dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 115
  1. #61

    Domyślnie

    Kolor na ścianę prawie-prawie wybrany...

    ...taki


    lub trochę ciemniejszy...



    I teraz zastanawiam się nad taką sprawą. Lustro i wieszak zdecydowanie będą czarne.
    Chciałabym jednak przełamać te trzy kolory (jasno-szary, kawowy i czarny) jakimś kontrastującym elementem. W głowie siedzi mi ta malinowa pufa, ale skąd ja taką wezmę ???
    Jaki inny kolor widziałybyście jako kontrast do tego przedpokoju? Pomarańcz?
    Pomyślałam że grafiki w czarnych ramkach mogłyby wtedy nawiązywać do koloru pufy.

    W malinowym odcieniu znalazłam w necie tylko takie krzesło (fotka zał.1), ale taki mebel będzie tylko zawadzał w małym pomieszczeniu. Zachorowałam natomiast na stołek Ikei (zał.2) Ostatecznie chciałabym osiągnąć taki efekt -- jasne pomieszczenie (zał.3) Widzicie ten kolor poduszki? To róż?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pufa malinowa.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	28,8 KB
ID:	57346   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stołek nils ikea.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	57347   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szaro-be?owo.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	57348  
    mama&żona....żona&mama

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    wiesz może te kolory są jasne ale takie smutne?! coś cieplejszego byłoby ok i oczywiście akceny kolorystyczny może pomarańcz?

    jeśli masz aktualne zdjęcie pomieszczenia to wklej

  3. #63

    Domyślnie

    Witam!

    Pokaże Wam zdjęcie jakie znalazłam w swoich przedpokojowych poszukiwaniach Urzekł mnie kolor ścian i drzwi !!



    Ale nie o tym chciałam...
    Prosze o poradę odnośnie "czegoś" do siedzenia w moim przedpokoju. Czegoś by przycupnąć na chwilkę przy rozmowie telefonicznej czy do położenia torebki/plecaka przy ubieraniu się...

    Czy hoker w przedpokoju to mebel nie na miejscu?? Czy zarezerwowany jest tylko do kuchni?/jadalni





    Czy lepiej poprzestać na zwykłej niskiej pufie?


    Podpowie mi ktoś? Bardzo proszę!!
    mama&żona....żona&mama

  4. #64

    Domyślnie

    nie wyobrażam sobie "przycupnąć" na hokerze, aby pozapinać sprzączki w moich cudnych sandałkach czy posadzić dzieciaka, żeby go rozpłaszczyć.
    (a siłując się ze sztybletami na bank bym się spierdzieliła)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  5. #65

    Domyślnie

    Hahaha Duś, toś mi unaoczniła wady hokera w przedpokoju

    Czyli "coś" niskiego jest lepszym pomysłem. Dzięki bardzo za opinię!!
    mama&żona....żona&mama

  6. #66

    Domyślnie

    hehe bo ja mam przepiękne ukochane sztyblety, które jednakowoż mają jedną wadę - brak zamka. jak się z nimi siłuję, to potrafię się skulać z kanapy (przy ściąganiu często asystuje m.), a jak sobie siebie wyobrażę przy tych akrobacjach "na wysokości"... to się nie może udać
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  7. #67

    Domyślnie

    Duś, skoro już charytatywnie zostałaś moim osobistym doradcą to ponękam Cię jeszcze w kwestii tego czegoś do siedzenia.
    Skoro hokery odpadają to proszę podpowiedz mi za czym się oglądać do tego mojego przedpokoju. Nie wiem co pasuje a co nie do tego rodzaju pomieszczenia...

    Moje propozycje:
    krzesło nowoczesne (to byłby element kontrastowy do drewnianego giętego wieszaka i lustra w drewnianej ramie)
    1)

    2)

    3)


    czy raczej szukać czegoś klasycznego, psującego do pozostałych mebli:

    ...pufa mała...


    pufa długa...


    ...czy jakiś stołek/taboret...


    Proszę doradź bo motam się jak pijany
    mama&żona....żona&mama

  8. #68

    Domyślnie

    3 mi się podoba i ta pufa pomaranczowa
    krzesło fajne, można na nim cupnac i wyglada orginalnie. pufa prosta i na bank nie zajmie dużo miejsca, ale przysiadziesz na nim wygodnie i
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  9. #69

    Domyślnie

    Dzięki Duś !! No widzisz...i już mi rozjaśniło się w głowie

    Teraz czekam aż panowie wejdą i zajmą się moim przedpokojem i korytarzem a stanie się to (mam nadzieję!!) końcem czerwca.
    Wstępną koncepcję wnętrza mam, pozostają kwestie doboru:

    1/ szafy z drzwiami przesuwnymi (w kolorze płytek podłogowych--jasno-szare, czy w kolorze ścian-kawowy, czy może połączyć jakoś te dwa kolory?)

    2/ kinkietów przy lustrze, plafonu na sufit

    3/ drzwi wewnętrznych (najprawdopodobniej będą ciemnoczekoladowe) i listw podłogowych (myslę o kolorze płytek)

    Narazie daję spokój moim doradcom. Duś, masz urlop wypoczynkowy Odezwę się jak będę musiała podjąć jakąś konkretną decyzję. Do zaklikania !!
    mama&żona....żona&mama

  10. #70

    Domyślnie

    hehe żeby tak jeszcze moich trzech szefów myślało podobnie i zechciało mnie wysłać na urlop to by było świetnie
    (a szafa zdecydowanie w kolorze ścian - zleje się i zamaskuje, broń cię panie boże nie używaj 2 kolorów )
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  11. #71

    Domyślnie

    Dawaj Duś nr telefonu do szefów -- przekonam ich że urlop Ci się należy i basta !! ;-D

    Uświadom mnie jeszcze przed pójściem na ten urlop co z tymi szafami? Nie używać 2 kolorów to znaczy nie robić szafy wg wzoru w zał 1, z takim kontrastowym paskiem?
    Zatem czy szafy z zał. 2 i 3 byłyby ok? Chodzi mi o wzór...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafa.jpeg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	6,0 KB
ID:	58860   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafa6.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	58861   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafa szara.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	24,0 KB
ID:	58862  
    mama&żona....żona&mama

  12. #72

    Domyślnie

    tak naprawdę kontrastowy element w szafie 1 i 3 nawiązuje do innego elementu wnętrza (firanki, framug). i dlatego on gra, stanowi dopełnienie kontrastowe
    u ciebie pomieszczenie przedpokojowe jest małe i raczej ciasne - jednolite lakierowane drzwi w kolorze ściany znikną ale powiększa przestrzeń (do tego pięknie odbija jakieś ramki z przeciwleglej ściany). poza tym jeśli chciałabym do czegoś nawiązać to u ciebie tych elementów brak - drzwi maja być ciemne, firanek brak. no i jeszcze na tle takiej jednolitej ściany - kontrastowe siedzisko będzie bardziej efektowne

    ps tylko najpierw rozeznaj się w kolorach szaf, łatwiej pewnie będzie dobrać kolor farby do koloru szafy aniżeli w druga stronę
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  13. #73

    Domyślnie

    Yhmmm, łapię o co kaman Jednolita kolorystycznie szafa, zlewająca się z kolorem ścian, lakierowane fronty (lacobel?) ...

    Znalazłam coś w ten deseń...


    Dzięki Duś za podpowiedź odnośnie rozeznania się w kolorach szaf...szczerze, nie pomyślałam o tym.

    Przyszedł mi natomiast do głowy pomysł z połączeniem materiałów na fronty -- np lacobel + eko skóra wszystko w tym samych odcieniu, widziałam coś takiego na jakiejś fotce. Nie wiem tylko czy ten pomysł nie jest jakiś "odpustowy"?
    mama&żona....żona&mama

  14. #74

    Domyślnie

    o super ta szafa! i te przecięcia (linie poziome) też wyglądają bardzo dyskretnie, bardzo na tak.

    co do monochromatycznych barw - absolutnie nie odpustowo - można uzyskać bardzo fajny efekt, tyle że, aby się to nie zlało w jedną kupę, musi być rozmieszczone w przestrzeni. mam wrażenie, że wszystkie tego typu wnętrza to lofty o pow. 100 m2 (oczywiście sam salon) z wielkimi oknami (żeby naturalne światło operowało), bajeranckimi lampami (żeby wyeksponować różne faktury i struktury) i meblami barwionymi na zamówienie spejalne (żeby mieć ten sam lub możliwie najbardziej zbliżony kolor).
    nie jestem pewna, czy to się sprawdzi w małym pomieszczeniu, tym bardziej takim, gdzie masz zawsze 1 rodzaj światła (o ile pamiętam, nie masz tam okien). ale żeby nie było - nie jestem architektem czy grafikiem i moja wyobraźna przestrzenna sprowadza się do bardzo mocno uproszczonej fantazji. więc może niech ktoś mądrzejszy się w tej materii wypowie.

    p.s. ekoskóra - fe. strasznie się to ustrojstwo niszczy. rodzice kupili kanapę 2 lata temu i tydzień temu oddali tapicerowi w obroty. nigdy więcej!
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  15. #75

    Domyślnie

    Ja wiem że Ty Duś architektem nie jesteś ale i tak imponujesz mi znajomością tematu i swoją "fantazją" jak to ujęłaś Naprawdę bardzo, bardzo mi pomagasz. I dlatego bardzo, bardzo Ci dziękuje że poświęcasz czas na mój wątek!!

    Ja to niby wiem czego chcę, ale jak przychodzi co do czego to wolę wesprzeć się obiektywną opinią kogoś z zewnątrz...Tak mam i już. Nawet jak ide na zakupy ciuchowe to zabieram ze sobą koleżankę, która oceni mój wybór z boku i szczerze powie swoje zdanie.

    Co do szafy...rzeczywiście mnie tez od razu wpadła w oko. Pewnie skończy się tak że zamówimy szafę wg tego wzoru ze zdjęcia, pozostaje jedynie dobór koloru.

    Ufff...fajnie jak po kolei klaruje mi sie całość Dzięki Duś!!!

    PS. Pozdrowienia dla najlepszego szefa na świecie.
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 01-06-2011 o 13:40
    mama&żona....żona&mama

  16. #76

    Domyślnie

    Hejka

    Zrobiłam kolejny krok w kierunku zmian w przedpokoju Polegał on na pozbawieniu lustra łuku i przemalowaniu lustra i wieszaka na wspominany tu wielokrotnie kolor czarny.
    Poniżej zdjęcia nowego image'u obydwu elementów wyposażenia przedpokoju -- póki co jeszcze w starej scenerii. Zdjęcia pokazują wygląd przed i po...

    Uprzejmie proszę o opinie czy tak jest ok...
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 28-10-2011 o 10:32
    mama&żona....żona&mama

  17. #77

    Domyślnie

    moim zdaniem na plus!
    poprzedni kolor był nijaki, tym bardziej w otoczeniu takiej samej boazerii. teraz się odznacza
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  18. #78

    Domyślnie

    Duś Jak zawsze mogę na Ciebie liczyć!! Dzięki.
    Niniejszym zostajesz mianowana głównym architektem w moim domu

    ~~~
    Zastanawiam się za jakim oświetleniem rozglądać sie do tego przedpokoju?
    Na sufit chciałabym plafon, natomiast przy lustrze dwa kinkiety.
    Na początek pytanie o kolorystykę lamp -- szukać białych czy czarnych lamp?


    Moje inspiracje w temacie sufitu. Pasuje coś takiego do przedpokoju?


    mama&żona....żona&mama

  19. #79

    Domyślnie

    hehe a potem to mnie będzie twój mąż, teść i wszystkie zwierzęta ścigać, ze złe )))

    co do lampy to stoję przed takim samym dylematem i stanęło na białej całej (żeby sie zlala z sufitem). u mnie chodzi o to żeby lampa sie nie klocila z salonem, z którego jest widoczna bardzo. kinkietow nie mam, ale ty tak, wiec i ciebie pierwsze pytanie brzmi - jakie kinkiety? skromne? ozdobne?
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  20. #80

    Domyślnie

    Duś, mój mąż w temacie urządzania wnętrz wie że nic nie wie ale za to jego żona wie wszystko
    Teść -- hmmm, nawet gdyby cie ścigał to spokojnie poradzisz z nim sobie. Dobry chłopina z niego
    A zwierząt nie posiadam.
    Zatem problem z głowy -- zostajesz moim osobistym doradcą wnętrzarskim. Zapytam tylko nieśmiało o pensję....

    No dobra wracamy do tematu -- oświetlenie przedpokoju.
    Kinkiety na pewno chciałabym proste, klasyczne. Poniżej wklejam te które wpadły mi do tej pory w oko.
    Czy w dobrym kierunku idę?
    Dobierać do kwadratowego plafonu kwadratowy kinkiet lub analogicznie okrągły plafon -- okrągły kinkiet?
    No i najważniejsze pytanie -- do lustra w czarnych ramach dać czarne czy białe kinkiety???
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	massive arido.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	61171   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kinkiet gracia.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	61172   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kinkiet tide.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	3,8 KB
ID:	61173   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kinkiet noemi.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	61174   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kinkiet wiesbaden Honsel.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	61175  

    mama&żona....żona&mama

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony