dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 222
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał RD2011 Zobacz post
    Witam! Proszę wejść na stronę : www.polskadrewniana.pl i
    www.tech-ma.pl , a także madd z naszego forum wybudowała cudny dom z bali.
    Też przeglądam strony forum domów z bali. Pozdrawiam
    obejrzyjcie też oferte www.ecohaus.pl oniwłasnie współpracują z architektem PIOTREM OLSZAkiEM który jest autorem strony www.polska drewniana.pl ,mój dom jest jego autorstwa firma - ecohaus wczesniej housetech z Suwałk także mi budowała, z tego co wiem budowali taki dom na podstawie projektu MISONI, klient ich wybral, bo cena była zdecydowanie niższa i wykonali dom od początku do konca na placu inwestora, kiedyś własciciel domu goscił na tym forum--dom powstał chyba w Kobyłce k.warszawy.Zainteresowanym moge podesłac fotki ze swojego domu

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Trener1

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Cloppenburg/Niemcy
    Kod pocztowy
    49-661
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał alberto1968 Zobacz post
    obejrzyjcie też oferte www.ecohaus.pl oniwłasnie współpracują z architektem PIOTREM OLSZAkiEM który jest autorem strony www.polska drewniana.pl ,mój dom jest jego autorstwa firma - ecohaus wczesniej housetech z Suwałk także mi budowała, z tego co wiem budowali taki dom na podstawie projektu MISONI, klient ich wybral, bo cena była zdecydowanie niższa i wykonali dom od początku do konca na placu inwestora, kiedyś własciciel domu goscił na tym forum--dom powstał chyba w Kobyłce k.warszawy.Zainteresowanym moge podesłac fotki ze swojego domu
    obejrzyjcie też oferte www.ecohaus.pl

    Ja odradzabym wspolprace z ta firma. Pierwszy kontakt z wlascicielem nawiazalem 4.10.2010 . Opowiadal mi o projektach w Danii i mnostwie pracy. Do dnia dzisiejszego zadnej odpowiedzi na moje maile i telefony. A ja po prostu chcialem zlecic tej firmie budowe domu z bali klejonych. Moim zdaniem calkowity brak profesjonalizmu i olewanie klientow.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneczka***

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Jurku.. chodzi mi o to..ze dom z bala toczonego nie jest nigdy w środku wykańczany płyta GK, natomiast domy góralskie z płazów często bywają tak kończone.Ale ogólnie masz racje.. Mnie chodziło o to ze mieszkanie w takim domu tylko z drewna, bez gipsów , ceramiki na podlotach to swego rodzaju sposób na zycie- czyli taka filozofia troche
    Człowieku co ty mozesz wiedziec o domach gorlaskich???? jak one sa wykonczone . Robicie jakies tandetne szkieleciaki czy syberyjskie okraglaki. I moze nigdy w zyciu nie widziales prawdziwego domu górlaskiego. I te regipsy to wlasnie sa w tych nizinnych domach, a nie goralskich.

    Zreszta kazdy chwali to co ma.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneczka*** Zobacz post
    Człowieku co ty mozesz wiedziec o domach gorlaskich???? jak one sa wykonczone . Robicie jakies tandetne szkieleciaki czy syberyjskie okraglaki. I moze nigdy w zyciu nie widziales prawdziwego domu górlaskiego. I te regipsy to wlasnie sa w tych nizinnych domach, a nie goralskich.

    Zreszta kazdy chwali to co ma.
    aneczka.. nie unoś sie ja nie mowie o domach stricte góralskich.. tylko o tych pseudo a co do tego..co ja wiem o góralskich to nie polemizuj Pochodzę z Orawy a konkretnie z Zubrzycy i wiem wiecej , niz Ci sie wydaje
    Szkieleciaki nie sa tandetne a okraglaki to nie Syberyjskie tylko skandynawskie budownictwo
    Jeśli chcesz zobaczyć tandetne budownictwo góralskie górali zakopiańskich to jedz sobie do Bukowiny i pooglądaj.
    Klan Córusiów " walnął " tam osiedle takich wlasnie pseudogóralskich domów cud , miód ryba i kit
    Ja mam szacukek dla prawdziwej sztuki a nie dla zjawiska góralszczyzny krupówkowej.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek57 ; 10-03-2011 o 16:49

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Jeśli chcesz zobaczyć tandetne budownictwo góralskie górali zakopiańskich to jedz sobie do Bukowiny i pooglądaj
    Klan Córusiów " walnął " tam osiedle takich wlasnie pseudogóralskich domów cud , miód ryba i kit
    Ja mam szacukek dla prawdziwej sztuki a nie dla zjawiska góralszczyzny krupówkowej.
    Zbysiu Jesteś Mistrzem Świata w wstawianiu co dwa wyrazy emotki .
    Czy to jest sztuka, czy nie, każdy sobie będzie interpretował po swojemu. Z obserwacji Ciebie wywnioskowałem, że pośredniczysz w budowaniu z bali toczonego z Syberii. Rosjanie robią elementy i wysyłają do Ciebie. Tak jest? Myć może, potem to składasz w Polsce i tutaj zastanawiam się, czy to jest Sztuka, czy "sztuka"?
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 10-03-2011 o 12:39
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Jurek, nie pośredniczę. reszta na priv, bo tu ani miejsce ani potrzeba ku temu.( zero emotek)

  7. #27

    Domyślnie

    Witajcie balowicze , u nas budowal Mietek Mikołajczuk z Kamionki pod Bialymstokiem , ciesla z dziada pradziada , nie reklamuje sie nigdzie , a kolejke ma na rok .Szukalismy wykonawcy w calym regionie , zajelo nam to pol roku , a on byl tak blisko.......Zycze wszystkim wspolpracy z takim czlowiekiem , jakby ktos chcial namiary to prosze na prv , w necie go nie znajdziecie.Obecnie sie wykanczamy , pozdrawiam.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tesla
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-290
    Posty
    16

    Domyślnie

    A miał ktoś z Was kontakt z firmą Dan-Mar z Poznania?
    http://www.danmardomy.pl/

  9. #29

    Domyślnie

    super cieśla mz Puńska Pan Józef. MI zbudował dom teraz ja go wykańczam , a on mnie.

  10. #30

    Domyślnie poszukuje dobrego cieśli

    Niestety nie mogę nikogo zaproponować, bo sama szukam dobrej ekipy ciesielskiej z materiałem, która mogłaby solidnie i nie drogo zbudować mi dom z bali. Na rynku jest stado firm budujących takie domy. Trochę poczytałam form i chyba skończy się na wycieczce w Tatry w poszukiwaniu cieśli i i materiału (bali) Chyba, że macie lepsze propozycje na niedrogą, solidną ekipę z materiałem ? w woj małopolskim

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    wybierz sobie technologie budowania a potem ekipe Bal balowi nierowny. Poczytaj forum , zlapiesz troszke rozeznania

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał saregorne Zobacz post
    Niestety nie mogę nikogo zaproponować, bo sama szukam dobrej ekipy ciesielskiej z materiałem, która mogłaby solidnie i nie drogo zbudować mi dom z bali. Na rynku jest stado firm budujących takie domy. Trochę poczytałam form i chyba skończy się na wycieczce w Tatry w poszukiwaniu cieśli i i materiału (bali) Chyba, że macie lepsze propozycje na niedrogą, solidną ekipę z materiałem ? w woj małopolskim
    Polecam firmę JAWOR z Tenczyna !http://jawordomy.com/oferta.html

  13. #33

    Domyślnie

    witam ja moge polecic dobra firme do szlifowania i malowania domow z drewna i sa dobzi

  14. #34

    Domyślnie

    Firmę DREWEXDOM mogę spokojnie polecić.

    Kontakt

    Firma "DREWEX" Józef Pojawis,
    ul. Mickiewicza 45,
    16-515 Puńsk, koło Suwałk
    woj. Podlaskie,
    tel./fax.: 0 87 5161769
    e-mail: [email protected]
    www.drewexdom.pl

  15. #35

    Domyślnie

    Marek 2318 możesz wstawić jeszcze kilka zdjęć?? jaką powierzchnię ma Twój dom??
    Dobrze rozumiem, że podany przez Ciebie mail jest do górali??
    Pozdr
    Darek

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xxirekxx

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    odradzam współpracę z firmą Misoni firma zalega z płatnościami. Chciałem żeby ta firma wybudowała mi dom ale postanowiłem też sprawdzić ich w Krajowym rejestrze długów i są tam wpisani jako dłużnicy i tej firmie już nie powierzę przyszłości.
    Może ktoś poleci mi inną firmę która nie zalega w KRD
    Pozdarwiam

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    samuurai

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tak takie domy drewniane to niczym powrót do natury... ekologia, zapach drzewa w domu... ahh rozmarzyłem się...

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtek202

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć!
    Polecam sprawdzone! Sam mam taki dom, który budowała firma nastawiona na wyciąganie kasy. Sprawa w sądzie się skończyła. Wielu znajomych, którzy mają podobne domy, ma też podobne doświadczenia. Ja swój kończyłem sam.
    Po latach doświadczeń i rozmów z "prawdziwymi cieślami" wiem jedno, że tego fachu nie da się nauczyć w przeciągu 2-3 sezonów i jeśli Ci ktoś mówi, że postawił 10 domów, to nie jest ekipa, na której warto polegać. Min. 10-15 lat doświadczenia.
    A teraz o samym domu. Ja wiedziałem na co się decyduje. A jak ktoś myśli o tym, to warto odwiedzić kilku właścicieli i nie mówie o skansenach i domach pokazowych. Tam zawsze jest OK.
    Dom z bala, to praca. Nie tylko podczas budowy ale i w trakcie użytkowania. To doszczelnienia, impregnacja, itd. Ale jakość życia...bezcenna. Ja mam cały czas gości, bo mówią, że tu wreszcie się wysypiają. No i ten zapach.
    Widziałem opinie o domach ze ścianami jednowarstwowymi. Super sprawa - wyglad. Ja też tak chciałem ale nie ma siły; przy mrozach powyżej 12/15stC przemarza i bardzo szybko dociepliłem. Inna sprawa, że jednowarstwowe ściany, przy dużych wiatrach, szczególnie jak dom jest na otwartej przestrzeni, tak jak mój, powiewy przechodzą do środka-mam dobre uszczelnienie. Dlatego zdecydowałem się na wiatroizolacje i docieplenie. Teraz jest OK, ciepło, taniej i bardzo efektownie, bo na ściany dałem deski 30-40 cm szerokości i przełamałem G-K, bo można szału dostać od samego drewna.
    Ogólnie, to polecam!!! Jak masz pytanie, to chętnie pomogę.

  19. #39

    Domyślnie

    @wojtek202 - Możesz coś więcej powiedzieć o:
    Widziałem opinie o domach ze ścianami jednowarstwowymi. Super sprawa - wyglad. Ja też tak chciałem ale nie ma siły; przy mrozach powyżej 12/15stC przemarza i bardzo szybko dociepliłem
    Jaką masz grubą ścianę, jaka technologia?

    Żeby post nie był offtopic to polecę jednego wykonawcę - http://loghome.pl/. W skali zadowolenia z prac oceniam ich na 4/5 nie mniej czytając o sytuacjach jakie opisują inni forumowicze to u mnie nie uświadczyłem żadnych problemów.
    Warto też pojeździć i pooglądać domy jakie wykonała dana firma. Na taki wypad dobrze wziąć kogoś z fachowym okiem, które może wychwycić niuanse i szczegóły, na które zwykły człowiek nie zwróci uwagi.

    Edycja: Po zakończeniu inwestycji sumarycznie ocenę zmieniam na 3/5. Cudów niestety nie ma...
    Ostatnio edytowane przez Pientka ; 12-10-2012 o 10:42

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g.zieniawa

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Pępowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam!

    Mogę polecić firmę Sanfort z Rudnika nad Sanem. Zbudowali nam śliczny dom z bala pod Gdańskiem, ceny mają przystępne a co najważniejsze są uczciwi i bardzo szczegółowi. Mogę przesłać fotki na maila. My mamy domek Olesno 103m bal 9cm mocno ocieplony.

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony