dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 898 z 915
Pokaż wyniki od 17.941 do 17.960 z 18293
  1. #17941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czy może zaprzeczasz, że PC poniżej pewnej temperatury powrotu grzeje grzałką?
    Albo jak nie może podnieść przez pewien czas temperatury powrotu, to dopala grzałkę?
    tak, zaprzeczę. Znam takie przypadki
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #17942
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Nibe odpala kolejne stopnie grzałek jak nie może przez pewien czas osiągnąć zadanej temp. Jeśli nawet grzałki coś wzięły to nie więcej niż 200kWh. Pewnie sporo też poszło na podniesie temp chlodnego budynku i ta energia została zmagazynowana w środku.
    Porównałbym wskazania z 8.12-8.01 oraz 8.01-8.02

  3. #17943
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO123 Zobacz post
    Czytałem o CRO i monobloki tak samo objęte są obowiązkiem rejestracji.
    Tak ,ale dla prawie 6 kg czynnika , poniżej fragment tekstu :
    "
    Rejestracja pompy ciepła i Karta urządzenia

    Ustawa f-gazowa wprowadziła również obowiązek rejestracji urządzenia zawierającego fluorowane gazy cieplarniane, czyli założenia mu tzw. Karty urządzenia. Obowiązek ten dotyczy pomp ciepła zawierających co najmniej:
    - 5 ton ekwiwalentu CO2 dla urządzeń niehermetycznie zamkniętych, oraz
    - 10 ton ekwiwalentu CO2 dla urządzeń hermetycznie zamkniętych."

    A tu link
    https://instalreporter.pl/ogolna/obo...awy-f-gazowej/
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #17944

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W jakim czasie wziął te 3000kWh? Tu masz ponad 3000kWh (gdyby wszystko było sprężarką wyprodukowane) w 1,5 miesiąca. I "wygrzewanie" chyba nie nastąpiło, bo jakby wylewka była wygrzewana, to zawetowałby taki pomysł glazurnik.

    Czy może zaprzeczasz, że PC poniżej pewnej temperatury powrotu grzeje grzałką?
    Albo jak nie może podnieść przez pewien czas temperatury powrotu, to dopala grzałkę?
    W 3 tygodnie.

    Nie wiem jak się zachowuje PC w specyficznych warunkach.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #17945
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sitek1984 Zobacz post
    witam.
    poszukuje pompy ciepła powietrze/woda do ogrzewania domu i wody. (a może lepszy byłby gaz ?)
    Dom parterowy nowo budowany powierzchnia ogrzewania podłogowego 340 m2.
    Instalator poleca mi pompę viessmann vitocal 222-s, pytanie czy warto w to inwestować w V czy można kupić inna lepsza PC ?
    w przyszłości planuje montaż Paneli fotowoltaicznych.

    dzięki za pomoc
    Witam, dziękuję za post i zainteresowanie pompą ciepła marki Viessmann. Co do urządzenia mogę powiedzieć, że jest to jedna z najnowszych pomp ciepła, która może optymalnie korzystać z własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej .
    Regulowana moc zapewnia efektywną pracę przy obciążeniu częściowym.
    Masz jakieś wątpliwości co do naszej marki, czy do samego urządzenia?
    Jeśli mogę pomóc w ewentualnych pytaniach - jestem do dyspozycji!
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #17946
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, jakis czas mnie nie bylo. Uzywam od 5 lat Panasonic Aquarea 9kw nie Tcap. Na poczatku do ukladu dolewalem wody raz, moze dwa razy w miesiacu, od kilku tygodni czestotliwosc zwiekszyla sie do 2,3 razy na tydzien. Z czym to moze byc zwiazane? Pytanie tez o defrost, jak czesto powinien byc bo u mnie ostatnio 3,4 razy dziennie nawet jesli jest plus 10 na zewnatrz.

  7. #17947
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Witam, jakis czas mnie nie bylo. Uzywam od 5 lat Panasonic Aquarea 9kw nie Tcap. Na poczatku do ukladu dolewalem wody raz, moze dwa razy w miesiacu, od kilku tygodni czestotliwosc zwiekszyla sie do 2,3 razy na tydzien. Z czym to moze byc zwiazane? Pytanie tez o defrost, jak czesto powinien byc bo u mnie ostatnio 3,4 razy dziennie nawet jesli jest plus 10 na zewnatrz.
    W układzie zamkniętym nie powinna woda znikać bo niby gdzie,a jak trzeba dolewac to pewnie gdzieś nieszczelność. Defrosty przy +10st raczej nie powinny się zdarzać więc ewidentnie coś nie tak... Po czym stwierdzasz że masz defrosty ? Cały dzień obserwujesz pc czy masz opomiarowana i na wykresach widzisz? Bo ja przez 2 lata trafiłem może z 5x na defrost wizualnie a ile jest ich naprawdę to widzę na wykresach na pvmonitor.pl

  8. #17948
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uklad nie jest zamkniety bo sa odpowietrzniki, do tego pytanie....skad pompa bierze wode na defrosta? Skad wiem ze sa? Bo widze na pompie jak leci woda, jak jest mokro pod nia i cieknie i to dosc czesto, poza tym czasem zalacza sie jak jestem w garazu a tam na pompie widze pi parametrach i ikonie a wlasciwie znaczniku przy napisie.

    Malo tego, ostatnio ciezko wysterowac podlogowke tzn krecac na rozdzielaczach zaorami prawie nie ma ruchu na rotametrach. Czy ubytek wody i slaba sterowalnosc moze byc oznaka ...nieszczelnosci ukladu? A jesli tak to jak sprawdzic szczelnosc poszczegolnych obwodow.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-02-2019 o 12:36 Powód: Łączenie postów.

  9. #17949

    Domyślnie

    Witam, jakis czas mnie nie bylo. Uzywam od 5 lat Panasonic Aquarea 9kw nie Tcap. Na poczatku do ukladu dolewalem wody raz, moze dwa razy w miesiacu, od kilku tygodni czestotliwosc zwiekszyla sie do 2,3 razy na tydzien. Z czym to moze byc zwiazane? Pytanie tez o defrost, jak czesto powinien byc bo u mnie ostatnio 3,4 razy dziennie nawet jesli jest plus 10 na zewnatrz.
    A masz w układzie CO naczynie przeponowe? Może tam trzeba interweniować.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #17950
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Do sprawdzenia szczelności można użyć takiej ręcznej pompy, każdy hydraulik powinien mieć coś takiego.

  11. #17951
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam, ale co ono ma do rzeczy i jak mam tam interweniowac, poza tym ono jest zamontowane na zasilaniu CWU, na CO nie mam

    Ale zegar cisnienia w ukladzie mam na pompie i jak doleje wody jest ok, zaczyna spadac na drugi dzien, wiec reczna pompka od hydraulika chyba bedzie ciezko sprawdzic. Tak mysle....czy rzeczywiscie defrost pobiera wode z ukladu? Bo jesli tak to nadmierna ilos defrostow tlumaczyla by wszystko. Inna sprawa skad taka ich ilosc.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-02-2019 o 12:37 Powód: Łączenie postów.

  12. #17952

    Domyślnie

    Pompa pobiera energie z wody na defrost a nie wodę

  13. #17953
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiec skad jak jest plus 10 i idzie defrost....leci woda ciurkiem z jednostki zewnetrznej, ona nie jest oblodzona zeby po dodaniu energii generowala sie woda?

  14. #17954
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wezwij serwis bo ewidentnie jest coś nie tak. Wody w jednostce zew. nie ma prawa być, chyba że to monoblok. Inaczej masz prawdopodobnie problem z czynnikiem,
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 23-02-2019 o 14:51
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #17955
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Wiec skad jak jest plus 10 i idzie defrost....leci woda ciurkiem z jednostki zewnetrznej, ona nie jest oblodzona zeby po dodaniu energii generowala sie woda?
    Santosz

    1. Jest takie newralgiczne miejsce w Panasie, które może powodować ubytek wody grzewczej. To zawór bezpieczeństwa - pod obudową na górze jedn. wewn.
    Sprawdź czy na pewno jest dobrze zamknięty, bo może poszczać wodę, zwłaszcza przy nieco wyższym ciśnieniu - nawet rzędu <1,5 atm.
    2. Przy dużej wilgotności powietrza z jednostki zewnętrznej może ciec dość dużo wody, nawet gdy nie jest ona oszroniona. To normalne zjawisko.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  16. #17956
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie w wew tylko z zew leci, przeciez przy defrostach to norma.

  17. #17957
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie w wew tylko z zew leci, przeciez przy defrostach to norma.
    Przy defrostach tak ale przy temperaturach powyżej 3 - 4 stopni defrost to raczej niezbyt normalne zjawisko.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #17958

    Domyślnie

    Wiec skad jak jest plus 10 i idzie defrost....leci woda ciurkiem z jednostki zewnetrznej, ona nie jest oblodzona zeby po dodaniu energii generowala sie woda?
    A skad latem przy plus 25 w aucie z klimy leci woda ? Z chlodnicy auta?
    Jak masz pompe split to woda z obiegu c.o. nie ma stycznosci z jednostka zewnetrzna
    Jak masz pompe monoblok to woda leci do jednostki zewnetrznej ale tylko do wymiennika i rownierz nie ma stycznosci z czescia gazowa pompy .
    Napewno nie jest pobierona z instalacji c.o. do defrostów.
    Jesli ci ubywa wody w instalacji w takim tempie to gdzies masz nieszczelnosc,jesli to pompa split to tylko wewnatrz budynku.

  19. #17959
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To split, skad wiec taka duza liczba defrostow? Co ma do tego naczynko wyrownawcze? Jak zlokalizowac miejsce nieszczelnosci? Poza sezonem grzewczym to chyba pozakrecac wszystkie uklady, dopompowac sprezarka na jednym otwartym obiegu cisnienie i np obserwowac spadek w ciagu doby i tak bym robil kazdy obieg. Ale mamy sezon, czy mozna w jakis inny sposob stwierdzic, znalezc miejsce wystepowania nieszczelnosci

  20. #17960
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale wtedy woda ciekla by mi z jednostki wewnetrznej a ta jest sucha.

Strona 898 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony