dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 91
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1818
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jeśli można pozwolę dopisać się do reszty ze swoimi radami
    Myślę , że skoro lubisz ten kolor i odpowiada Ci on nie musisz pomimo małego pomieszczenia całkowicie z niego rezygnować :
    Sugerowałabym wybranie jak najaśnieszy odcień z palety w tym wybarwieniu , taki raczej pastelowy lekko naznaczony właśnie tym bordowym kolorem ...mam nadzieję , że rozmiesz co mam na myśli , natomiast zdecydowany odcień - czyli taki jak sobie wymarzyłaś zastosuj w dodatkach , czyli poduszce rzuconej niezobowiązująco na narzucie ( narzuta w kolorze ściany) , dobierz w tym właśnie bordowym kolorze abażur lampki nocnej , pokuś się o wykonanie borduriery , możesz ją wykonać całkowicie sama .Mam tu namyśli zrobienie takiego szlaczka na ścianie na przykład w połowie wysokości pokoju lub w małym , takim 20-30 cm odstępie od sufitu gdy pomieszczenie jest dość wysokie , co również optycznie go rozciągnie . Możesz też zastosować przecierkę tym kolorem na jednej ze ścian - doradzam tej dalej odsuniętej - bo ciemne kolory ją przybliżą . Zamów roletę w okno w tej tonacji , możesz też przewiesić przez karnisz materiał fantazyjnie przewiązany .Jak najbardziej stawiam na złote elementy tzn , np nóżka lampki złoto-lakierowany mosiądz , karnisz złoty , możesz też przypiąć ozdobnie materiał złotymi żabkami , a szlaczek zrobić na ścianie w połączeniu tych dwóch kolorów przy czym może jakiś wzór złotej lilijki harcerskiej?W temacie złotego koloru polecam troszkę złotego wosku na ścianie z przecierką - gwarantuję niesamowity efekt ! ( mam na myśli specjalny wosk , którym pokrywa się farbe strukturalną ). To wszystko kwestia fantazji . Przede wszystkim przypominam by wnętrze było spójne należy konsekwentnie trzymać się wybranych kolorów we wszystkim - wtedy nawet bałagan jeśli jest "monochromatyczny " nie razi tak w oczy

    Może fotka poniżej przybliży Ci zagadnienie Borduriery i przecierki
    P.s Wszystko robiłam sama ...tzn malowałam ścianę , wycięłam szablon i zrobiłam "szlaczek" , zrobiłam na stoliku również przecierkę-efekt przystarzenia oraz bukiecik , który na nim widać ....mam nadzieję ,że może to Cię zainspiruje
    Powodzenia


  2. #42

    Domyślnie

    Ja bym Ci doradzała, jesli rzeczywiscie podoba Ci się ten kolor ,pomalowanie tylko jednej sciany na bordowo a pozostałe w bardzo jasnym beżu ,wanilii będzie to ładnie harmonizowało ze zlotymi dodatkami
    Ja swoja sypialnie planuje pomalować całą na biało do tego dodatki mocno czerwone - wielki obraz na ścianę w kolorze czerwieni ,posciel .
    Lóżko i komoda w bardzo jasnym beżu i dywanik tez jasny
    mam nadzieję że będzie ładnie

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ceridwen

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Marzyła mi się bordowa sypialnia. Pomalowałam wszystkie ściany na kolor "karmazynowy przypływ", sufit mamy w kolorze "pastelowej orchidei" i nie wygląda to jakoś strasznie. Sypialnia przed remontem miała 19m2, zmniejszyliśmy ją jednak bo wybudowaliśmy garderobę z regipsów. Mamy meble BRW - komplet DREAM w kolorze klon nida, a podłoga i drzwi są w kolorze buku.

    Różnego rodzaju dodatki typu: karnisze, gniazda, kontakty itd mamy w kolorze srebra (zwykle satynowy chrom). Rolety i ozdobne zasłonki są w delikatnym pomarańczowym kolorze.

    Wiele osób mówiło, że będzie za ciemno, ale to nasza sypialnia, więc postawiliśmy na swoim... i teraz wszyscy nagle zmienili zdanie.

  4. #44

    Domyślnie

    Skoro podoba Ci sie ten kolor to pomaluj , co tam!
    tylko może zostaw jakieś 20-30 cm od sufitu w kolorze sufitu, o ile nie masz niskich pomieszczeń - to trochę optycznie powiększy sufit a więc i powierzchnię pokoju. Pozatym pobaw sie światłem, daj jego źródła w ciemne kąty i "rozepchaj" pokój. potraktuj te swoje bordowe ściany jako tło do gry światłem i tymi złotymi dodatkami. Jeżeli dodatki są bardziej stylowe niż nowoczesne to zrezygnuj z czarnobiałych grafik - nie będą pasować.

    Moim zdaniem taki kolor bardzo pasuje do sypialni. Daje nastrój i klimat, poza tym mi osobiście lepiej się śpi jak jest ciemno a nie jasno.

    możesz też pójść elegancko w orient i dołożyć kolory takie jak pomarańcz, żółty beżowo-złoty - nie rozjaśnią ale będzie więcej kontrastu.

    W końcu gdzie jak gdzie ale w sypialni nie wszystko musi być dobrze widoczne

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    bordowa sypialnia moze być naprawdę ładna.
    Pod warunkeim, ze nie jest "przyciężka"




    albo ta: tylko nie wiem czy to bordo, czy raczej fiolet, ciemno w każdym razie ...:





  6. #46

    Domyślnie

    to fakt troszkę ciemno i zbyt fioletowo..ale utwierdzam sie w przekonaniu, ze jednak w tych tonacjach chcę sypialnie...
    juz poruszałam ten wątek w "ciemnych ścianach"...

    i to jest kolorek którego szukam,..i moze juz na dniach bedą tego efekty
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał motyczka
    to fakt troszkę ciemno i zbyt fioletowo..ale utwierdzam sie w przekonaniu, ze jednak w tych tonacjach chcę sypialnie...
    juz poruszałam ten wątek w "ciemnych ścianach"...

    i to jest kolorek którego szukam,..i moze juz na dniach bedą tego efekty
    To chyba nie musze prosić żebyś wkleiła??
    Czekam z niecierpliwośćią, podejrzewam, że nie tylko ja

    A ta bordowa/ fioletowa sypialnia którą wkleiłam wcześniej jest bardzo dopracowana (miałam więcej jej zdjeć, ale gdzies mi się zawieruszyły), widać dbałość o szczegóły w np. fakturze pościeli, spince upinającej zasłonę i innych dodatkach
    Myśle że w sypialni dodatki są bardzo, bardzo ważne.
    Ja sobie własnie wypatrzyłam lampę na allegro Walczę, żeby jej nie kupić jeszcze (zanim dojdzie do umeblowania sypialni minie pewnie ze dwa lata )

  8. #48

    Domyślnie

    dokładnie...fotki bedą, ale moja sypialnia jest pusta,...mamy tylko łózko ...

    w tej ze zdjęcia widac dopracowany kazdy detal..mała jest ale sliczniutka..też bym taka chciała
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  9. #49

    Domyślnie kolor rozowy w sypialni z jakim kolorem laczyc

    mam prostokatna sypialnie-na krotkiej scianie chcialam dac jasny pastelowy rozowy, a na scianie dluzszej chce dac jakis ciemniejszy kolor ale nie wiem jaki i o ile ciemniejszy. Mysle zeby rozowy kolor z krotszej sciany wchodzil na dluzsza sciane, ale nie mam pojecia ile cm? Sciana krotka ma 2,2m a dluga 4,4. Mam nadzieje ze jak pomaluje sypialnie w ten sposob stanie sie ona mniej prostokatna.
    ola

  10. #50

    Domyślnie

    z różowym świetnie komponuje się szary (stalowy) i ciemny fioletowy

  11. #51

    Domyślnie Re: kolor rozowy w sypialni z jakim kolorem laczyc

    Cytat Napisał bakola
    mam prostokatna sypialnie-na krotkiej scianie chcialam dac jasny pastelowy rozowy, a na scianie dluzszej chce dac jakis ciemniejszy kolor ale nie wiem jaki i o ile ciemniejszy. Mysle zeby rozowy kolor z krotszej sciany wchodzil na dluzsza sciane, ale nie mam pojecia ile cm? Sciana krotka ma 2,2m a dluga 4,4. Mam nadzieje ze jak pomaluje sypialnie w ten sposob stanie sie ona mniej prostokatna.
    Jeżeli pomalujesz te dłuższe ściany na kolor ciemniejszy niż te krótsze to jeszcze bardziej optycznie zwęzisz i wydłużysz pokój. Raczej te krótkie ściany powinny być ciemniejsze. Ja radziłabym jednak cały pokój utrzymać w barwach pastelowych wtedy będzie wydawał się bardziej przestronny. Bardzo ładnie wygląda połączenie jasnego pastelowego różu, ale takiego chłodnego trochę liliowego, z seledynem. Do tego jasne meble, takie prawie białe np okleina brzozowa. Ale to wszystko oczywiście kwestia gustu

  12. #52

    Domyślnie

    myślę podobnie jak Annja - róż i zieleń seledynek. Niestety nie mam żadnego takiego zdjęcia

  13. #53

    Domyślnie

    No coz, laczenie kolorow to kwestia indywidualna. Ja lubie zestawienie rozowy - szar czy szaroniebieski, moze byc tez bladoniebieski. MOze byc inny odcien rozu.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  14. #54

    Domyślnie

    przeczytałam dyskusje w tym temacie a skoro toczyła się ona dość dawno to na pewno są jej efekty. czy możecie pochwalić się realizacją pomysłów na zdjęciach?
    Pozdrawiam serdecznie Forumowiczów

  15. #55

    Domyślnie

    Może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe zdjęcia sypialni?
    Muszę w końcu pomalować własną, bardzo podobają mi się takie szlaczki od szablonów, jakie robiła Osowa, ale kompletnie nie mam doświadczenia...
    Koloru też szukam, ale raczej jasnego, też mam bukowe łóżko i na razie sosnowe szafki, podłoga - brzoza i będzie bez dywanów chyba. Kapę mam fajną w naturalnym kolorze lnu w róże robione fakturą. Chciałam dać na ściany błękit, ale nie wiem, czy nie będzie za chłodno, może taki grecki błękit? Tylko jakoś ostatnio odchodzę od błękitów (w które ubierałam się przez 8 lat ostatnich) w stronę czerwieni (po okresie błękitnym, wchodzę w różowy, potem będzie kubizm - jak u Picassa ).

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja od zawsze marzyłam o fiołkowej sypialni i na te fiołki w pierwszym rzucie pomalowałam ściany.
    Fiołki ogólnie rzecz biorąc nie były złe jako kolor, ale było jakoś tak nieprzytulnie.
    Przemalowałam na jasny krem i jest super.
    Myślę, że lepiej mieć neutralny kolor i kontrastowe dodatki, niż na odwrót.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Myślę, że lepiej mieć neutralny kolor i kontrastowe dodatki, niż na odwrót.
    Hmmm.... to wychodzi, że mam odwrotnie. Tzn. na razie mam bardzo neutralny kolor - szpachla Ta sypialnia tak na max. 2 lata, potem przenoszę się na górę, więc mogę zaeksperymentować...
    Ale mój mąż strasznie się boi eksperymentów i szaleństw i troszkę tłumi moje zapędy

  18. #58

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze przy kolorach scian w sypialni duze znaczenie maja meble. Jak sa w miare jasne to na ciemniejszy kolor mozna sobie pozwolic, jednak powierzchnia szafy jest spora, lozko mozna zascielic jasna posciela zeby rozjasnic wnetrze itp
    Ja mam tez brzozowe meble, a raczej biale z dodatkiem brzozy i u mnie pomarancz sie sprawdzil .. teraz zastanawiam sie bo meble zostana te ktore mam nad ... wlasnie nie wiem nad czym, najpierw byla sliwka, pozniej fiolet, pozniej karamelowy a teraz juz nic mi sie nie podoba

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak kiedyś chodziłam po sklepach i oglądałam to i owo dzoszłam do wniosku, że do tych moich fiołków trudno będzie dobrać dodatki, tzn. wybór będzie limitowany, a jak zrobię neutralny kolor to i fiołki, i zieleń i wszystko co mi się zamarzy.
    Teraz moja szafa zlewa się ze ścianą, a gdybym miała fiołki, to i szafa powinna być fiołkowa - nie jestem przekonana, czy by mi się to podobało .

  20. #60

    Domyślnie

    uhu no wlasnie i tu jest pies pogrzebany do tego mojego pomarancza mam bordowy obraz, bordo szmatke przy oknie i bylo wszystko super, bo pasowala ciemno zielona, bordowa, szara, czerwona, pomaranczowa, zolta posciel... ale jak przyszla mi ochota na blekit to schodzilam sie zeby dostac posciel w blekitne i pomaranczowe kwiaty
    I wlasnie dlatego przestraszylam sie mojej sliwki, bo co bedzie jak mnie naprzyklad na turkus przegnie

Strona 3 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony