dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Przedpokój -- proszę o pomoc!!

    Witam serdecznie

    Zacznę może od tego że dostaliśmy z mężem dom po moich rodzicach. Dom ma ok 30lat i pewnie się domyślacie, że wymaga odnowienia.
    Zrobiliśmy już ocieplenie budynku, wyremontowaliśmy dwa pokoje na parterze i praktycznie przerobiliśmy dwie łazienki.
    Nie stać na na to, by od razu zrobić całość więc jak uzbieramy większą sumę oszczędności to bierzemy się za remont poszczególnych pomieszczeń.
    Teraz "nadejszla" kolej na korytarz i przedpokój. Na razie planujemy, zastanawiamy się, szukamy aranżacji....Daty remontu jeszcze nie ustalilismy -- mam nadzieję na tegoroczną wiosnę
    Niestety nie mam dostępu do żadnych planów domu. Proszę więc uprzejmie użyć wyobraźni i wyobrazić sobie:
    wchodzimy do domu i jest malutki korytarzyk -- znajduje się tutaj duża szafa, która docelowo zamieniona będzie na szafę zabudowaną z przesuwnymi drzwiami.
    Po przekroczeniu tego korytarzyka jest przedpokój -- wymiary "na oko" 2,5x2 m. I właśnie tego pomieszczenia dotyczy ten oto wątek.
    Z przedpokoju wchodzi się do kuchni, pokoju dziennego, pokoju "salonu" i do łazienki.
    Obecnie w przedpokoju znajdują się:
    wieszak

    stolik

    lustro

    Całość utrzymana jest w takiej kolorystyce jak wieszak.

    Moje pierwsze pytanie: czy dałoby zaaranżować w miarę nowoczesny przedpokój zostawiając te rzeczy? Jestem gotowa przemalować je jeśli zaszłaby taka potrzeba. Tylko zupełnie nie mam pomysłu jak połączyć klasykę z nowoczesnością? Chciałabym w przedpokoju i korytarzyku dać fajne kinkiety w nowoczesnym stylu, ściany być może będą szare....ale pytanie -- czy da się to zrobić z tymi rzeczami które już są???
    Pomożecie?
    mama&żona....żona&mama

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czemu służy stolik w przedpokoju?

  3. #3

    Domyślnie

    fajny ten stolik, ale aż się prosi, żeby go gdzieś przenieść. do salonu czy choćby sypialni.

    co do przedpokoju - fajny wieszak, choć po mojemu zdecydowanie na biało lub czarno. zainwestowałabym do tego w takie samo gięte krzesło (o ile mi wiadomo, to nie są duże koszty). do coś na klucze, szaliki i czapki, no i koniecznie - miejsce na choćby 2 bieżące pary butów.
    przeżywam aktualnie fascynację czernią i bielą i tak mi chodzi po głowie...

  4. #4

    Domyślnie

    O jakże mi miło że ktoś zainteresował się moim wątkiem

    Elfir, stolik do tej pory służył nam jedynie jako miejsce na telefon stacjonarny. Wiesz, taki zwykły telefon...nie wiszący że tak powiem. Teraz pewnie telefony stacjonarne są raczej wiszące na ścianie, prawda?

    Duś, baaardzo dziękuję Ci za odzew. Powiem Ci po cichutku, że jestem Twoją fanką Uważnie czytam Twoje rady dotyczące aranżacji i projektów kuchni i podziwiam Cię że tak znasz się na rzeczy, mimo iż zawodowo nie zajmujesz sie projektowaniem wnętrz. No, to posłodziłam Ci -- ale szczerze
    Stolik raczej przeniesiony nie będzie bo w salonie już mamy a w sypialni brak miejsca na dodatkowe meble. Jesli już to raczej się go pozbędziemy na forever
    Dla przemalowania wieszaka na biało lub czarno mówię zdecydowanie tak. Co z lustrem? Też przemalować czy pozbyć się go?
    A jakby te elementy połączyć z czymś nowoczesnym? Zamiast tego giętego krzesła cos innego?

    Obiecuję zrobić zdjęcia jak to wygląda teraz
    mama&żona....żona&mama

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Wieszak na czarno, jak pisała Duś, a lustro na jakiś odjazdowy kolor (srebro, złoto, fuksja, turkus) - szare ściany dają duże pole manewru z dodatkami

    Co powiesz na przedpokój w takich klimatach:












  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika3 Zobacz post
    Witam serdecznie

    Niestety nie mam dostępu do żadnych planów domu. Proszę więc uprzejmie użyć wyobraźni i wyobrazić sobie:
    wchodzimy do domu i jest malutki korytarzyk -- znajduje się tutaj duża szafa, która docelowo zamieniona będzie na szafę zabudowaną z przesuwnymi drzwiami.
    Po przekroczeniu tego korytarzyka jest przedpokój -- wymiary "na oko" 2,5x2 m. I właśnie tego pomieszczenia dotyczy ten oto wątek.
    Z przedpokoju wchodzi się do kuchni, pokoju dziennego, pokoju "salonu" i do łazienki. [/img]
    Całość utrzymana jest w takiej kolorystyce jak wieszak.
    Hehe, problem z wyobrażeniem sobie czegoś z opisu jest taki, że każdy może to widzieć zupełnie inaczej. Nawet jeśli nie ma się planów domu, to przecież da się zmierzyć miarą wszelkie wymiary, czy nie? Dodatkową pomocą będą też programy aranżacyjne, voxbox, net+, etc. w których robi się szybko proste aranżacje wnętrz.

  7. #7

    Domyślnie

    ślicznie dziękuję za te miłe słowa, rumienię się

    jak najbardziej - krzesło może być dowolne. fajnie by ghost wyglądał albo jakiś bajerancki gięty plexi-fotel. retro-podnóżek też jest dobrym pomysłem, w końcu chodzi o coś, żeby na tym przycupnąć i buty ubrać.
    myślałam, żeby ramę lustra nieco przerobić (ten łuczek mnie drażni heh), ale uważam, że joliska podsunęła świetny pomysł - można odwrócić uwagę od łuczka kolorem - turkus czy żółty w otoczeni szarości, bieli, czerni/brązu prezentuje się pięknie. do tego stanowi mocny, zabawny akcent, który nie odejmuje wnętrzu elegancji.
    a stolik, skoro ma zostać, może też by w takiej sytuacji na czarno potraktować? wszystko zależy od stanu jakim on jest - jeśli byłby niezniszczony to mogłabyś za niego jakieś grosze na allegro dostać. ale jeśli oznaki czasu i przede wszystkim oznaki zniszczenia stają się bardzo widoczne...
    a tak swoją drogą właśnie przyszedł mi do głowy całkiem sprytny pomysł. mam wrażenie, że ten stolik w przedpokoju zajmuje trochę miejsca (i głównie dlatego bym go przeniosła w inne miejsce), a przestrzeń w przedpokoju to jednak ogromna zaleta. może by tej stolik przeciąć na pół przez średnicę i zrobić z niego coś na kształt konsolki? wyglądałoby jak na zdjęciach dodanych przez joliskę tylko miałoby jedną nogę "przytuloną do ściany". idealne miejsce na wazon z kwiatami.

    co do miejsca na klucze czy inne takie przedpokojowe - jestem w kropce. sama jestem na etapie wymyślania czegoś do mojego kwadratowego musztardowego przedpokoju i zupełnie nie mam pomysłu jak rozwiązać miejsce do założenia butów na siedząco, schowek na klucze (żeby nie były w zasięgu ręki przy otwartych drzwiach) i pasty do butów, miejsce na kilka bieżących kurtek. no i jeszcze gdzie tam wcisnąć wielgachne lustro

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja schowek zrobiłam sama - zawiesiłam na ścianie skrzyneczkę a w środku poprzykręcałam haczyki i magnes.

  9. #9

    Domyślnie

    w moim przypadku to kwestia braku koncepcji. w korytarzu mam duże ciężkie ciemne szafy. chciałabym, żeby przedpokój jakoś tam do nich nawiązywał, ale był bardziej nowoczesny. ot brak mi koncepcji jeszcze (kwestie funkcjonalności są w miarę określone)

  10. #10

    Domyślnie

    monika3 spodobal mi sie ten pomysl przeciecia stolika na pol i tak zeby ciagle ta noge od niego bylo widac.
    i nie wiem czemu, ale opcja lustra jako zeberki tez mi sie spodbala, chyba bardziej niz jednolite farby,. plus wydaje mi sie ze zeberka plus ta zaokraglona gora lusterka moga fajnie wygladac
    napisalam nie wiem czemu, poniewaz jestem bardzo przeciwna zeberkom, panterkom i takim tam....
    choc wydaje mi sie rowniez ze jakis turkus bylby bardiej elegancki.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  11. #11

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Pozwalam sobie odświeżyć zakurzony watek i wyciągnąć go z otchłani

    Kochani!
    Temat przedpokoju na jakiś czas zszedł na drugi plan, a skoro tematu przez jakiś czas nie było to nie chciałam zawracać Wam główek.
    Teraz powróciliśmy do planów remontowych zatem "oto jestem i reaktywuję wątek"

    Wasze rady z uwagą przeczytałam, spodobał mi się pomysł przemalowania wieszaka na czarno lub biało, przerobienia lustra na prostokątne i zmiany koloru ramy. Porzuciłam natomiast pomysł zostawienia stolika -- stolik out!! Stawiam natomiast na jakieś fajne krzesło lub pufę, żeby można było przysiąść lub posadzić dziecko w czasie ubierania malucha.
    Narazie tyle pomysłów zaczerpniętych z Waszych rad

    Teraz kolej na inny temat -- KOLORY ścian i podłogi. Na podłoge planujemy płytki i ogrzewanie podłogowe.

    Poniżej zaprezentuję opis, plan i wszystkie fotki potrzebne do doboru kolorów.

    W korytarzyku będzie szafa z drzwiami przesuwnymi. Z przedpokoju wchodzi się do pokoju nr 1, do pokoju nr 2, do kuchni i łazienki.
    Pokój nr 1, pokój dzienny -- ściany szare, podłoga panele w kolorzę klon z szarymi słojami
    Pokój nr 2, salon -- ściany ecru, podłoga panele w kolorze wenge
    Kuchnia -- do remont w bliżej nieokreślonym terminie
    Łazienka -- płytki biało szare

    Na jaki kolor Waszym zdaniem pomalować ściany, jaki kolor płytek położyć by całość "nie gryzła się" z tym co już jest, by nie stworzyć czegoś co zupełnie nie pasuje do "parafii" (2 pokoi i łazienki). Jednocześnie chciałabym by przedpokój był jasnym i ciepłym pomieszczeniem. Teraz jest tam ciemna boazeria i mam dość tego ponurego wrażenia.
    Acha, drzwi do łazienki i na korytarzy są do wymiany. Chciałabym iść w jasne kolory drewna, np. klon, dąb bielony....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 001.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	50046   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 002.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	50047   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 003.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	50048   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 004.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	50049  
    mama&żona....żona&mama

  12. #12

    Domyślnie

    I jeszcze plan wykonany własnoręcznie w paincie. Nie umiem go wgrać ;-(

    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 01-04-2011 o 11:05
    mama&żona....żona&mama

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Najbezpieczniej i najbardziej elegancko będzie pomalować przedpokój na delikatną szarość

  14. #14

    Domyślnie

    Szary oczywiście biorę pod uwagę, jak najbardziej.
    Chciałabym jednak mieć kilka opcji do wyboru...

    Może poniżej pokaże kilka zdjęc przedpokoi, które zapisane mam w inspiracjach. Wolałabym iść w styl klasyczny.
    Wśród fotek są także pufki, które mogłyby zagościc u mnie oraz wieszak w kolorze czarnym

    Ostatnia inspiracja to przedpokój Rokoko W głębi widać czarne lustro. Nie pamiętam tylko jaki kolor ma na ścianach?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranz-a_porta_focus_wz._2.b_@novum-2007.12p.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	50089   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fajne.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	50092   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fajne pufki.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	7,4 KB
ID:	50093   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedpokój.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	50094   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rokoko.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	50095  

    mama&żona....żona&mama

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Rokoko ma kolor Duluxa, który jest w PL niedostępny

    Pokaż szarości z pokoju i łazienki, to będzie łatwiej doradzić kolejny odcień

  16. #16

    Domyślnie

    1) Płytki w łazience to Opoczno Ogranza szare i białe. Zdjęcie znalezione na szybko w necie



    2) Zdjęcie szarości w pokoju nr 1 w załączniku. Nie mam niestety nic innego
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 002.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	50121  
    mama&żona....żona&mama

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A znasz nazwę/numer tej szarości z pokoju?

  18. #18

    Domyślnie

    Niestety nie Jolisko

    A jakby iść w jakieś neutralne odcienie beige?
    mama&żona....żona&mama

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Beż może nie... Zerknij do mojej galerii - może któryś kolor wpadnie Ci w oko

  20. #20

    Domyślnie

    ehhh nadal jestem zakochana w kolorach joliska są naprawdę super i napatrzeć się nie mogę jak "zmieniają barwę" pod wpływem światła.
    gdzieś mam zapisane jakie to kolory... ale może joliska dorzucisz opis jaki kolor farby gdzie w swojej galerii i wtedy nie będzie o to tylu pytań to taka drobna sugestia tylko
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony