dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Deskowanie dachu - deski szalunkowe

    Witam,

    po szalowaniu stropu monolitycznego zostało mi sporo desek. Starczą na deskowanie dachu. Czy uważacie, że mogę taki materiał wykorzystać na dach? Impregnacja wtedy raczej nie wchodzi w grę, gdyż deski będę z cementem/betonem.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Wyczyść z betonu i może być na deskowanie.
    Żyje się.

  3. #3

    Domyślnie

    Pozostałości betonu dobrze czyści się szpadlem
    Ja tak robiłem - deski najpierw na szalunki ścian, potem pod strop na koniec na dach.
    Zaimpregnować zawsze możesz - opryskiwacz lub pędzel (wapno to też konserwant)
    PS
    Zielone deseczki na połaci daszku masz tylko do pierwszego deszczu, a pod papą i tak nie widać.
    Wiem zaraz się przyczepią że to zielone badziewie to tylko znacznik a drewno i jest nasączone środkiem konserwujący. Tylko kto to sprawdzi
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  4. #4

    Domyślnie

    To znaczy, że desek na deskowanie można nie imregnować, czy że te resztki cementu je zaimpregnowały? A czy deseczki na łaty i kontrłaty sie impregnuje? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ramot
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    okolice Jaktorowa
    Posty
    484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    łaty i kontrłaty też się impregnuje.
    Deski z szalunków oczyścić, pomalować impregnatem i na dach.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ja bym oskrobał z co grubszych strupów i przybił. Zresztą tak robiłem. W dechę, która była pod betonem (moje 2x) żaden robal nie wlezie.

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie tak
    łaty bym dla świętego spokoju porządnie zaimpregnował
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Ja bym oskrobał z co grubszych strupów i przybił. Zresztą tak robiłem. W dechę, która była pod betonem (moje 2x) żaden robal nie wlezie.
    Tak właśnie słyszałem......kornik nie ruszy

    Ile w tym prawdy.....???
    Budowałem dom, skończyłem w rok i pięć dni choć planowałem tylko w rok ....

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Zostało mi trochę, leżały pod daszkiem na przekładkach. Szalunkowe i nowe.
    Kibelek budowałem. Te czyste były w dziurki od kołatka (nie kornika, kornik martwego drewna nie żre!), tak że sraczyk powstał z tych szalunkowych.
    Dlaczego, nie wiem. Może pH, może zwyczajnie niesmaczne, może za twarde?

  10. #10

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak zabezpieczyć deskę przed grzybem i wilgocią, która może wejść pod papę.

    Jak myślicie, oczyścić i zaimpregnować a następnie podsuszyć. Tylko jak wykonać to w warunkach budowlanych?

    Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Podbije temat
    Czy ktos moze sensownie wytlumaczyc czy faktycznie jest sens impregnacji odeskowania? Bylem w skladzie budowlanym, ktory bedzie wykonywal wiezbe. Znajomy wlasciciel powiedzial, ze impregnuje sie grube deski (czyli cala wiezbe). Natomiast calowek nie ma sensu bo kornik nie bedzie grzebal w tak cienkiej desce. Nie wiem teraz co mam o tym sadzic. Gdyby znajomy chcial na mnie zarobic to by polecil mi impregnacje.
    I analogicznie, jak to jest z latami i kotrlatami. Laty >50x>50 sa juz duzo wieksze od calowek wiec chyba trzeba zaimpregnowac? Kontrlaty sa juz cienkie 25x25 wiec teoretycznie nie ma sensu.

    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Elementy drewniane dachu powinny zostać zaimpregnowane. Chroni to drewno przed: robakami, grzybami, pleśniami, ogniem itp.

    Deskowanie należy zaimpregnować.

    Ja użyłem desek szalunkowych. Zostały one oczyszczone następnie zaimpregnowane ciśnieniowo i na dach.


    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony