc COna poziomie 45*C,oraz CWU na55*C [takie wartości zadane],myślę,że mogła więcej bez problemu.Mam NIBE Split TM.Pozdrawiam.

  9. #229

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Starsza wersja Fujitsu (jednofazowa) ma tabelkę do -15 C ale pracuje nawet do -25C obnizona jest jedynie temperatura wody grzewczej ale do podłogówek wystarczy tylko cwu dogrzac grzałka powyżej 45 C.Te najnowsze z wtryskiem gorącej pary są super .Ważne jest tez jaki jest wymiennik wewnętrzny .
    Płytowe mogą zostać uszkodzone podczas odszraniania. Oczywiście w pewnych warunkach .Gdy osady ograniczą przepływ w części wyminnika

  11. #231

    Domyślnie

    to nie jest kwestia wiary tylko wiedzy i co najważniejsze chyba rachunków za prąd, a moja pompa nie kosztowała 35tyś.

  12. #232

    Domyślnie

    później zejdę do piwnicy to sprawdzę. Chcialabym zauważyc że mieszkam w dość specyficznym miejscu 'biegun zimna' (więc ciepły śląsk i zachód się przy mnie chowa) i dla mnie temperatura w domu idealna to 22,5-23, czytałam że niektórzy ustawiają 18-19st dla mnie to porażka. Wiadomo że rachunki za prąd moje i takiej osoby bedą różne z tym że ja w domu nie zamierzam marznąć i jestem gotowa za to zapłacić. MÓJ wybór. wracając do mojego wcześniejszego rachunku za prąd to pisałam już wcześniej ze mój dom nie byl wcześniej niczym grzany, więc zapotrzebowanie na cieplo było większe. Poza tym używam dość dużo ciepłej wody (6osób) więc nie może się ze mna porównywać rodzina trzy-osobowa
    Wszelkie kable , maty grzewcze u mnie odpadają bo poza rachunkiem ekonomicznym jest ważne zdrowie. Mierzyliscie kiedyś pole magnetyczne w takim domu? Ja tak i miernik szaleje. Dlaczego ludzie nie budują się pod słupami?

  13. #233

    Domyślnie

    Wg,Europosła PiS "ciemny lud kupi wszystko" dlatego Kaczyński i PiS narazie cały czas wchodzą do sejmu [/QUOTE]
    Nie znasz mnie i nie życzę sobie byś mi ubliżał, bo ja Ciebie od ciemnego ludu nie wyzywam. Dlatego też wszelkie Twoje posty od tego moentu będę zwyczajnie ignorować

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze sporo czasu na wybór źródła ciepła, ale z uwagą śledzę nasze forum i przeliczam, analizuję, itp. Ze względu na projekt domu, działkę, warunki gruntowe, itp, itd. pozostają mi dwie możliwości: Pierwsza to tania PC glikolowa (np. Ecopol 10-11 kW) i dwa odwierty po około 100 m. Druga możliwość to Atlantic/Fujitsu, Zubadan lub inna dobra i pewna w działaniu do -25 pompa powietrzna. To niestety kosztuje niemało. W zasadzie różnica między Ecopolem z odwiertami, a przykładowym Zubadanem nie jest porażająca. Zwrotu nadwyżki inwestycji w Ecopola z odwiertami to jedynie 6-10 lat w stosunku do PC P-W przy założeniu COP-u 4 dla G-W i 3 dla P-W. Przekonajcie mnie, że warto kupić pompę powietrzną, bo jakoś tego nie widzę...

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    chciałem mieć dom na poziomie 5-litrowego. I to mi się udało.
    I znowu te "litry". O co chodzi w tej "jednostce" napiszcie ?

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No widzę,że tylko jeden argument poddany jest pod dyskusję...sukces
    Żeby nie było,że to ja a więc odpowiem zadając pytanie-w jaki sposób jest realizowane odszranianie i jaki jest koszt w kWh ?
    Czy dyskusja w której przyjmiemy zasadę ,że PC P-W jest zła a izolowanie domów dobre zadowoli ciebie.
    Bo to jest prawda -najlepiej jest doskonale zaizolować dom i kupić lodówkę i telewizor.
    Może wystarczy jak zabraknie mocy proszę dokupić zwykłe żarówki .

    A z tym odszranianiem to jest tak jakieś 3 minuty (niektórzy piszą ,ze 10 )Pobierane jest ciepło (tansze bo wcześniej wyprodukowane) raz na kilka godzin i to głównie w temperaturach w okolicy 0 >jest wtedy wysoka wilgotność .
    W niskich temperaturach np -5 .Powietrze jest suche i maszyny odszraniaja się rzadko .Oczywiście maja różne algorytmy.
    Ja mam problem żeby trafić w ten moment .A wyglada to spektakularnie -buchają kłęby pary i leje się woda.
    Proces ten jest uwzględniony w określaniu COP

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    A jeszcze ile kWh?

    3 minuty z pełną mocą nawet co godzinę to około 1,5 h na dobę max 4 kW dla typu 16 to 3 złote W najgorszej sytuacji. Przypuszczam że srednia w sezonie to 1 zł na dzień.Bo powyżej +5 nie działa odszranianie

  18. #238

    Domyślnie

    a było tak pieknie.... było i się skonczyło... Arturo72 się przyplątał.
    ALe sukces i tak długo wytrzymał
    popieram ZBYCHA!!

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Z kredytem to zawsze w plecy.Nawet domu nie warto stawiać lepiej wynająć

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No widzisz,prawda zawsze w oczy kole
    Sukces tzn,że iluś tam klientów udało się zwerbować ?
    Ja tylko od czasu do czasu próbuję pokazywać ludziom,że budując na kredyt, sam zakup PCi nie gwarantuje niskich kosztów eksploatacji,nie negując zasady działania PCi.
    mnie nie ma co koleć
    a co do sukcesu .. hm raczej chodziło o to że dopiero zaczołeś głosić swoje teorie.
    i pewnikiem szybko ich nie skończysz... btw jak tam twoja budowa dostałeś wkońcu pozwolenie ?
    popieram ZBYCHA!!

Strona 12 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony