dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 115
  1. #81

    Domyślnie

    chyba ciemne bym wybierała (podobne kinkiety kombinuję do salonu, ale z decyzją czekam aż się pojawi główny wyeksponowany żyrandol, tyle że minister finansów hamuje moje zapędy wnętrzarskie i stwierdza, że woli nas oboje wysłać w końcu na urlop "za lampę" aniżeli w chwili obecnej usuwać niemodnego osrama z pola widzenia).
    czy kwadrat czy koło na sufit - to by miało znaczenie tylko jeśli zdcydowałabyś się na czarną, a ja chyba jednak namawiałabym na białą. na poziomie oczu będziesz miała czarną ramę od lustra, pewnie jakieś obrazki w ciemnych ramach, pewnie ciemne kinkiety (moim zdaniem będą bardziej wyraziste - biel ma być tłem passepartout itd.). przykuwanie wzroku do elementu na suficiehm... obawiam się, że będzie to wyglądało trochę niehalo.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  2. #82

    Domyślnie

    Dobrze gadasz Duś !!
    Biały plafon wkomponowałby się w sufit...
    Do tej pory sądziłam, że jak biały żyrandol to i kinkiety białe...no ale myślę że taka wersja jaką mi podpowiadasz będzie ok.

    Mam tylko nadzieję że nie przesadzę z czernią w tym przedpokoju. Czarny wieszak, czarne lustro, czarne kinkiety i czarne ramki na zdjęcia czy grafiki...
    Oby udało mi się z siedziskiem w kolorze malinowym...koniecznie muszę przełamać te kolory czymś kontrastowym.

    Niemniej jednak pięknie dziękuje Duś -- kolejny problem rozwiązany
    mama&żona....żona&mama

  3. #83

    Domyślnie

    Wiesz no jeśli się okaże że czerni za dużo, to zamiast czarnych ramek – takie aluminiowe cieniutkie (srebrne) są wyjściem. Nie zwracają tak uwagi jak czarne, a prostota pozwala je dopasować do niemal każdego wnętrza
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  4. #84

    Domyślnie

    Śmiem twierdzić Duś, żeś jest kopalnią pomysłów

    Najlepiej będzie jeśli wstrzymam się z kupnem kinkietów i ramek -- jak już ściany będą pomalowane, zawieszę lustro i postawię wieszak wtedy okaże się w którą kolorystyczną stronę iść dalej.
    mama&żona....żona&mama

  5. #85

    Domyślnie

    Kolejny problem do rozwiązania.
    Na ścianie gdzie będzie lustro i czarne kinkiety będzie też zamontowany włącznik światła i telefon stacjonarny.
    Jak myślisz Duś -- dać czarne czy białe?

    Poniżej zdjęcia na którym starałam się coś tam pomalować -- lustro kinkiety i ten telefon+włącznik. Wstyd pokazywać te moje wypociny ale chciałam unaocznić jak to może wyglądać.
    Co Ty na to? Chyba lepiej być konsekwentnym i iść w czerń...
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 28-10-2011 o 09:31
    mama&żona....żona&mama

  6. #86

    Domyślnie

    kurcze rumienie sie )
    wlacznik zdecydowanie biały (odzoba to to żadna moim zdaniem, czarny pasowalby gdyby ściana była czarna, a biały czy jakaś złamaną biel.. lepiej wtopią sie w ścianę)
    co do telefonu, no cóż, fajnie wygladaloby coś retro albo stylizowany, choć tak mi przyszło na myśl ze takie żółte coś, plastic fantastik z lat 50 mogłoby wyglądać bosko. tylko nie wiem czy chcesz traktować telefon w tamtym miejscu jako zło konieczne czy jako ozdobke
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  7. #87

    Domyślnie

    Musiałam sobie Duś zagooglować jak wyglądały telefony z lat 50-tych bo nijak nie mogłam sobie przypomnieć jak to ustrojstwo sie prezentowało. Echhh, ta zawodna pamięć

    Takie telefony miałaś na myśli?


    Jeśli o to Ci chodziło, to jednak nie przemawia do mnie taka koncepcja. Wolę klasyczny wiszący telefon.
    Podążając Twoim tokiem myślenia Duś, analogicznie do włącznika światła -- jeśli telefon nie będzie ozdobą to chyba najlepiej będzie kupić biały. Będzie wisiał zaraz przy włączniku i sądzę że oba te elementy w kolorze białym powinny wyglądać dobrze.

    PS. Ten telefon w musztardowym kolorze i drugi kremowy, okrągły fajnie wyglądają...
    mama&żona....żona&mama

  8. #88
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TuneRek

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podłączyć się pod temat przedpokoju.

    Poradźcie jakie płytki (kolor) ułożyć w małym przedpokoju (ok 6m2) aby pasowały do takowych paneli (klik panele) ułożonych w reszcie mieszkania.

  9. #89

    Domyślnie

    Odpowiem Ci Tune tym cytatem
    Cytat Napisał duś Zobacz post
    szary wygląda obok wszystkiego bardzo fajnie
    ~~~~
    Niniejszym ogłaszam, iż remont zacznie się w piątek
    Na pierwszy ogień idą oczywiście "moje ukochane" boazerie i dechy z podłogi. Następnie fachowcy mają zrobić ogrzewanie podłogowe i mamy nadzieję że w sobote uda się wylewki położyć. Później, do wyschnięcia wylewek będą zajmować się ścianami -- nikt nie wie co kryje się pod boazerią. Potem płytki, malowanie ścian...
    Taki jest plan, życie pokaże co tam jeszcze wyjdzie "w praniu".

    Życzcie nam powodzenia
    mama&żona....żona&mama

  10. #90

    Domyślnie

    o moniczko to kibicuję i czekam na relację, jak już będzie pierwsze efekty widać
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  11. #91

    Domyślnie

    Duś, możesz być pewna, że jeszcze się odezwę.
    Na relację też możesz liczyć bo podejrzewam, że jeszcze nie raz i nie dwa będę Cię prosiła o radę Niby wizja jest ale na pewno wiesz że z realizacją tej wizji czasami może być różnie...

    Pozdrawiam Cię serdecznie!!
    mama&żona....żona&mama

  12. #92

    Domyślnie

    wiem, wiem... tylko z moja tapeta nie miałam wątpliwości co i jak naszukalam sie, ale jak już ją namierzylam - love at first sight!
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  13. #93

    Domyślnie

    Hello

    Remont w pełni...
    Od piątku zrobione mamy ogrzewanie podłogowe i wylewki w kuchni, przedpokoju, korytarzu -- łącznie 30 m kw. oraz wyrównane ściany w przedpokoju.

    Fachowcy zajmują się teraz ścianami, sufitami, elektryką. Płytki MOŻE będą kładzione w sobotę...wszystko zależy od tego czy wylewki będą suche. Może jak podłączą podłogówkę to zagrzejemy trochę by przyspieszyć to wysychanie...

    Na dzisiaj muszę przygotować się z drzwi Przyjeżdża stolarz do pomiarów i muszę pokazać mu wzór wg którego wykona nam drzwi.
    Będzie 3 drzwi -- z wiatrołapu do korytarza, drugie w korytarzu - prowadzące do garażu i trzecie w przedpokoju -- do łazienki.

    Mam takie opcje: (kolorystyka przypadkowa)
    1) do garażu i z wiatrołapu

    lub

    lub



    2) do łazienki

    lub


    Drzwi będą ciemnoczekoladowe -- takie jak drzwi wejściowe. Teraz tylko chodzi o wzór. Duś na które drzwi głosowałabyś?
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 28-06-2011 o 07:50
    mama&żona....żona&mama

  14. #94

    Domyślnie

    1
    podobne mam u siebie, więc wybór był dla mnie oczywisty.
    nie podobają mi się takie bardzo duże przeszklenia (tym bardziej w łazience - mleczne szkło nie pozwoli zajrzeć, ale na takiej płaszczyźnie, jeśli kibelek jest gdzieś w polu padania światła, będzie teatr cieni, a chyba nie chciałabym śledzić każdorazowego podciągania gatków mojej rodziny i gości )
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  15. #95

    Domyślnie

    Ha! Wybór dokonany.

    Do garażu i wiatrołapu takie:


    Do łazienki takie:


    Zdecydowałam się na takie przeszklone drzwi łazienkowe głównie ze względu na światło padające z łazienki. Jak wiesz Duś w przedpokoju nie ma naturalnego światła. Jedynie okno w łazience daje jakie takie światło słoneczne. Jeśli dałabym w łazience drzwi zabudowane to zaciemniłabym zupełnie przedpokój.
    A kibelek stoi w naszej łazience zupełnie z boczku

    Zmartwiona jestem, wiesz Duś.
    Ściany czekają na drugą warstwę czegoś tam. Malować chcą dopiero po założeniu drzwi. O termin drzwi ma dzisiaj negocjować mąż, wstępnie ok. 2 tygodnie. Płytki położone będą albo w sobotę albo w przyszłym tygodniu. A na fugowanie mamy czekać UWAGA....24 dni!!!!!
    Oszaleję!
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 29-06-2011 o 08:08
    mama&żona....żona&mama

  16. #96

    Domyślnie

    nie wiem czy to dłufo, ale mega szybko drzwi i reszta ja czekałam 8 tyg!
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  17. #97

    Domyślnie

    Bo to "po znajomości" Duś Jutro ma zacząć się produkcja.

    Tylko pojawił się kolejny problem. Stolarz radzi nam by z wiatrołapu do korytarza dać przeszklenie w drzwiach, bo za bardzo zaciemnimy ten mini korytarzyk. I co teraz? Nie chcę mieć 3 drzwi a każde z innej parafii.
    Początkowo wymyśliłam identyczne drzwi do garażu i korytarza, inne - z przeszkleniem do łazienki. Teraz może by zrobić takie same do łazienki i do tego nieszczęsnego korytarza? Tylko czy między wiatrołapem a korytarzem pasują drzwi z taką dużą taflą szkła?


    Pokażę jak wygląda ten korytarzyk. Naprawdę jest maleńki...po prawej będzie szafa z drzwiami przesuwnymi a po lewej jest klatka schodowa na piętro i wejście do garażu.
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 28-10-2011 o 09:31
    mama&żona....żona&mama

  18. #98

    Domyślnie

    a gdyby tak wszystkie drzwi były z takim przeszkleniem?
    z tegio, co widzę do garażu nie robisz antywłamaniowych, więc od strony technicznej chyba nie ma problemu (nic mi nie wiadomo o jakiś wymogach budowlanych), a jeśli chodzi o "jednolitość", to na bank in plus.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  19. #99

    Domyślnie

    Wiesz Duś, co do drzwi do garażu raczej zdecydowani byliśmy na drzwi zabudowane. Jednak jak dobrze zauważyłaś fajnie byłoby ujednolicić wzór tych drzwi, bo jakby nie było to są drzwi w jednym pomieszczeniu.
    Przedyskutuję jeszcze Twoją propozycję z domownikami, ciekawe jak oni to widzą.

    W poście wyżej chodziło mi raczej o to czy drzwi z tak dużym przeszkleniem pasują do korytarza. I wiesz co? Patrząc na zdjęcie które wkleiłam wyżej wydaje mi się że źle nie powinno to wyglądać. Będzie zdecydowanie widniej...

    ~~~

    Zdecydowaliśmy że nie będziemy dawać na ściany cokołów z płytek. Będzie listwa przypodłogowa z mdf-u.
    Poradź mi proszę czy kolorystycznie dopasować je do płytek? Druga opcja to kolor drzwi, ale nie wiem czy to dobry pomysł....
    mama&żona....żona&mama

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika3 Zobacz post
    W poście wyżej chodziło mi raczej o to czy drzwi z tak dużym przeszkleniem pasują do korytarza. I wiesz co? Patrząc na zdjęcie które wkleiłam wyżej wydaje mi się że źle nie powinno to wyglądać. Będzie zdecydowanie widniej...
    jeśli chodzi o adekwatność do pomieszczenia, to ja nie widzę problemu. nie jest przecież nigdzie powiedziane, że garażowe muszą być ciężkie i pełne. jeśli zaś nie przeszkadza wam cień widoczny za mlecznym szkłem - uważam, że zdecydowanie należy zainstalować wszystkie drzwi takie same.

    Cytat Napisał monika3 Zobacz post
    Zdecydowaliśmy że nie będziemy dawać na ściany cokołów z płytek. Będzie listwa przypodłogowa z mdf-u.
    Poradź mi proszę czy kolorystycznie dopasować je do płytek? Druga opcja to kolor drzwi, ale nie wiem czy to dobry pomysł....
    stanowczo popieram i stanowczo polecam dobrać kolorem do drzwi. moim zdaniem wygląda to o niebo lepiej i nawet przy jasnych kaflach i ciemnych listwach - jest ok. wysyłałam ci linka do siebie - podglądnij, a nuż gdzieś widać listy, a jak nie - wkleję zdjęcie
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony