dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Sprawdzanie szerokości działek sąsiednich w geodezji

 1. #1

  Domyślnie Sprawdzanie szerokości działek sąsiednich w geodezji

  Chciałbym sprawdzić jaka jest dokumentacyja szerokość działek sąsiednich. Jakiś czas temu robiłem wznowienie granic swoich działek , niestety nie mam pełnego przekonania do pracy różnych fachowców i tak też geodetów - wiem , że smutne ale oparte na doświadczeniu ( tym bardziej , że sam na początku wykryłem jeden kardynalny błąd w wrysowaniu granic na mapie) . Geodeta posługiwał się głównie istniejącymi znakami ( kamienne słupki wkopane przez sąsiadów) nie stanowiącymi stricte znaczników oraz dokumetnami źródłowymi z podziału jednej nieruchomości na kilka . Natomiast ja ostatnio znalazłem dwa słupy graniczne ( krzyżyki) na innej nieruchomości; niestety między "granicznikami" a moją działką jest jeszcze kilka innych działek . Czy geodezja w Starostwie udostępni mi dokumenty na podstawie któych będę mógł po prostu odmierzyć sobie poszczególne szerokości działek od granicznika . Przekonany jestem , że geodeta nie brał w ogóle tych starych graniczników pod uwagę ( tym bardziej , że znajdują się w lesie ) a ja przez większość czasu byłem obecny przy jego czynnościach. Nie chcę i nie będę się droczyć z żadnym sąsiadem i te granice pozostawiam takie jakie są nawet jakby były tam jakieś błędy ale przy jednej granicy z drogą publiczną ( nie było żadnych słupów wkopanych) granica zupełnie mi się nie podoba np. na geomapach ( wiem , że nie mogą one być materiałem źródłowym ale chyba odworowują na podstawie czegoś ogólny zarys granic ) mam w jednym miejscu granice w kształcie łuku a po wznowieniu są wryswoane tylko linie proste i właśnie tam gdzie powinien być ten łuk szerokość pasa drogowego po wznowieniu jest od metra do trzech przesunięta na moją niekorzyśćkorzyć . Nie byłoby to zupełnie istotne dla mnie gdyby nie fakt, że muszę wzdłuż pasa drogowego ( na swojej działce ) przprowadzić energię elktryczną i przez to trzeba wyciąć kilka lub kilkanaście sosen , w tym te które po wznowieniu będą należeć do zarządcy drogi publicznej na odcinku tego nieszczęsnego łuku drogi ( a mam po prostu dosyć proszenia, biurokaracji itp.)

 2. #2

  Domyślnie

  Teoretycznie - nie powinni Ci udostepnić takich danych. Aby móc mieć dostęp do takich danych, powinieneś mieć podstawy formalnoprawne do wglądu w takie dokumenty. Ale spróbować nie zawadzi, bo co kraj to obyczaj, co urząd to inne zasady.

 3. Odwrócony kredyt hipoteczny. Czy to korzystny kredyt dla osób starszych? Jak obliczyć wysokość odwróconego kredytu hipotecznego? Sprawdź, na jaką kwotę możesz liczyć Pozwolenie na budowę. Jak przyśpieszyć wydanie pozwolenia na budowę? Wybierz najlepszy kredyt na remont domu lub mieszkania. Ranking kredytów gotówkowych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony