dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 862 z 915
Pokaż wyniki od 17.221 do 17.240 z 18293
  1. #17221
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Oferta na Panasa 9kw 1 faza T-CAP, KIT-WXC09F3E5
    Bufor 50l, panasonic na powrocie
    CWU 300 L elektromet
    Pompa cyrkulacyjna WILO
    Grupy bezpieczeństwa + naczynia wzbiorcze
    Zawor 3-drogowy Honeywell V4044F1034
    Rury, kształtki, zawory filtry itp.
    Instalacja freonowa
    Przewody elektryczne sterownicze
    Uchwyt pod agregat
    Wykonanie bruzd i otworów
    Uruchomienie instalacji + rejestracja gwarancji u producenta.
    CENA ; 26592 + 8% VAT = 28719,36

    Dość długo już wałkuje tego instalatora i mam wrażenie, że jest dość dobrze zorientowany w temacie. Montują od 3 lat w granicach 5-12 PC rocznie.
    Oczywiście pytałem o bufor itp stwierdził, że przy mojej instalacji można z niego zrezygnować (choć Panasonic niby zaleca). Będę chciał dołożyć termostat pokojowy używany do 2T w formie awaryjnego pomiaru temp w domu (termostat włączy PC przy odpowiedniej temp pomimo, że okienka zezwalają tylko na 2 T).

    Co Panowie o tym myślą ? Jak z cena i komponenty ?

  2. #17222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Oferta na Panasa 9kw 1 faza T-CAP, KIT-WXC09F3E5
    Bufor 50l, panasonic na powrocie
    CWU 300 L elektromet
    Pompa cyrkulacyjna WILO
    Grupy bezpieczeństwa + naczynia wzbiorcze
    Zawor 3-drogowy Honeywell V4044F1034
    Rury, kształtki, zawory filtry itp.
    Instalacja freonowa
    Przewody elektryczne sterownicze
    Uchwyt pod agregat
    Wykonanie bruzd i otworów
    Uruchomienie instalacji + rejestracja gwarancji u producenta.
    CENA ; 26592 + 8% VAT = 28719,36

    Dość długo już wałkuje tego instalatora i mam wrażenie, że jest dość dobrze zorientowany w temacie. Montują od 3 lat w granicach 5-12 PC rocznie.
    Oczywiście pytałem o bufor itp stwierdził, że przy mojej instalacji można z niego zrezygnować (choć Panasonic niby zaleca). Będę chciał dołożyć termostat pokojowy używany do 2T w formie awaryjnego pomiaru temp w domu (termostat włączy PC przy odpowiedniej temp pomimo, że okienka zezwalają tylko na 2 T).

    Co Panowie o tym myślą ? Jak z cena i komponenty ?
    Witaj ,
    wiesz co , tak patrzę na oferty Panasa i Samsunga -są zbliżone .Porównywałeś parametry dla tych samych warunków ?
    pzdr

    PS
    Chyba najsłabszym punktem oferty Samsunga jest brak większej "zbiorowej" wiedzy , nie wiem jaka jest sprzedaż-ale jest chyba mało opinii o tym sprzęcie (w przeciwieństwie do Panasa)
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #17223

    Domyślnie

    A napisze ktoś może coś ciekawego na PCpw LG therma V wpadła mi w oko i nie wiem czy warto się zastanawiać. Ktoś ma?

  4. #17224
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witaj ,
    wiesz co , tak patrzę na oferty Panasa i Samsunga -są zbliżone .Porównywałeś parametry dla tych samych warunków ?
    pzdr

    PS
    Chyba najsłabszym punktem oferty Samsunga jest brak większej "zbiorowej" wiedzy , nie wiem jaka jest sprzedaż-ale jest chyba mało opinii o tym sprzęcie (w przeciwieństwie do Panasa)
    Widzisz nad tym samym sie zastanawiam. Czytam o Panasie juz dlugo i w zasadzie wiekszosc postow jest o ustawieniach. Nikt nie mial jakichs powazniejszych awarii itp a uzytkownikow tu jest sporo i to przemawia za wybraniem P. Szukalem cos o samsungach ale generalnie nie ma nic. Nurtuje mnie tylko to czy nie ma bo to malo popularne PC w PL poki co czy nie ma bo sa na tyle proste w obsludze ze nikt nie ma z nimi problemow. Czekam caly czas na wycene od goscia u ktorego samsunga ogladalem. Sterownik jest duzo przyjemniejszy niz w panasie, ale ja wychodze z zalozenia zeby zalozyc i zapomniec a nie grzebac bez celu

  5. #17225
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    A napisze ktoś może coś ciekawego na PCpw LG therma V wpadła mi w oko i nie wiem czy warto się zastanawiać. Ktoś ma?
    Ten u ktorego ogladalem Samsunga montuje teoretycznie tez LG - sa to podobno tez niezle PC ale on osobiscie stawia samsunga na pierwszym miejscu, delikatnie oczerniajac Panasa ze wzgledu ze gdzies tam cos serwisowal i byl problem z defrostami - sadze ze jeszcze jest za cienki i po prostu nie byl w stanie dobrac na szybko ustawien. LG z tego zestawienia jest najtansze.

  6. #17226

    Domyślnie

    Ja w tym roku zamontowałem u siebie pompę Toshiba Estia Powerful + zbiornik ACV 210L. Opinii o niej bardzo mało, ale wychodzą one spod rąk Carriera czyli potentata produkującego Air coolery. Zachęciło mnie też do tego wsparcie serwisowe, przy Panasie nie miałbym takiej pewności.

  7. #17227

    Domyślnie

    Toshiba to górna półka porównywalna z Mitsubishi.
    Szkoda tylko, że Toshiba nie inwestuje w Pompy AtW tyle co Panasonic, przez co pompy są rzadko aktualizowane.

  8. #17228

    Domyślnie

    Przy wyborze kierowałem się stosunkiem cena/jakość. Do Mitsubishi nie mam dojść, a Panas nie powalił mnie jakoś.

  9. #17229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Khag Zobacz post
    Ja w tym roku zamontowałem u siebie pompę Toshiba Estia Powerful + zbiornik ACV 210L. Opinii o niej bardzo mało, ale wychodzą one spod rąk Carriera czyli potentata produkującego Air coolery. Zachęciło mnie też do tego wsparcie serwisowe, przy Panasie nie miałbym takiej pewności.
    Coś takiego?
    http://www.toshiba-estia.com.pl/kata...-acv-210l.html

    Napisz coś więcej jak możesz?
    Jakieś dane moc/COP przy +7, +2, -7, -15 C.

    Cenę, o ile możesz, widziałeś gdzieś w akcji, rozmawiałeś z kimś kto ma i eksploatuje?

    Z góry dzięki, pzdr

  10. #17230
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Dzisiaj ogladalem Panasa i jak dla mnie jest ok. Nie chodzi jakos glosno, w zasadzie pozytywnie mnie zaskoczyl. Pewnie pojde za glosem ludu i zaloze Panasa

  11. #17231

    Domyślnie

    No akurat ten instalator to odważny jest:
    Redukcja z 28 mm na... 14 mm?
    http://www.toshiba-estia.com.pl/medi...tia-120-05.jpg
    Pex.
    http://www.toshiba-estia.com.pl/medi...mienica-10.jpg

    Ale przynajmniej potrafi montować sprzęgła hydrauliczne zamiast zbiorników buforowych.
    Np. Takie "na zaś" 100 kW + dodatkowy zawór 3-drogowy, zapewne parametr zasilania 35 st.C jest na ten obieg za wysoki.
    http://www.toshiba-estia.com.pl/medi...-wilcze-03.jpg

    No i potrafi ogrzać dwustu metrowy dom (29 pętli podłogówki) pędząc to wszystko jedną pompą obiegową wbudowaną w 16 kW pompę ciepła. Oczywiście również z redukcją na wyjściu z pompy. Normalnie jakiś magik. Gdzie "bufor"? Gdzie "zasobnik ciepła do rozmrażania"?
    Ostatnio edytowane przez _John ; 12-12-2016 o 21:14

  12. #17232
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    Gdzie "zasobnik ciepła do rozmrażania"?

    Na mojej uliczce pracuje 7 Estii.
    Z codziennych obserwacji wynika, że szronią się znacznie mniej niż mój T-Cap.
    Może wynika to z nieco rzadziej rozmieszczonych lamelek wymiennika.

    Chyba znacznie rzadziej niż Panasonic się odmrażają. Od użytkowników nie mam żadnych sygnałów, bo temat ich kompletnie nie interesuje.
    Są całkowicie usatysfakcjonowani.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  13. #17233
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    Gdzie "zasobnik ciepła do rozmrażania"?

    Na mojej uliczce pracuje 7 Estii.
    Z codziennych obserwacji wynika, że szronią się znacznie mniej niż mój T-Cap.
    Może wynika to z nieco rzadziej rozmieszczonych lamelek wymiennika.

    Chyba znacznie rzadziej niż Panasonic się odmrażają. Od użytkowników nie mam żadnych sygnałów, bo temat ich kompletnie nie interesuje.
    Są całkowicie usatysfakcjonowani.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    A Ty ze swojego T-Cap-a nie jesteś całkowicie usatysfakcjonowany ? Zamieniłbyś go na coś innego w podobnym budżecie ?

  14. #17234

    Domyślnie

    Koledzy, panowie ;
    jeżeli odpowiedź dotyczy postu bezpośrednio powyżej , to nie trzeba tego postu przytaczać .|Wystarczy sama odpowiedź

  15. #17235
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    A Ty ze swojego T-Cap-a nie jesteś całkowicie usatysfakcjonowany ? Zamieniłbyś go na coś innego w podobnym budżecie ?
    Witam

    Jestem usatysfakcjonowany.
    Moje oczekiwania co do efektywności i komfortu grzania zostały praktycznie w całości zaspokojone.
    W dacie wyboru (2012r) rozważałem wszystkie dostępne opcje i T-Cap najlepiej pasował do moich oczekiwań.
    Obecnie oferta jest trochę szersza a i sprzęty, pomimo braku fundamentalnych zmian, otrzymały pare różnego rodzaju "wodotrysków" mniej lub bardziej przydatnych.
    Za wszystkie jednak trzeba dodatkowo zapłacić
    W mojej pompie najbardziej uwiera mnie brak możliwości czasowego programowania temperatury wody grzewczej.
    Gdybym dysponował taką możliwością, termostat, używany jedynie w okresach przejściowych, przestałby być mi do czegokolwiek potrzebny.

    Nie znam możliwości, zalet i wad obecnie dostępnych jednostek na rynku. Wiedzę w tej mierze czerpię z nin. Forum jak i fragmentarycznych obserwacji dostępnych w internecie materiałów - w tym reklamowych.
    Wielkiego postępu nie dostrzegam, poza ogromnym rozwojem technik marnipulacyjno-marketingowych.
    Rzeczony T-Cap w tym okresie - jeśli chodzi o stronę czysto techniczną, dokonał postępu w podwyższaniu katalogowego COP-u o ok. 2% (4,74 vs 4,84),
    jak się wydaje wyłącznie dzięki wymuszonemu zastosowaniu energooszczędnych pomp obiegowych.
    Większość producentów podwyższa katalogowe osiągi swoich PC przez zastosowanie nowych norm związanych z pracą w warunkach obciążeń częściowych.

    Kilka dni temu wkleiłem etykietę energetyczną T-Capa w odpowiedzi na pean Clarneta o wyższości Daikina nad konkurencją. Spodziewałem się prezentacji etykiety porównywalnego D. by zobaczyć czym góruje na P.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7356084
    Nie doczekałem się, bo zapewne nie ma się czym, poza "wodotryskami" i SCOP-em rocznym szczególnie pochwalić

    Fundamentalnych zmian w chemii czynników chłodniczych nie widać. Nową jakość - choć nie rewolucję, może przynieść powszechniejsze stosowanie czynnika R32.
    Na razie króluje R410A, który wszystkich producentów PC ustawia w jednym szeregu.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  16. #17236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Koledzy, panowie ;
    jeżeli odpowiedź dotyczy postu bezpośrednio powyżej , to nie trzeba tego postu przytaczać .|Wystarczy sama odpowiedź
    Nie zawsze to działa. Czasem w tym samym czasie piszą dwie - trzy osoby i twoja odpowiedź ląduje na n.p. trzeciej pozycji.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #17237
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Masz rację

    Jeśli post krótki - cytuję.
    Jak dłuższy - staram się w nagłówku odnieść do nicka autora postu.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  18. #17238
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    @ Prachtawiec

    Dzięki za rozwinięcie. Utwierdziłeś mnie w przekonaniu ze T-CAP to będzie dobry wybór.

  19. #17239

    Domyślnie

    @ Prachtawiec

    Dzięki za rozwinięcie. Utwierdziłeś mnie w przekonaniu ze T-CAP to będzie dobry wybór.
    A czemu nie "zwykla" F 3 fazowa?
    Dom 187m2, parterowka. pompa Panasonic 9kW 3 faz "zwykla". silikaty 24cm+20cm styro grafit, strop welna 30cm, podloga 23 cm styro, wentylacja mechaniczna z reku Onyx550.
    zuzycie sezon 2015/2016 (pazdziernk-maj) - 4965 kWh (CO+CWU)

  20. #17240

    Domyślnie

    @ProStaś

    Pompa dopiero wygrzewa u mnie dom, więcej jakichkolwiek informacji będę wstanie udzielić dopiero po roku użytkowania. Może ją opomaruje, na razie działa bez większych problemów. Instalator (dokładnie ten od którego wysłałeś link) zasugerował mi zwiększenie rur do rozdzielaczy, gdyż typowe Pexy mają za małą średnice. Teraz mam poprowadzoną miedz do rozdzielaczy, tak aby nie wyskakiwał błąd przepływu na pompie. Jednostka zewnętrzna jest jednofazowa. Co do hałasu, to przy małych minusach na zewnątrz pompy nie słychać już w odległości paru kroków. Jedyne co słyszałem to pracujące wentylatory, a właściwie to szum powietrza.


    Zastanawia mnie idea stosowania zbiorników w celu rozmrażania. Przecież w układzie jest cały czas czynnik o dodatniej temperaturze. Z tego co zauważyłem to Toshibie wystarczy ta ilość czynnika, która jest w układzie, nawet jakby miała dopomóc się grzałką to ile to będzie kosztować? Dodatkowy zbiornik się raczej prędko nie zwróci.

Strona 862 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony