dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 91
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1818
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    gorgu77 - wg mnie raczej nie sprawia zimnego wrażenia (a ja jestem ciepłolubną osóbką ) Tylko u mnie zamiast parkietu jest niebieściutka wykładzinka - może ona robi cieplejsze wrażenie? Muszę jeszcze kupić do okien białe podfruwajki i jakieś białe lampioniki

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Oj Maluszku, to u ciebie jest b.ładnie. Aż Ci zazdroszczę. Kiedy u mnie będzie też ładnie- nie mogę się doczekać.
    Oczywiście te białe panele zostaną w części przykryte jakimś fajnym pluszakiem. Podoba mi się jeden dywanik z Comfortu w kwiaty (kolor czerwony) Jeśli wybiorę opcję z tym dywanikiem to ściany- jasny błękit odpadają- może zdecyduję wtedy na kość słoniową. Oj pomysłów dużo tylko jak przyjdzie do wyboru to katastofa- który pomysł lepszy.

  3. #23

    Domyślnie

    Sypialnia może być urządzona tematycznie, np jesli mamy kolekcję figurek, porcelany japońskiej lub chińskiej ( lub jakiejkolwiek innej), aranżacja może mieć charakter orientalny. Jeśli jesteśmy zwariowani na punkcie naszego hobbby lub zajecia , elementy związane z uprawianej dziedziny mogą znależć tam również miejsce. Doskonałym przykładem jest sypialnia dla chłopca-futbolisty, na 1 ścianie namalowana murawa piłkarska (zielona farba), lampa w kształcie piłki, na pozostałych ścianach elementy związane lub kojarzące się z grą, dywanik w tym samym temacie. Dla dorosłych sypialni warto wprowadzić nastrój i atmosferę intymności , romantyzmu - świece mile widziane. Np, jesli chcemy aby nasza sypialnia była naszą oazą, warto się skusić na baldachim i urządzić sypialnię w hinduskim stylu. Dużo miękkości, tkanin , poduszek, Mnie pomysłów nie brakuje , a Wam?

  4. #24

    Domyślnie

    Hmmm... wydaje mi sie, ze to zalezy od tego co jest wazniejsze dla danej osoby - pobudka, czy kladzenie sie spac. Jesli to 1-wsze to raczej polecane sa "zywe" kolory, pobudzajace (czerwien, pomarancz, zolty) Jesli 2-gie, to raczej zimne lub pastelowe. Albo takie jakie sie podobaja... Lepiej brac tez pod uwage strony swiata i slonce ( mocno oswietlony letnim sloncem zolty lub rozowy moze zabic,chyba ze ktos lubi mocne wrazenia)

    Pozdrawiam.

  5. #25

    Domyślnie

    RÓŻOWY

  6. #26

    Domyślnie Kolor ścian w sypialni

    Witajcie! Mam małą sypialnię (3x4). Wymarzyłam sobie bordowe ściany z dodatkami w kolorze starego złota. pasowałoby mi to do mebli. jednak obawiam się, że to zbyt ciemna kompozycja, na takie pomieszczenie.
    Jakie kolory najlepiej zastosować w sypialni? Brak mi pomysłów...

  7. #27

    Domyślnie

    To zależy do czego sypialnia będzie ci głównie służyć ...
    Bo jeśli do spania to moze jasne lekkie kolory
    a jeśli nie tylko, to ta czerwień jest dobrym pomysłem
    Ale tak poważnie to może być za ciemno do niewielkiego pomieszczenia i po paru latach może ci się po prostu znudzić.
    Jeśli meble ciężkie, stylowe lub stylizowane na stare to może za ciężkie kolory
    A jeśli lekkie, jasne nowoczesne mebelki to ta czerwień/bordo ale bez złota może bardzo fajnie wyglądać do tego jasne/białe /ecru firaneczki albo jeszcze lepiej zasłonki (sama nie znoszę firanek - za to podobają mi się kremowe zasłonki z lekkim wzorem typu Ikea.

  8. #28

    Domyślnie

    Cześć,
    mamy podobną kolorystykę, ale w dużej sypialni - bordo na ścianach, z tym że nad łóżkiem namalowaliśmy taką geometryczną kompozycję - bodrdo z jasnym różem i okna na przeciw zostały od podłogi do sufitu (białego) ujęte takimiż różowymi pasami. Podłoga jest z desek sosnowych, meble częściowo białe, jedna ze ścian ma być docelowo zakryta lustrzano-białą szafą. Tak więc inne elementy rozjaśniają wnętrze - mamy zamiar powiesić tam także sporo jasnych grafik.
    Może spróbuj tylko jedną, lub dwie ściany pomalować na ciemno w kontraście do reszty (np. ścianę przy łóżku), lub zastosuj wiele innych rozjaśniających elementów.
    Pozdrowienia

  9. #29

    Domyślnie

    Chyba jednak będzie za ciemno... niestety. Mam bukowe meble i podłogę.

    Bardzo lubię żywe kolory, może poradzilibyście jak mogłabym pomalować tą sypialnie. Odpada niebieski - bo tego koloru nie znoszę. W innych mam już pomaranczowe ściany, zielone i żólte. Na sypialmnie nie mam pomysłu.. A to wkońcu będzie najważniejszy pokój w moim domku

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    a jakiś jasny typu ecru być nie może?
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  11. #31

    Domyślnie

    musze się na tym zastanowić, wprawdzie uwielbiam ciemne, wyraziste kolory...

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Moja będzie w kolorze lawendy. Brałam pod uwagę bordo, pomarańcz i intensywną żółć. Pomalowałam kawałki ścian- jeden kolor koło drugiego. Wygrała lawenda.

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Aha- Kasiu masz małą sypialnię- ciemne kolory mogą ją optycznie jeszcze bardziej zmniejszyć.

  14. #34

    Domyślnie

    kasia.bee - bukowy to taki raczej jasny kolorek, prawda?
    A mebelki proste czy fikuśne?
    Bo jeśli w miarę proste to spróbuj w kolorze właśnie bordo-ciemnym, burgund, kolor wina etc. Będzie pięknie, do tego faktycznie grafiki - czarno-białe - w prostych jasnych ramkach
    zasłonki ecru (żeby konweniowały z meblami i ramkami obrazków) z rzucikiem np. w ślimaczki żeby było wesoło, są takie w Ikei.

    Jak nie lubisz jasnych, nudnych kolorów to nie rób nic wbrew sobie.

  15. #35

    Domyślnie

    tak, moje mebelki są w jasnym, ciepłym kolorze. Lewande mam w obecnym mieszkaniu i nie chce się powtarzac

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Może morelowy, piaskowy, jasno-morski (to nie niebieski), różowy, kakaowy, złoty, gołąbkowy (to też nie niebieski), ceglasty ?
    Ciekawie wygląda połączenie dwóch kolorów.
    Twoja sypialnia powinna być raczej jasna, bo nie jest duża a ciemne kolory zmniejszają optycznie wnętrza.
    Efekt końcowy zależy w dużym stopniu od dodatków typu: firany, zasłony, lampy, kinkiety, narzuty, pościel, ozdoby na ścianach typu lustra, obrazy oraz dodatków typu flakon z kwiatami dobranymi kolorystycznie, dywanik z ciekawym wzorem....trzeba przyjąć jakiś styl: wiejski, nowoczesny, romantyczny, ekstrawagancki, nie wiem jaki jeszcze.
    Sporo pomysłów przedstawiają projektanci wnętrz w czasopismach, naprawdę można coś podpatrzeć.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  17. #37

    Domyślnie

    Przepraszam ale jeżeli nie będziesz czuła się jak w pudełku( do tego ciasnym) ( ja osob. czułabym się jak w trumnie) - to wszystko jak w przysłowiu " degustibus non disputandum est"

  18. #38

    Domyślnie

    A może koral? w polączeniu z ecru dla rozjaśnienia?

  19. #39

    Domyślnie

    Dziekuje za pomysły!

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Kasiu
    Powtórzę posta z kuchni skocz do kisku i Kup nowego Muratora z załącznikiem, fajna zabawa i swiatopogląd inny.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Strona 2 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony