dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Jak zakończyć izolację płyty balkonowej przy drzwiach?

    Rysunków pokazujących, jak zrobić izolację płyty balkonowej jest w necie bez liku (nawiasem mówiąc, jedynie słusznych wersji poprawnego izolowania też już znalazłem bez liku), ale nadal nie wiem, jak poprawnie rozwiązać jedną kwestię.

    Obecnie mam na podłodze poddasza rozłożoną folię 0,3mm, która przy montażu okien po prostu została zostawiona pod ościeżnicą i przypiankowana wystaje obecnie na zewnątrz. Można się zastanawiać, czy było to rozsądne, niestety tak okniarze zrobili, tak będzie. Pytanie, co dalej?

    1) wydłubać piankę i wciągnąć folię do środka? (szczerze mówiąc nie chce mi się tego demolować)

    2) zostawić na zewnątrz, klejąc ją "na płask" do izolacji balkonu (wyjście chyba bez sensu, w ten sposób woda zatrzymana przez izolację balkonu będzie swobodnie wpływać do wnętrza)

    3) zostawić na zewnątrz i wywinąć do góry, sklejając ją w pozycji "na sztorc" z podobnie wywiniętą izolacją balkonu, całość od góry osłonić


    Na chłopski rozum najrozsądniejsze wydaje mi się wyjście trzecie, z powodów, które podaję w nawiasach, niemniej chciałbym to przedyskutować. No i zostaje kwestia owej obróbki osłaniającej górę izolacji. Na rysunkach poglądowych są pokazywane jakieś profile. Co to, kurcze, jest? Zwykła obróbka blacharska, czy coś specjalizowanego?
    A czy, jeśli balkon będę krył gresem, samo dociągnięcie gresu (nieprzepuszczalny w końcu) do ościeżnicy i doszczelnienie miejsca styku fugą epoksydową, bądź jakąś elastyczną masą (silikon, akryl, może pod to jeszcze jakiś bitumiczny trwale elastyczny zajzajer w stylu nieśmiertelnego olkitu) nie wystarczyłoby?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Obecnie mam na podłodze poddasza rozłożoną folię 0,3mm

    J.
    Można zapytac jaką funkcję bedzie pełniła ta folia?
    Generalnie jeśli już popieram rozwiązanie nr 3

    U mnie nie ma tej foli a z zewnątrz izolacja wyglada tak:

    stan wyjsciowy



    pierwsza warstwa foli na płyte z wywinięciem



    izolacja termiczna - styrodur



    druga warstwa foli



    a poźniej zbrojenie i wylewka

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Co do roli folii pod styropianem - jest na ten temat niejeden wątek na muratorze, ja nie chce wyrokować, czy ona ma sens, czy nie, majątku nie kosztowała, dałem. W razie katastrofy hydraulicznej na poddaszu przynajmniej woda mi będzie lecieć konkretnymi miejscami a nie nasączać cały strop. Mniejsza o to, zostawmy.

    Co do samych izolacji - dzięki za zdjęcia, ale nie wynika z nich istotna dla mnie kwestia - co z górną krawędzią folii? Woda płynąca po drzwiach balkonowych będzie Ci pięknie pod nią wpływała, jak się przed tym chcesz zabezpieczyć?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    Wiesz co nie mam dobrego zdjecia ale pierwsza warstwa foli jest podwinięta i dochodzi do ramy drzwi od spodu mniej wiecej w połowie grubości progu, bedzie pełni rolę paroizolacji i jednocześnie ostatniej deski ratunku przed wodą opadową.
    Natomiast druga warstwa foli tez jest wywinięta i podchodzi pod wyfrezowanie progu, poprostu próg ma nacięcie tworzące kapinos o głebokości ~1cm i w to wycięcie została wsunięta folia PCV o grubosci 1mm.
    Myślisz ze to może nie byc wystarczające zabezpieczenie?

    PS: Jarek, biore sie za czytanie twojego dziennika, widze ze jest tam wiele ciekawych pomyslow, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez danielw ; 18-01-2011 o 20:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony