dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 222
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martajacek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    5

    Post Firmy budujące domy z bali - jakie polecacie?

    WITAM,

    ZAMIERZAM W TYM ROKU POBUDOWAĆ DOM CAŁOROCZNY OK 100-120m/2 Z BALI NA MAZOWSZU.
    BARDZO PROSZĘ O POLECENIE SPRAWDZONYCH PRZEZ WAS FIRM SPECJALIZUJĄCYCH SIĘ W TYM TEMACIE.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania, prośby. Pisałem/ dzwoniłem już do większości polskich firm i trochę zaskakują mnie znaczące różnice w cenach :-/

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    a jakie to maja byc bale? recznie obrabiane? toczone? i jaka grubość? dom z bala, niedocieplany czyli czysty. to przynajmniej 26 cm średnica bala...no i zależny tez jakie to ma byc drewno.. nasze czy z dalekiej północy(wschodu) .Jab bede wiedział jaki rodzaj bala.. moze cos pomogę

  4. #4

    Domyślnie

    Hej,

    bale raczej ręcznie obrabiane, choć to nie mus... wiadomo, koszta :-/

    Najlepiej okrągłe, grubość 24 cm lub grubsze, wtedy bez docieplania. Chociaż podobno jak są dobrze poskładane 22 cm to też spokojnie daje radę bez ocieplania ścian (?).
    Sosna z PL lub syberyjskie drewno.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    nie da się ręcznie obrobić bala syberyjskiego) po pierwsze Ruskie nie wypuszcza półsurowca od siebie -dolicza takie opłaty fitosanitarne i podatki ze strach. Po drugie.. pieronstwo twarde jak beton.Sosna syberyjska to jedyny budulec do budowania najszybszych torów kolarskich na świecie.Wiec tylko toczony bal.Średnica 26 cm pozwala na użytkowanie domu jak całorocznego bez docieplenia.
    Drewno trzeba zamówić teraz . max do konca lutego.. potem wycinka , obróbka według projektu..czyli wycięcie domu , oznaczenie i próbny montaż i bal jedzie do Polski. Firma jest w Polsce. ma tartak na Syberii , wiec nie ma paniki ze zwieją:) .Cena domu waha sie w zależności od projektu i rodzaju wykończenia..ale mniej więcej jest to ok 2500zl za m .kw powierzchni zabudowanej

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Zbyszku za opisy.

    Chciałbym stan surowy zamknięty - czyli z dachem i oknami, drzwiami zewn., ew. ścianami działowymi + instalacja prąd i wodno kanalizacyjna, żeby móc oddać do odbioru dom. 10x8 metra obrys domu,z użytkowym poddaszem. nie orientujesz się ile by mogło wyjść za całość? co to za firma?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Radze stan surowy otwarty ..czyli ściany zewnętrzne.. i ew wewnętrzne, jesli będą z bala.Kompletna więżba dachowa z pokryciem końcowym aby dom osiadał juz finalnie. Jaki materiał? sosna syberyjska? modrzew? cedr/ jaka wysokość domu? dach dwu czy czterospadowy? lukarny czy nie? ganek? pokrycie tarasu? jesli masz projekt albo wizje na rysunku..przeslij na mail [email protected]..
    Firma nazywa sie Folpol

  8. #8

    Domyślnie

    No to odpowiem już na maila, zaraz wysyłam.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaska0307

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    wszytko zalezyw jakiej technologii chcesz budowac.Bale cienkie,gribe,plaskie.okragle,itp?Nie wsystkie firmy robia wszystko.
    Przy okazji mam pytanie do wszystkich.Czy mial ktos do czynienia z firma Opti-Bud z Istebnej?Podobno jest tania,ale czy solidna?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Jak ktoś szuka, to znajdzie . A czy musi być koniecznie firma?
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    dom z bala toczonego.. a do tego importowanego z Syberii.. ..nie ma chyba prywatnej osoby potrafiącej ogarnąć i doprowadzić logistycznie do końca taki temat, chociażby ze względu na rosyjskie przepisy celno sanitarne

  12. #12

    Domyślnie

    Ja polecam MISONI-stawiali nam dom w zeszłym roku
    maja ladne projekty, fachowo doradza, komunikacja byla idealna-zawsze doradzili, odpowiedzieli, przyjechali jak trzeba
    proponuje tylko zrezygnowac u nich z uslugi transportowej-jest trzy razy drozsza niz na rynku!
    nie mamy raczej zadnych problemow, wszystko zostalo profesjonalnie wykonane a co sie nam nie podobalo-bez szemrania poprawione

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Witam! Proszę wejść na stronę : www.polskadrewniana.pl i
    www.tech-ma.pl , a także madd z naszego forum wybudowała cudny dom z bali.
    Też przeglądam strony forum domów z bali. Pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ania711

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wiam. Mi budowałą ekipa w lubuskim. Nie wiem czy w innych rejonach też budują ale można sprawdzić. 511484905, pan krzysztof

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cypisbob

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam pod koninem w Wielkopolsce jest firma budująca domy z bala nierównanego ręcznie obrabianego widziałem ich prace są O"K nie wiem jak terminy ale ceny od 1300 pln zdjęcia moge wysłać na e-mail .

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    nie ma wad ..pod warunkiem ze godzisz sie na ściany wewnętrzne okrągłe pamiętaj,,ze mieszkanie w domu z bala litego,,.. toczonego to nie tylko sposb na mieszkanie zdrowe ale i filozofia życia.

  17. #17

    Domyślnie

    No zbyszek ale pojechałeś ja jeszcze bym dodał że to i styl życia , fakt odkąd mieszkam w drewniaku to inaczej patrzę na pewne sprawy

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Maciek..ale za cholerę sie nie da przecenić domu z bala:):).po prostu sie nie da.
    Fascynat.. jak masz okazje i jesteś zdecydowany, to kupuj dom i zacznij zyc jak człowiek a nie jak homo urbanus:D:D:D

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    nie ma wad ..pod warunkiem ze godzisz sie na ściany wewnętrzne okrągłe pamiętaj,,ze mieszkanie w domu z bala litego,,.. toczonego to nie tylko sposb na mieszkanie zdrowe ale i filozofia życia.
    Zbysiu jednak pojechałeś po bandzie , bo nie tylko z toczonego ( i zapewne z Syberii) ubarwiają życie filozoficzne człowieka.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Jurku.. chodzi mi o to..ze dom z bala toczonego nie jest nigdy w środku wykańczany płyta GK, natomiast domy góralskie z płazów często bywają tak kończone.Ale ogólnie masz racje.. Mnie chodziło o to ze mieszkanie w takim domu tylko z drewna, bez gipsów , ceramiki na podlotach to swego rodzaju sposób na zycie- czyli taka filozofia troche

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony