dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 899 z 915
Pokaż wyniki od 17.961 do 17.980 z 18293
  1. #17961
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale z jednostki wewnetrznej nie leci mi zadna woda, pod pompa jest sucho.

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Santosz

    1. Jest takie newralgiczne miejsce w Panasie, które może powodować ubytek wody grzewczej. To zawór bezpieczeństwa - pod obudową na górze jedn. wewn.
    Sprawdź czy na pewno jest dobrze zamknięty, bo może poszczać wodę, zwłaszcza przy nieco wyższym ciśnieniu - nawet rzędu <1,5 atm.
    2. Przy dużej wilgotności powietrza z jednostki zewnętrznej może ciec dość dużo wody, nawet gdy nie jest ona oszroniona. To normalne zjawisko.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec

  2. #17962
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Nadajecie na różnych częstotliwościach, Uporządkujmy to

    1. Santosz ma splita a nie monobloka.
    2. Santosz musi dolewać często wodę do układu grzewczego.
    3. Z jednostki zewn. Santosza cieknie woda nawet przy +10*.

    Pytanie; do jakiego ciśnienia Santosz uzupełnia wodę w układzie grzewczym? Z dużym prawdopodobieństwem puszcza mu wspomniany w moim poprzednim poście zawór bezpieczeństwa. Teoretycznie trzyma do 3 atm. U mnie przepuszcza już w okolicach 2.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  3. #17963
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Ale z jednostki wewnetrznej nie leci mi zadna woda, pod pompa jest sucho.
    Zapewne odpływ z zaworu bezp. masz odprowadzony do kanalizacji. Jak odkręcisz obudowę powinieneś zobaczyć igielitowy przewód odpływowy. Sprawdź jego stan i dokąd prowadzi.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  4. #17964
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pkt od 1 do 3 dokladnie o to chodzi.
    Jesli chodzi o zawor to....ja dolewam na cisnienie 2,4 do 2,6 powyzej zawor puszcza. Widze to bo krociec jest umiejscowiony na spodzie pompy i jak dolewam wody to widze kiedy leci, nie jest podlaczony do kanalizy ale mam pod nim postawione wiadro. Gdyby nim uciekala woda w ukladzie to znienialby sie stan wody w wiadrze a tak nie jest. Po 2-3 dniach cisnienie potrafi spasc ponizej 1,6 a czasem jeszcze mniej, jesli dolewam po 4 lub 5 dniach to mam ponizej 1,0

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Nadajecie na różnych częstotliwościach, Uporządkujmy to

    1. Santosz ma splita a nie monobloka.
    2. Santosz musi dolewać często wodę do układu grzewczego.
    3. Z jednostki zewn. Santosza cieknie woda nawet przy +10*.

    Pytanie; do jakiego ciśnienia Santosz uzupełnia wodę w układzie grzewczym? Z dużym prawdopodobieństwem puszcza mu wspomniany w moim poprzednim poście zawór bezpieczeństwa. Teoretycznie trzyma do 3 atm. U mnie przepuszcza już w okolicach 2.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec

  5. #17965

    Domyślnie

    No to cudów nie ma jak nie przez jakiś odpowietrznik czy zawór bezpieczeństwa to musi być nieszczelność,a gdzie to już chyba nikt nie zgadnie .
    Jak by było gdzieś na pietrze to już by się jakaś plama na suficie zrobiła a jak parter to chyba ciężko będzie namierzyć tylko ciśnienie robić na poszczególnych pętlach .Hydraulika i w jakiś cieplejszy dzień niech bada,jak jeden dzień nie pogrzejesz to nie zamarzniesz.

  6. #17966
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Może brak powietrza w naczyniu przeponowym. Czy dużo wody dolewasz ? Jeżeli bardzo mało to może wypływać przez zawór w chwili gdy odbija temperaturę .

  7. #17967

    Domyślnie

    A moze termowizja pomoże. Zapoznasz 40*C w podłogę i może zobaczysz zamiast rurek jakiś nieregularny kształt.

  8. #17968
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wody malo dolewam , nie wiem czy widzialbym plamy, jesli malo leci a podloga grzeje codziennie to suszy, poza tym mam reku i to tez mocno osusza, rozdzielacze mam dwa i kazdy w srodku suchy, zawory odpowietrzajace sa takie z pokretlami i te sa zakrecone. Przeponowe mam na CWU, co to znaczy ze tam jest za malo powietrza. Rozumiem ze sposob z dobijaniem cisnienia na kazdej petli osobno jest ok?

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Może brak powietrza w naczyniu przeponowym. Czy dużo wody dolewasz ? Jeżeli bardzo mało to może wypływać przez zawór w chwili gdy odbija temperaturę .

  9. #17969
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Naczynie przeponowe powinno być też na CO w układzie zamkniętym. Przy ciśnieniu jak piszesz 2,6 bara w układzie otwartym naczynie musiało by być na wysokości 26m. Jeżeli nie ma powietrza o odpowiednim ciśnieniu w naczyniu przeponowym woda rozszerzając się wypływa przez zawór bezpieczeństwa bo nie ma się gdzie podziać. Proponuję obniżyć ciśnienie w instalacji do 0 bar, podpompować ciśnienie w naczyniu do powiedzmy 1 bara i wtedy dopuścić wody aby ciśnienie w instalacji miało około 1,2 bar. 2,5 to trochę za dużo chyba , że jest bardzo wysoki dom.

  10. #17970

    Domyślnie

    może na tyle mało dolewasz że nie jesteś w stanie obiektywnie stwierdzić że w wiadrze nie przybyło, napuść, odpływ włóż do butelki a ni do wiadra i zobacz czy sie coś zmieni, z butelki to "niewiele" jeli wyjdzie zaworem nie odparuje a z wiadra już tak

  11. #17971
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak mam je obnizyc do zera? Mam podpompowac cisnienie w naczyniu na cwu? Nie mam przepony na CO chyba ze jest w pompie na wyposazeniu. 2,5 nie jest duzo, w momencie instalacji mowili mi instalatorzy ze 2.0 do 2.2 jest najlepsze, ze jezeli jest ponizej 2 to to dolewac bo to za niski stan dla pompy. Dolewam tyle na ile pozwala mi zawor. Gdybym dolewal do 2.0 to musialbym dolewac codziennie.

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Naczynie przeponowe powinno być też na CO w układzie zamkniętym. Przy ciśnieniu jak piszesz 2,6 bara w układzie otwartym naczynie musiało by być na wysokości 26m. Jeżeli nie ma powietrza o odpowiednim ciśnieniu w naczyniu przeponowym woda rozszerzając się wypływa przez zawór bezpieczeństwa bo nie ma się gdzie podziać. Proponuję obniżyć ciśnienie w instalacji do 0 bar, podpompować ciśnienie w naczyniu do powiedzmy 1 bara i wtedy dopuścić wody aby ciśnienie w instalacji miało około 1,2 bar. 2,5 to trochę za dużo chyba , że jest bardzo wysoki dom.

  12. #17972
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Santosz

    Ten zawór jak się zamyka automatycznie to zazwyczaj niedokładnie do końca. Teoretycznie zamknięty trochę może przepuszczać. Nawet tego nie zauważysz, bo z wiaderka woda Ci odparuje. A do spadku ciśnienia o 0,5 atm wystarczy ubytek szklanki wody.
    Odkręć obudowę i poruszaj jego dźwignią. Staraj się znaleźć takie położenie, w którym zawór na pewno trzyma.
    Po co nabijasz 2,5 atm? Do prawidłowej pracy układu w zupełności wystarczy 1,0.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  13. #17973
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ok ale... przez 5 lat bylo ok, nic nie grzebalem, nic nie ruszalem i nagle zawor przepuszcza? W moim drugim domu zakladalem sam centralne, ma wymuszony obieg wody przez pompe, uklad otwarty i pracuje prawidlowo tylko jak ma 2.o lub nieco ponad, ponizej nie dogrzewa wiec z tym 1.0 to chyba nie do konca tak...

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Santosz

    Ten zawór jak się zamyka automatycznie to zazwyczaj niedokładnie do końca. Teoretycznie zamknięty trochę może przepuszczać. Nawet tego nie zauważysz, bo z wiaderka woda Ci odparuje. A do spadku ciśnienia o 0,5 atm wystarczy ubytek szklanki wody.
    Odkręć obudowę i poruszaj jego dźwignią. Staraj się znaleźć takie położenie, w którym zawór na pewno trzyma.
    Po co nabijasz 2,5 atm? Do prawidłowej pracy układu w zupełności wystarczy 1,0.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec

  14. #17974
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ok ale... przez 5 lat bylo ok, nic nie grzebalem, nic nie ruszalem i nagle zawor przepuszcza? W moim drugim domu zakladalem sam centralne, ma wymuszony obieg wody przez pompe, uklad otwarty i pracuje prawidlowo tylko jak ma 2.o lub nieco ponad, ponizej nie dogrzewa wiec z tym 1.0 to chyba nie do konca tak...
    Santosz masz problem raz z czynnikiem chłodniczym - prawdopodobnie się trochę coś rozszczelniło i dwa prawdopodobnie w układzie OP coś puszcza i ubywa wody. Może któryś odpowietrznik albo na którymś rotametrze..
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #17975
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Ok ale... przez 5 lat bylo ok, nic nie grzebalem, nic nie ruszalem i nagle zawor przepuszcza? W moim drugim domu zakladalem sam centralne, ma wymuszony obieg wody przez pompe, uklad otwarty i pracuje prawidlowo tylko jak ma 2.o lub nieco ponad, ponizej nie dogrzewa wiec z tym 1.0 to chyba nie do konca tak...
    W układzie otwartym nie ma takiego czegoś, że możesz sobie nabić ciśnienia ile chcesz . Masz tylko wysokość podnoszenia wody do naczynia i nic więcej ciśnienie nie wzrośnie choć byś napuszczał wody ile chcesz. Podałeś, że gdzieś tam jest 2 bary to oznacza, że naczynie przelewowe jest na wysokości 20 m nad poziomem manometru. Musi być naczynie do CO . Może jakieś zdjęcia , gdzie jest wpięte to naczynie CWU.
    W naczyniu powinien być taki wentylek jak przy kołach w samochodzie i tam trzeba dopompować powietrza . Ciśnienie w instalacji można zredukować do zera np wypuszczając trochę wody zaworem bezpieczeństwa.

  16. #17976
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To moje cisnienie wczoraj o 20.00


    A to dzis rano o 10.00


    A tyle wody nalecialo przez noc


    A to moja przepona

  17. #17977

    Domyślnie

    Na zdjęciu które wkleiłeś widać naczynie przeponowe, ale od zasilania zbiornika CWU.
    Naczynie obiegu CO jest wbudowane w jednostkę wewnętrzną pompy.
    Gwałtowne zmiany ciśnienia przy niewielkich zmianach objętości wody świadczą o małej ilości gazu w naczyniu.
    Można je uzupełnić powietrzem, ale powinno się to fachowo robić azotem (tlen degraduje z czasem gumowe membrany).

    Odszranianie jednostki zewnętrzej w temperaturze +10°C świadczy o niskiej temperaturze parowania i prawdopodobnie ubytku czynnika chłodniczego., jak już napisał Ci wczesniej plusfoto.

  18. #17978
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Sprawdziłeś w końcu czy jest powietrze w zbiorniku przeponowym? I dlaczego masz zamknięty jeden z dwóch zaworów na rurce do zbiornika przeponowego?
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  19. #17979

    Domyślnie

    Marek2504, bo ten zawór służy do uzupełniania wody w obiegu CO.
    Przyjrzyj się dokładnie. Na zdjęciu widać pomiędzy zaworami trójnik i podłączenie które idzie w ścianę. To rura zasilania zimnej wody.
    Górny zawór (zamknięty) tak jak napisałem służy do uzupełniania wody w CO, a dolny (otwarty) zasila zbiornik CWU.

  20. #17980
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    To do czego służy ten zbiornik przeponowy?
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

Strona 899 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony