dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 222
  1. #161

    Domyślnie

    Ej no pomozcie człowiekowi, bo sie juz zalamie na starcie Ja sie nie odzywam, bo sie dopiero wprowadzam
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  2. #162

    Domyślnie

    Kolega wyżej bardzo trafnie zwrócił uwagę na impregnaty - faktycznie dobrze by było, gdyby drewno było zabezpieczane preparatami na bazie surowców naturalnych, a przynajmniej takich, co do których wiadomo, że nie będą z upływem czasem się uwalniać i wyrządzać szkody mieszkańcom. Na tę kwestie niestety wiele osób nie zwraca uwagi, a znam przypadek podtrucia, gdzie zdaniem lekarza przyczyną był agresywny środek do impregnacji zastosowany w drewnie. Poza tym jeśli chodzi o wykonawców, w miarę możliwości warto dowiedzieć się możliwie dużo o ich dotychczasowych realizacjach, poprosić o namiary na właścicieli i robić research w sieci na własną rękę. Dobrze jeśli ekipa dysponuje dojściami do solidnej jakości drewna, operuje złączami np. z eArmet, co do których nie ma wątpliwości, że się nie sprawdzą itp. Niestety w wielu sytuacjach właśnie o wykonawcę cała sprawa się rozbija, bo kiepska ekipa jest w stanie skopać najlepsze projekty. Pozostaje życzyć, by forumowiczów takie historie ominęły

  3. #163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychukrak

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-230
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A zauważyłeś ze to Twój pierwszy post?
    Tak, ale ja pytam o Wasze doświadczenia z firmami budowlanymi a nie polecam.
    Wg mnie to różnica, bowiem dużo jest wpisów na forum od jednopostowców, którzy polecają i to jest ich jedyny post.
    Zresztą forumowicze z dużą ilością postów również niejednokrotnie przed takimi poleceniami przestrzegają.
    Więc nie ma się czego czepaić skoro to nic nie wnosi do sprawy.

  4. #164
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychukrak

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-230
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Ej no pomozcie człowiekowi, bo sie juz zalamie na starcie Ja sie nie odzywam, bo sie dopiero wprowadzam
    A mógłbyś po z tego co śledziłem Twoje wypowiedzi to jesteś zadowolony z ekipy górali i przesyłasz do nich namiary na priv. Dzięki.

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychukrak Zobacz post
    Tak, ale ja pytam o Wasze doświadczenia z firmami budowlanymi a nie polecam.
    Wg mnie to różnica, bowiem dużo jest wpisów na forum od jednopostowców, którzy polecają i to jest ich jedyny post.
    Zresztą forumowicze z dużą ilością postów również niejednokrotnie przed takimi poleceniami przestrzegają.
    Więc nie ma się czego czepaić skoro to nic nie wnosi do sprawy.
    Tak pytasz o doświadczenia ale bardzo ograniczoną grupę, południe do tego chyba chciałbyś opinie tych ktorzy wybudowali w wybranej przez Ciebie technologii. Nie chcesz odpowiedzi tych którzy wybudowali a nie pisują na forum. Sam sobie ograniczyłeś przestrzeń. W obecnych czasach odległośc dla solidnych firm to żaden problem, do mnie mieli chyba z 200km. Chciałbyś dom z bala 24cm bez ocieplenia? niestety przepisy zabraniają Chcesz bal klejony suszony komorowo to lepiej szkieletor fajnie wykończony drewnem.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #166

    Domyślnie

    Jasne. Sprawdź PW. Pamiętam jaki miałem stres przy poszukiwaniu ekipy budowlanej, nie jest to łatwe zadanie, więc swoimi doświadczeniami mogę się chętnie podzielić. Mnie zajęło rok czasu zanim wybrałem tę jedyną.
    Zawsze możesz pojeździć po ich budowach do osób, które już mieszkają w swoich domach z bali.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  7. #167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychukrak

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-230
    Posty
    10

    Domyślnie

    Remix. Chcę wszelkie pomocne opinie. Wiem, że odległość to nie problem, jeżeli ma się do czynienia z solidną firmą. O takie właśnie informacje proszę. Może troszkę pochopnie zawęziłem teren do południa. Jeżeli możesz podać informację o firmie, która Tobie budowała i jesteś z niej zadowolony to będę wdzięczny. Myślę jednak, że wybieranie firmy z Gdańska, jak się chce budować na południu to może nie być najlepsze rozwiązanie. Choćby z tego powodu, że przy reklamacji jest to jednak duża odległość do pokonania i mogą mnie zbywać, każdemu może się zdarzyć wpadka. Więc jeżeli jest firma pochodząca z południa to wolę. Jeżeli nie to wezmę ta, która będzie miała i 200 km jak w Twoim przypadku.
    Tzn., że nie mogę wybudować domu z bala 24 cm? Jest jakaś minimalna szerokość ?
    Na początku też myślałem o szkielecie. Ale oglądałem dom z płaza 9 cm + wełna 25 + deska i wyglądał bardzo fajnie. Poza tym taka ściana jednak wydaje mi się bardziej naturalna i zbliżona do bala. Najbardziej chciałbym tylko z bala 30 cm (jeżeli można bez ocieplenia) czterostronnie struganego (bo niestety okrągłe mi się mniej podobają), ale obawiam się, że zwykle mnie na to nie stać.

  8. #168

    Domyślnie

    Po raz kolejny polecam firmę która u mnie budowała . Bardzo solidni .http://jawordomy.com/ i blisko bo z Tenczyna !

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychukrak Zobacz post
    Remix. Chcę wszelkie pomocne opinie. Wiem, że odległość to nie problem, jeżeli ma się do czynienia z solidną firmą. O takie właśnie informacje proszę. Może troszkę pochopnie zawęziłem teren do południa. Jeżeli możesz podać informację o firmie, która Tobie budowała i jesteś z niej zadowolony to będę wdzięczny. Myślę jednak, że wybieranie firmy z Gdańska, jak się chce budować na południu to może nie być najlepsze rozwiązanie. Choćby z tego powodu, że przy reklamacji jest to jednak duża odległość do pokonania i mogą mnie zbywać, każdemu może się zdarzyć wpadka. Więc jeżeli jest firma pochodząca z południa to wolę. Jeżeli nie to wezmę ta, która będzie miała i 200 km jak w Twoim przypadku.
    Tzn., że nie mogę wybudować domu z bala 24 cm? Jest jakaś minimalna szerokość ?
    Na początku też myślałem o szkielecie. Ale oglądałem dom z płaza 9 cm + wełna 25 + deska i wyglądał bardzo fajnie. Poza tym taka ściana jednak wydaje mi się bardziej naturalna i zbliżona do bala. Najbardziej chciałbym tylko z bala 30 cm (jeżeli można bez ocieplenia) czterostronnie struganego (bo niestety okrągłe mi się mniej podobają), ale obawiam się, że zwykle mnie na to nie stać.
    U mnie budował R.T. i jestem zadowolony, firma tutaj raczej znana jak chcesz jakieś dokładniejsze dane to pisz na priv.
    Co do minimalnej grubości bala to w tym wątku sporo informacji. Ja mam dom z bala o grubości minimalnej 32cm i też nie spełnia tych naszych wymogów
    Dom z płaza 9cm to lepiej jednak szkieletor, to moje zdanie, nie będzie tak pracował jak ten z płaza.
    Niestety często tak jest że ludzie myślą że domy z bala buduje się z powodów ekonomicznych.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Jasne. Sprawdź PW. Pamiętam jaki miałem stres przy poszukiwaniu ekipy budowlanej, nie jest to łatwe zadanie, więc swoimi doświadczeniami mogę się chętnie podzielić. Mnie zajęło rok czasu zanim wybrałem tę jedyną.
    Zawsze możesz pojeździć po ich budowach do osób, które już mieszkają w swoich domach z bali.
    A czy Ja mogę też prosić o pw o namiary firmy która stawiała Twój domek, z góry dziękuję.
    Stres jest ale jak widzę ilość postów na razie . A co będzie później uff

  11. #171

    Domyślnie

    Jak doczytasz do końca to i wybudujesz do końca. W obu przypadkach potrzebna jest wielka determinacja
    Szczegóły wysłałem na PW, a tak wygląda dziś ich dzieło:

    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Jak doczytasz do końca to i wybudujesz do końca. W obu przypadkach potrzebna jest wielka determinacja
    Szczegóły wysłałem na PW, a tak wygląda dziś ich dzieło:

    Dziękuję bardzo, biorę się do pracy każda wskazówka na wagę złota

  13. #173
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    HunteemPM

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    witaj
    podeślij proszę namiar na tę ekipę

  14. #174
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar majjusia
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał HunteemPM Zobacz post
    witaj
    podeślij proszę namiar na tę ekipę
    Dostałeś namiary? Bo też jestem zainteresowana
    Trudno przekonać samego siebie, że miejsce, w którym przebywasz, jest naszym domem, i nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce meble na wymiar poznań - J. Carroll

  15. #175

    Domyślnie

    Tak, wysłałem tym, co są zainteresowani.

    Dodam, że cena za metr w stanie surowym zamkniętym to 3700 zł
    Dla mnie byłaby to cena zaporowa. O samej firmie słyszałem, ale nie potrafię nic o niej więcej powiedzieć.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  16. #176
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    d2wiedziu

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    aglar możesz i mi przesłać namiar, bo Twój domek wygląda bardzo fajnie

  17. #177

    Domyślnie

    Mazur chce gorali?
    Ok zaraz wyślę.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  18. #178
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mam08 Mariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam ja trochę z innej beczki chodzi mi nie o dom ale o dobrą firmę do postawienia wiaty z bali około 20cm na 20cm krytą gontem drewnianym.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-04-2017 o 08:16 Powód: Reklama

  19. #179
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mam08 Mariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał borge Zobacz post
    jesli wlascicielem jest p. Pawel J. to oni sa z Orawy a nie Podhala i moge ich polecic z cala odpowiedzialnoscia, zbudowali mi dom o ktorym mozna przeczytac w watku 'Domy z bali'
    precyzyjni, uczciwi, pracowici, znajacy rzemioslo przez duze R, jesli ktos zainteresowany udziele informacji na maila

    pozdrawiam
    Witam proszę jakieś informację na temat firmy p. Pawła J,

  20. #180
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JuliaJa

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    prosze tez o namiary?

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony