dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 91
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1818
  1. #1001

    Domyślnie

    KOCHANI!!!
    Taki tynk miałam już w poprzednim mieszkanku, da się bez problemu pomalować tak aby miał nawet rysy w kolorze innym niż wierzch! Nie wiem jak, mój mąż jest specjalistą od glazury, tynków, ogólnie budowlańcem. Kurz również się w tym nie zbierał, więc mogę te mity obalić. Poprzednio miałam ściany w sypialni pomarańczowe, rysy białe. Teraz chcę zmiany! Sypialnia jest mała a wąska, okna to białe plastiki. Postaram się wstawić foto, czekam aż polakierują parkiet, może wtedy łatwiej będzie coś doradzić.

  2. #1002

    Domyślnie

    Mam gdzieś fotkę z poprzedniego mieszkania, wstawię żebyście zobaczyli jak można pomalować ścianę poza szczelinami

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamillaDeMon Zobacz post
    , da się bez problemu pomalować tak aby miał nawet rysy w kolorze innym niż wierzch
    No ale czy to nie wygląda trochę tandetnie ?

  4. #1004

    Domyślnie

    wg mnie z białymi rysami wygląda delikatnie. Można więc pozwolić sobie na każdy-nawet intensywny kolor.

  5. #1005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    ten tynk kojarzy mi sie z typowym kornikiem na fasady lat 90tych. nie wyobrażam sobie przytulnej sypialni z czymś takim na ścianie. i zdecydowanie te szczerby sie kurzą. gdyby sie nie kurzyły to elewacje nie miałyby czarnych korytarzyków po kilku latach.

    a komentarze jaksie oprócz tego że szczere zazwyczaj są dość ostro wyrażone. ale to akurat ona sama dobrze wie, prawda? i wątpię żeby potrzebowała do szczęścia chórek pochlebców bo sama wie swoje

  6. #1006

    Domyślnie

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b1f60ec36.html
    Na linku ściana w pokoju gościnnym w owym tynku. Na zdjęciu z sypialni niestety widnieje więcej mojego roznegliżowanego męża niż ściany, więc musi nam to wystarczyć.

  7. #1007

    Domyślnie

    efilo 7 lat miałam w pokojach taki tynk i szczerby nie były czarne.

  8. #1008

    Domyślnie

    MOIM ZDANIEM nie wygląda to dobrze.

  9. #1009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamillaDeMon Zobacz post
    efilo 7 lat miałam w pokojach taki tynk i szczerby nie były czarne.
    bo wewnątrz kurz jest szary

  10. #1010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszelek

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Krakow
    Posty
    121

    Domyślnie

    oj nie- blagam tylko nie tynki strukturalne ilosc kurzu w tym do szalu by mnie doprowadzila - i te przecierki tez jakies takie nie teges

    acz i tak szczytem szczytow jest cos co ostatnio probowal nam doradzic Pan w Casto -tynk bawelniany - wyglada jak strzepki kolorwej waty mizernie przyklejone do sciany.. bleah - ale jak Pan namawial, ze super nad lozko, bo cieplo w plecy jak sie czlowiek opiera - LOL

  11. #1011

    Domyślnie

    hahahha ciepło w plecy? doooobre
    Nie wywalczę gładzi w pokojach! Mam w kuchni, mąż chce tynki i koniec. Cóż zrobić. Pozostaje mi dalej Was błagać i prosić o pomoc w doborze kolorów.

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Widocznie niektórych boli Twoja wiedza o wnętrzach, ja tam lubię Twoje i Joliski podpowiedzi, są szczere czasami do bólu, ale to dobrze Dzięki temu będę miała piękną sypialnię i mój salon się zmienia ku lepszemu .


    Taki tynk pasuje, jak już chce się go we wnętrzach, to na korytarz a nie do sypialni.

    No i o co Ci chodzi ze szczelinami? przecież to normalne, ze maluje się całość łącznie ze szczelinami.

    ja tam również wolę szczerą odpowiedz, niz udawanie, ze coś jest ładne , zachwalanie na siłę. Tynk, który autorka pokazała, jest zwykłą struktura jaka kładzie sie na elewacje, czy na pewno tego chcesz?

    ''Taki tynk strukturalny to tylko kłopot, nie polecam. Gromadzi się na nim kurz i w razie ewentualnej zmiany struktury ściany lub przemalowania trzeba się sporo napracować.''


    Mam tynk w przedpokoju , kładziony packą od płytek, taki koguci grzbiet, na muratorze nazywają to tynkiem czesanym , nie mam z nim najmniejszego kłopotu, nie zbiera się w nim kurz, więcej miałam roboty gdy w przedpokoju była nieśmiertelna boazeria. Malowanie jest super łatwe, bo nie trzeba uważać aby się nie porobiły mazaje. Robotnicy uwinęli się z malowaniem w jedno popołudnie. A jakie wygodne przy dzieciachJak coś obija, zadrapią wystarczy gąbeczka, farba i jest jak nowe. w nowym dom też planuje takie tynk na klatce schodowej, tylko może inaczej położony.
    Ostatnio edytowane przez żona m ; 29-11-2010 o 22:00
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  13. #1013

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamillaDeMon Zobacz post
    Nie wywalczę gładzi w pokojach! Mam w kuchni, mąż chce tynki i koniec. Cóż zrobić. Pozostaje mi dalej Was błagać i prosić o pomoc w doborze kolorów.
    Proponowałabym użyć jasnego koloru w tonacjach skóry ludzkiej, bądź kolorów ziemi. Twoja sypialnia jest mała, więc jasny kolor doda jej przestrzeni, jak również wpłynie pozytywnie na wasz sen. A z której strony położona jest Twoja sypialnia? Chodzi mi o położenie geograficzne?

  14. #1014

    Domyślnie

    tynki mają jedną wadę - są takie chropowate i nieprzyjemne w dotyku.
    a że nocne wycieczki do kibelka, jeśli już sobie uprawiam, to zdecydowanie w stanie pół-przytomnym i nieraz obijam się o sciany (i nawet % do tego nie trzeba)... nie wyobrażam ich sobie w tych najbardziej "domowych" przestrzeniach. strasznie nieprzyjemnie jest otrzeć odkrytym ramieniem o "mur"

  15. #1015

    Domyślnie

    duś wybacz, ale ja nawet po % nie obijam się o ściany, hehe Mimo, że kibelek nawiedzam nocą nawet 6 razy;/
    Pasjonatko feng shui okna sypialni wychodzą na zachód.

  16. #1016

    Domyślnie

    Ja zdecydowanie lubię w sypialniach czernie i fiolety, tak jak np. tutaj


  17. #1017

    Domyślnie

    Ja też ale mam malusieńką sypialnię

  18. #1018

    Domyślnie

    o ile czerniom i fioletom moje zdecydowane tak, to styl jak na zdjęciu wklejonym przez bind... zdecydowanie nie do sypialni.
    mimo że lubię nowoczesne klimaty, to jednak trochę bardziej przytulne i eleganckie

  19. #1019

    Domyślnie

    KamilloDeMon jeżeli będziesz chciała dostosować kolor sypialni do kierunku geograficznego to możesz użyć następującej kolorystyki:
    Sypialnia południowo-zachodnia (najlepsze miejsce dla sypialni ) : ciepłe żółte, róż, dodatki czerwieni
    Sypialnia zachodnia, oraz północno zachodnia: perłowy, kolory ziemi
    Duś masz racje, zdecydowanie to nie jest najlepsza kolorystyka dla sypialni intensywne dodatki tak, ale ściana w czerni jest zbyt przytłaczająca i ponura, trudno się odprężyć w takim pomieszczeniu po ciężkim dniu pracy.

  20. #1020

    Domyślnie

    nie kwestionowałam kolorów, tylko ultra-nowoczesny styl.
    nawet czerń na ścianie nie musi wyglądać przytłaczająco i ciężko, baaaa... z odpowiednimi dodatkami może być romantyczna i lekka. i wówczas mówię jej jak najbardziej tak.

Strona 51 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony