dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 115 z 115
  1. #101

    Domyślnie

    O! To ja byłam święcie przekonana że listwy należy dobierać do podłogi.

    Biegnę do Ciebie poszukać zdjęć

    Edit...Widziałam ciemne listwy do jasnej podłogi w Twojej kuchni. Wyglądają dobrze, szczególnie że ładnie komponują się też z kolorem okien.

    Muszę sobie to jeszcze przemyśleć. W zasadzie wypatrzyłam już listwy idealnie dopasowane do płytek.
    Ok, myśle....
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 30-06-2011 o 07:42
    mama&żona....żona&mama

  2. #102

    Domyślnie

    szkoły są chyba dwie (przynajmniej 2 dostrzeglam) - albo do stolarki drzwiowej, albo do podłogi. tyle ze w tym ostatnim wypadku zazwyczaj dobiera sie do podłogi drewnianej, nawet gdy graniczy z jasnymi np kaflami.
    u mnie problemu nie było - podłoga i drzwi są w sumie dosyć podobnej kolorystyce (choć w przedpokoju mam nieco inny odcień (pól tonu różnicy) niż w salonie, bo tam jest szafa, która ma jeszcze 3 odcień brązu i jest największym elementem.
    generalnie rzecz biorąc - w tym wszystkim chodzi chyba o to, żeby wybrać odcień pasujacy do wszystkich pomieszczeń
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  3. #103

    Domyślnie

    Cześć Duś

    Podjęliśmy decyzję i listwy dobieramy do płytek.
    Stwierdziliśmy że skoro w dwóch pokojach, w których położone są panele, listwy są dopasowane kolorystycznie do koloru paneli to brniemy w to dalej...

    Relacja z frontu robót: ściany przygotowane do malowania. Być może dzisiaj nałożą pierwszą warstwę farby. A jutro prawdopodobnie układanie płytek. Później montaż drzwi. Ponadto po płytkowaniu ma przyjechać gość do szafy...
    Powiem Ci że ciągnie mi się to wszystko jak flaki z olejem :| Ja to bym chciała żeby hop-siup i wszystko było zrobione. Zdaję sobie jednak sprawę że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć...Pozostaje mi uzbroić się po zęby w cierpliwość i czekać aż ta rozpierducha dobiegnie końca...

    Póki co zamówiłam lampy do przedpokoju:
    Czarne kinkiety


    i biały plafon


    Zastanawiam się Duś nad kolejną sprawą. W miejscu gdzie do tej pory było lustro (zdj.poniżej), ścianka o szer. 45 cm planuję powiesić "coś" w ramkach. Początkowo myślałam o zdjęciach, ale nie mam niestety fajnie zrobionych zdjęć które nadawałyby się do powieszenia na publiczny widok.
    Kolejny pomysł to grafiki ale zupełnie nie wiem co pasuje do przedpokoju...Zbyt nowoczesna grafika będzie wyglądała jak kwiatek do kożucha, a tryptyki pod żadnym pozorem nie wchodzą w grę.
    Następny pomysł -- stylizowany napis, np. Home...Znalazłam kiedyś inną formę -- literki w ramkach. Zdjęcie wklejam poniżej.

    Chciałabym w elemencie na tej ściance przemycić malinowy kolor. Nadal mam w głowie wizję malinowego pufa lub innego siedziska pod lustrem. I do tego malinowego można byłoby nawiązać kolorystycznie w grafice, napisie na ścianie.
    Tylko pomysłów mi brak :\

    Pomożecie?
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 28-10-2011 o 09:28
    mama&żona....żona&mama

  4. #104

    Domyślnie

    do fotek wystarcZy ktoś z przyzwoitym aparatem i wiedza o tym, jak sie robi fotki. to wersja ekonomiczna.

    z zakupem grafik może być drożej. na starowkach w większych miastach lokalni artyści wystawiają swoje obrazki, grafiki, ryciny... uwielbiam takie miejsca i zawsze coś wykopię, tym bardziej, ze uwielbiam stoczniowe panoramy, ale to zdecydowanie wydatek od kilkudziesięciu złotych, górnej granicy w zasadzie brak

    może jakiś plakat zatem?

    (literki mi sie bardzo podobają, ale ostatnio wszyscy je maja)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  5. #105

    Domyślnie

    Cześć Duś

    Po moich ostatnich przebojach z płytkami temat elementów dekoracyjnych zszedł na dalszy plan. No ale ostatecznie panowie od dziś działają z układanie płytek, więc wracam do tematu.

    Czy ten napis mógłby być Twoim zdaniem w takie formie jak pokazałam wyżej? Wpadł mi bowiem do głowy pomysł z literkami w kolorze malinowym, białe passepartout i czarne lub aluminiowe ramki.

    Drugi pomysł to grafika. Poniżej pokaże Ci co mi wpadło w oko...Na zdjęciu niezbyt dobrze widać powieszone obrazki, ale coś tam dojrzeć można. To jakieś drzewo, gałąź (?) I takie coś podoba mi się...
    Pozostawałaby kwestia wyszukania gdzieś takich grafik.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrazki2.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	64932   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrazki3.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	64933  
    mama&żona....żona&mama

  6. #106

    Domyślnie

    i jedno i drugie wygladaloby moim zdaniem ok
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  7. #107

    Domyślnie

    Witam pourlopowo

    Urlop przeznaczyłam w 1/3 na porządki po remoncie, reszta to odpoczynek.
    No i nadszedł czas, by pokazać efekt prac remontowych.

    1) Na początek drzwi -- fotka nie najlepszej jakości, ale przynajmniej widać w jakiej formie są te drzwi

    2) Szafa

    3) Szkło na frontach szafy jest identyczne ze szkłem w drzwiach. Kolor drzwi wyszedł jakiś czerwono-pomarańczowy ;\

    4, 5) Stare-nowe lustro
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 28-10-2011 o 09:28
    mama&żona....żona&mama

  8. #108

    Domyślnie

    ...cd...

    1) Lustro w blasku kinkietów
    2) Plafon adriana
    3,4,5) płytki arkesia grys
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 28-10-2011 o 09:29
    mama&żona....żona&mama

  9. #109

    Domyślnie

    Pod lustro mam juz zamówiony puf w kolorze malinowym -- jak się pojawi wstawię fotkę.

    Teraz pozostaje do zagospodarowania ścianka -- zdjęcie w załączniku. Obrazki, szkice, czarne ramki, malinowy kolor....mam zamęt w głowie i zero konkretnego pomysłu.....
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 28-10-2011 o 09:29
    mama&żona....żona&mama

  10. #110

    Domyślnie

    Duś, DZIĘKUJĘ Ci z całego serca za pomoc jaką mi okazałaś. Twoje rady były/są bezcenne. Jeszcze raz dziękuję
    mama&żona....żona&mama

  11. #111

    Domyślnie

    no ładnie wyszło!
    a szafa wcale się nie gryzie. na ściankę dałabym jednak coś w czarnej ramce (bo ściany i przedpokój dosyć jasne wyszły), malina niech na pufie zostanie jako ten mocny akcent
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #112

    Domyślnie

    Pojawiam się znów

    W przedpokoju pojawił się malinowy puf. Nie udało mi się znaleźć skóry więc wykonany jest z czegoś na "a"

    No i powraca temat obrazków. Nadal myślisz Duś, by jedynym akcentem malinowym był ten puf czy pokusić się o znalezienie obrazków w takim kolorze? Tylko z tego co przeglądałam w necie nie znalazłam niczego co pasowałoby do przedpokoju i jeszcze odpowiadało mojej wizji kolorystycznej...

    Co radzisz Doradco?
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 28-10-2011 o 09:30
    mama&żona....żona&mama

  13. #113

    Domyślnie

    wiesz co by fajnie wyglądało? czarno białe zdjęcie z wyciągniętym jednym kolorem (malinowym, a jakże). nie wiem, jak to się profesjonalnie nazywa - czasem taka opcja jest w aparatach, mozna w fotoszopie coś takiego ustawić. jakieś fajne zdjęcia was, dzieciaków czy zwierząt fajnie by się nadały
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NatiKam

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    wiesz co by fajnie wyglądało? czarno białe zdjęcie z wyciągniętym jednym kolorem (malinowym, a jakże). nie wiem, jak to się profesjonalnie nazywa - czasem taka opcja jest w aparatach, mozna w fotoszopie coś takiego ustawić. jakieś fajne zdjęcia was, dzieciaków czy zwierząt fajnie by się nadały

    Podpowiadam : ta funkcja w aparacie nazywa się ekstrakcją koloru, wystarczy wybrać kolor który ma zostać wyodrębniony a reszta zrobi się czarnobiała lub niektóre elementy wyjdą coś w rodzaju sepii (tak się dzieje,choć nie zawsze gdy wybierze się kolor czerwony i robi się zdjęcia ludziom i jak wiadomo w skórze też jest nieco czerwonego, różowego koloru).

  15. #115
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NatiKam

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich, jestem nowa na forum.

    Mam pytanie odnośnie płytek w przedpokojach i wykończeniu na łączeniu ze ścianą. W przedpokoju będę układać gres polerowany dokładnie taki jak ostatnimi czasy mają w castoramie w promocji http://www.castorama.pl/gres-polerow...0-x-50-cm.html. Czytam wasze wpisy i widzę że do wykańczania używacie listew, mój mąż o zgrozo wymyślił cokoły, co w ogóle nie wchodzi w grę jak dla mnie. Jak waszym zdaniem jeszcze można wykończyć te miejsca, czy w ogóle jakieś listwy są konieczne?

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony