dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Question Jak urzadzic takie mieszkanie - prosba o pomoc

    Witam forumowiczow.
    Moj problem przedstawia sie tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	126099

    O najwiekszy bol glowy przyprawia mnie strefa kuchenno-salonowa. Kuchnia ma wymiary 2,20 x 2,40 a "salon" (w cudzyslowiu, bo oto jego wymiary) 2,50 x 3,40
    Prosze o pomysly, jak funkcjonalnie urzadzic taka przestrzen.
    Poza tym nie bardzo wiem, jak rozwiazac problemy kolorystyczne. Podloga (poza kuchnia i przedpokojem) jest wylozona parkietem bukowym. Jaki dobrac kolor mebli do "salonu", a jaki do kuchni? W kuchni i w przedpokoju sa polozone kafelki w kolorze ciemne capuchino w delikatna, drobna "kratke" w kolorze brazowym. Nie mam na teraz zdjecia. Kafelki scienne w kuchni wygladaja tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0054.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	126100
    Dodam, ze nie moglismy ingerowac w wybor kafelek i parkietu mimo, ze mieszkanie bylo budowane od podstaw.
    Czekam na pomysly i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał despina29 Zobacz post
    Witam forumowiczow.
    Moj problem przedstawia sie tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	126099

    O najwiekszy bol glowy przyprawia mnie strefa kuchenno-salonowa. Kuchnia ma wymiary 2,20 x 2,40 a "salon" (w cudzyslowiu, bo oto jego wymiary) 2,50 x 3,40
    Prosze o pomysly, jak funkcjonalnie urzadzic taka przestrzen.
    Poza tym nie bardzo wiem, jak rozwiazac problemy kolorystyczne. Podloga (poza kuchnia i przedpokojem) jest wylozona parkietem bukowym. Jaki dobrac kolor mebli do "salonu", a jaki do kuchni? W kuchni i w przedpokoju sa polozone kafelki w kolorze ciemne capuchino w delikatna, drobna "kratke" w kolorze brazowym. Nie mam na teraz zdjecia. Kafelki scienne w kuchni wygladaja tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0054.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	126100
    Dodam, ze nie moglismy ingerowac w wybor kafelek i parkietu mimo, ze mieszkanie bylo budowane od podstaw.
    Czekam na pomysly i pozdrawiam
    Po pierwsze uzupelnij wymiary pomieszczen, zwlaszcza odleglosci od okien. Niby mozna cos oszacowac na podsawie planow deweloperskich pomieszczen, ale czasem wstawiane sa sprzety nieproporcjonalne male do faktycznych rozmiarow.

    Cz mozecie/chcecie przesuwac sciany?

    Jesli aneks ma zostac taki jak jest, to jest on niewielki. Tutaj wrzucam inspiracje obrazkowa - chbya nawet podloga jest bukowa.



    u forumowiczki kasiasz1 jeszcze kilka inspiracji obrazkowych dla malego aneksu kuchennego i zagospodarowania takiej przestrzeni. http://forum.muratordom.pl/showthrea...2azienki/page2
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  3. #3

    Domyślnie

    Moglibysmy sie dac namowic na jakies przestawianie scian . A od sciany w kuchni do okna w pokoju jest 5,1 m. Dziekuje za dotychczasowe namiary - daly mi juz wstepne wrazenie, jakie klaustrofobiczne mieszkanie mamy (puste z bialymi scianami wyglada na wieksze ).
    a tutaj probka parkietu, kafelki sciennej (jeszcze raz) i podlogowej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0386.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	126428Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0387.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	126429Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0389.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	126430Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0390.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	126431
    Ostatnio edytowane przez despina29 ; 20-07-2012 o 20:10

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ponieważ tam nie ma wymiarów opierałam się na proporcjach mebli z załączonego planu.
    Czy tak się da, trzeba byłoby zmierzyć mieszkanie.



    W kazdym razie zmniejszasz długośc korytarzyka i przenosisz część nocną wgłąb mieszkania.

    Zastanawia mnie po co deweloper szedł w koszty kafelków, skoro i tak 80% ludzi, którzy kupili mieszkania zacznie od zrobienia "po swojemu".
    Mozna było zrezygnowąc i obniżyć zakup mieszkania o 1 tyś.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JimmyW

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    110

    Domyślnie

    Elfir widze ze zmian w ustawieniach sporo ale jak zwykle utrafione w dziesiatke. To juz kolejna probka Twoich mozliwosci i az chcialoby sie zapytac kto zaproponowal deweloperowi inny uklad niz ten ktory podalas Ty. Wg mnie jest o niebo lepszy.

    Mnie tez zreszta troszke pomoglas za co dziekuje

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    Dziekuje za pomysl z przestawieniem scian ... wart przemyslenia. A poprosze jeszcze znawcow o pomoc w doborze kolorow mebli kuchennych wg koloru kafelek i parkietu

  8. #8

    Domyślnie

    Znam ten bol, kiedy nie mozna zmienic kafelek ani parkietu od dewelopera. My nawet nie mozemy gniazdek przesunac... :/ Ale za to inne kwestie (cena) spowodowaly wybor tego mieszkania.

    Elfir, Twoj projekt wnetrzea jest wysmienity, duzo lepszy niz ten od dewelopera. Ma jednak dla mnie duza wade, wychodzac na balkon z jednej sypialni podgladasz co sie dzieje w drugiej. Troche krepujace...

    Ja co prawda nie znawca, ale sie zapytam. Despina - a jaka kuchnie chcesz? Nowoczesna czy tradycyjna? Jakie fronty? Masz jakies preferencje? Kolorystycznie do parkietu i plytek pasuje wiele rozwiazan, gdyz sa w dosc neutralynch barwach

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chcialabym kuchni takiej 100% nowoczesnej, bo wiadomo, ze moda zmienna jest i za jakis czas cos innego bedzie na topie. A poza tym taka kuchnia a'la SF nie kojarzy mi sie z domem a raczej z labolatorium. Z kolorow to na pewno nie czarny i nie czerwony. Raczej neutralne kolory, zeby mozna bylo dodatkami sie pobawic. Podoba mi sie polaczenie - gora bialy polysk+ dolne fronty fornirowane, ale czytalam, ze nie pownno sie robic ich w tym samym kolorze, co parkiet, zeby sie to wszystko nie zlalo. Wiec nie wiem, jakie inne drewno by wchodzilo w gre do bukowego parkietu. Poza tym, kuchnia jest polaczona z pokojem i jadalnia, wiec to tez powinno byc jakos ze soba kolorystycznie powiazane ...

  10. #10

    Domyślnie

    Despina
    Podoba mi sie polaczenie - gora bialy polysk+ dolne fronty fornirowane, ale czytalam, ze nie pownno sie robic ich w tym samym kolorze, co parkiet, zeby sie to wszystko nie zlalo
    Dolne fronty fornirowane to określenie, które dla osoby stojącej z boku bynajmniej nie sugeruje jakiegoś koloru, bo fornir może mieć duuużo odcieni. Dlatego spokojnie dolna zabudowa może być fornirowana, w odcieniu drewna ciemniejszym lub jasniejszym niż parkiet. Ważne są tak naprawdę nie tyle same nazwy kolorów, co odcienie faktycznego materiału, którego chcesz użyć, a to trudno doradzać przez internet.

    Ja osobiście celowałabym w tradycyjne meble waniliowe/smietankowe/ecru ewentualnie w połączeniu z drewnem w odcieniach od ciemnego dębu do wenge nawet. Jak dasz ciemniejszy, to będize kontrast, jeśli jaśniejszy, to będzie bardziej jednolicie.

    Może dziewczyny zaproponują jakiś konkretny odcień drewna, ja się nie podejmuję, ponieważ żeby dobrze dobrać odcień trzeba widzieć podłoge na zywo (buk tez moze byc ciemniejzsy lub jasniejszy, bardziej lub mniej czerwony) - komputer niestety za bardzo przekłamuje.

    Ponieważ pytasz teraz o kolory, czy kwestie funkcjonalnego urządzenia kuchni już Ci się rozjaśniły?

    A obejrzyj kuchnię ostanio wklejoną na wątku pochwalcie isę kuchniami przez egtobiasza - może Cię zainspiruje. http://forum.muratordom.pl/showthrea...hniami/page792
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  11. #11

    Domyślnie

    Witam po dluzszej przerwie ... im wiecej czytam, tym wiekszy mam zamet w glowie z kolorami mebli kuchennych i do czesci dzienej. Dzisiaj widzialam komode, ktora wymiarowo by pasowala, kolor tez mi sie podoba bo jest jasny , a w malym pomieszczeniu ciemne kolory odpadaja. Komoda wyglada tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0238.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	130557

    Problem w tym, ze kolor w kuchni wymyslilam sobie taki: gorne szafki - biale, matowe, blat taki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blat.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	71,5 KB
ID:	130558

    a dol taki
    http://www.chobot.pl/content/view/118/165/lang,pl/ noce garda

    A na ogol jest doradzane, ze meble w pokoju i w kuchni powinny byc do siebie podobne kolorystycznie. Nie wiem jakby wygladaly biale szafki gorne z jasnym dolem np. klon. A wtedy jaki kolor blatu do takiego polaczenia? Prosze o pomoc!

  12. #12

    Domyślnie

    Widze, ze duzo osob oglada moj post, ale niewiele odpowaida , zachecam do komentarzy, bo nadal mam dylemat

  13. #13

    Domyślnie

    a agd już wybrane? bo nie widze na inpsiracjach? Dajesz je do zabudowy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony