Witam wszystkich,

od tygodnia pracuje u mnie kocioł Kostrzewa Mini Bio 10kw. Wcześniej poszukiwałem wszelkich informacji na temat tego konkretnego kotła i okazuje się że jak ze wszystkim, ciekawe rzeczy są porozrzucane na wielu wątkach FM. Pomyślałem że warto zebrać co się da w "kupie". Dodać należy że nie mam nic wspólnego z producentem ani serwisem ww produktu. Chciałbym jedynie ułatwić obecnym i przyszłym użytkownikom życie i zebrać w tym miejscu jak najwięcej przydatnych informacji nt. tego kotła, ustawień, stosowanych sterowników i czujników. Ja aktualnie próbuję z różnymi ustawieniami. Mam zwykłe sterowanie Platinium Bio na razie bez rozszerzeń. Kocioł podgrzewa u mnie bufor 1000L , z bufora zasilane jest ogrzewanie podłogowe i c.w.u.
Podłogówkę mam wszędzie, a dodatkowo w łazienkach i w garażu zwykłe grzejniki. Na poddaszu 8 pętli, na dole 4 pętle. Rozdzielacze z regulacją każdej pętli i przepływomierzami. Docelowo kiedyś się dorobię siłowników i zamierzam to sterować automatyką. Tymczasowo z racji kosztów reguluję łapkami.
Kocioł spalił w tydzień 450 kg peletu, poszalałem trochę z nastawami i już mniej więcej wiem co i jak nastawić żeby chodziło u mnie na minimalnym zużyciu paliwa. Ale dom się wygrzewa j na razie pali bardzo dużo.
Zapraszam wszystkich do pisania o swoich doświadczeniach z tymi kotłami, może są jeszcze jakieś inne kotły sterowane tymi samymi sterownikami ?