dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 91
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1818
  1. #1
    eres@
    Guest
    eres@

    Domyślnie SYPIALNIA - kolory, farby, style, realizacja

    Witam!
    Pytanie do znawców tematu(myślę że takich tu wielu )
    Jakie kolory ścian sprawdzają się w sypialni?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Najlepiej odpoczywa się w kolorach zimnych
    błękity,szare błękity, zielenie

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    A co myślicie o kolorze fioletowym, tzn. chodzi mi raczej o kolor bzu? Marzy mi się taka sypialnia z prostymi drewnianymi meblami, brzozowymi. Tylko jakie dodatki do tego?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    helsim, pomyśl o dodatkach w kolorze kości słoniowej

  5. #5

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Prawie każdy, wykluczam jedynie kolory jaskrawe, czerwień i czerń.
    Ja zasypiam w każdych warunkach, wystarczy że tylko przylozę glowę do poduszki

  7. #7

    Domyślnie

    Ja jednak optuję za ceglano-czerwonym mieszanym w dużej ilości z bielą.
    Fajny jak się nie chce zasnąć .
    Pozdrowienia

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Dzięki Kasiorku.
    Do czarnego pokoju chybabym nie weszła. Czułabym się jak w grobowcu i opadłyby mnie czarne myśli.
    A w czerwonym ... Jak chce mi się spać, to nawet czerwony kolor nie pomoże, a jak nie, to go nie potrzeba Poza tym czerwony pokój już przerabiałam (był właśnie z dużą domieszką bieli) i stwierdziłam, że na dłuższą metę jest to męczące. Narazie we wnętrzach unikam czerwonego jak ognia
    Wydaje mi się, że fajnie mogą wyglądać w sypialni kolory pastelowe, rozbielone

  9. #9

    Domyślnie

    Ja myslę nad jakimś odcieniem kremowego - do tego fajnie pasują dodatki albo w ciemnym brązie, albo w błękicie - cała sztuka to dobrać odpowiedni odcień.
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  10. #10

    Domyślnie

    Mam niebieską sypialnię, meble jasne drewno, śpię jak niemowlę- nie wszystkim się to podoba. A poza tym zauważyłam, że do niebieskiego nie pchają się owady!

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z tymi owadami to sie zgadza. Dlatego dawniej, na wsiach malowano chalupy na bialo z dodatkiem niebieskiego.

  12. #12

    Domyślnie

    ...niebieski lubię tylko kolor nieba i... chabry. Gdzie indziej mnie, nie wiedzieć czemu- przeraźliwie drzaźni.

    Ech,już chyba zostanę przy białym.
    pozdrawiam.
    cele budzą szacunek

  13. #13

    Domyślnie

    Ja wymalowałam na turkus!!

    Natomiast lekki fiolet ma sąsiadka i wygląda pieknie. Moim zdaniem to najwaznieszy jest dobór odpowiedniego tonu w danym kolorze!!

    Powodzenia

  14. #14

    Domyślnie

    Didi napisz jak sprawdził się u Ciebie turkus, bo mam wrażenie, że ten"lekki fiolet" u sąsiadki bardziej na Ciebie działa .
    Pozdrawiam.

  15. #15
    maginda
    Guest
    maginda

    Domyślnie

    Nasza sypialnia wygląda tak:
    na jednej ścianie jest szafa wnękowa (klon+matowe szkło),
    druga (za wezgłowiem łóżka) jest koloru jogurtu jagodowego (tak mi się kojarzy),
    trzecia fioletoworóżowa (ta podoba mi się najmniej, ale jest to ściana z oknem i drzwiami balkonowymi, więc nie ma zbyt dużo tego koloru)
    czwarta (ta na którą patrzę leżąc w łóżku) + sufit w kolorze bardzo jasnofiołkowym (moja ulubiona!)
    do tego meble sosnowe bejcowane na biało.
    Po dwóch latach ciągle nam sie podoba!!!

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Ja dopiero myślę nad kolorem, ale zero koncepcji. Mam komodę i łóżko ciemne-wiśnia. Podłoga bedzie biała (panel-biały dąb). Jeśli ktoś może poradzić to bardzo proszę.

  17. #17

    Domyślnie kolor w sypialni

    gorgu
    wszystko zależy od tego w jakich kolorach funkcjonujesz; ja pierwszy raz w życiu pomalowałam sobie sypielnię na zielono / taki złamany groszkowy/ i jestem zachwycona. Aby ściana za łóżkiem nie była zbyt monotonna zrobiłam sobie tynk strukturalny a na nim przecierki. Wymiary tego tynku są takie aby załózkiem powstało coś w rodzaju dużego zagłówka. Wygląda to nieżle. Jeżeli jednak masz pokój od strony północnej to lepiej pomaluj ściany na bardziej słoneczny kolor, bo zimą trudno będzie się zwlec z łóżka .
    Zawsze fajnie też wygląda, jeżeli jadna ściana jest pomalowana na bardzo zdecydowany kolor / na klatce schodowej mam jedną ścianę w tynku strukturalnym w kolorze nieco zgaszonej "brudnej" pomarańczy/
    Eksperymentuj))
    pozdrowionka

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    jabanduschi (wybacz jeśli z błędem) eksperymentuję ale na razie w głowie. Myślę, że jak wszystko pójdzie OK to już w maju zacznę "wariacje" na ścianach

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Moja sypialnia jest jasnoniebieska Dodatki będą białe. A mebelki - czereśnia.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Maluszek- u mnie podobnie (meble wiśniowe, biały parkiet) poza kolorem ścian, którego jeszcze nie ma. Również myślałam o jaśniutkim niebieskim jednak nie wiem czy nie bedzie za "zimno"(wrażenie) .

Strona 1 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony