dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie WKŁAD DOVRE 2175 CBS, ALBO ARYSTO KTO MA?

    Stoję przed wyborem wkładu kominkowego pod uwagę biorę Dovre 2175 cbs oraz Arysto.. który lepszy. Arysto jest mało znane na rynku ale w przystępnej cenie mam wkład o wymiarach 800*45 z kurtyną. Dovre ma świetnie wyglądającą szybę 100 % pobieranego powietrza z zewnątrz co w przypadku DGP podłączone do rekuperatora jest niezbędne.. Pomóżcie!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Dovre 2175 CBS 2, może nie jest najtańszy, ale pali się w nim i kontroluje ogień perfekcyjnie. Arysto jest tańsze, ale w moim przypadku nie mogłem brać go pod uwagę, bo mam komin małej średnicy i jedynym dużym wkładem pasującym do takiego komina było właśnie Dovre 2175.

    Nie każdy wie (nawet nie każdy sprzedawca , ale Arysto możesz zamówić w wersji do rekuperacji. Opcja taka oznacza dopłatę chyba poniżej 200zł. Wystarczy zaznaczyć to w zamówieniu.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    My też postawiliśmy na dovre i jest super!
    aka

  4. #4

    Domyślnie

    Arysto jest identyczny jak Spartherm, jakby ktos nie wiedział.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam dovre 2175 z boczną szybą i powiem że tak średnio jestem zadowolony!!! Dlaczego? Mam porównanie z bardzo tanim wkładem jaki mam w domku u rodziny. tam jest zwykły francuz tj godin za 2000 zł.
    Zalety dovre to: doprowadzenie powietrze do spalania zewnątrz, dość dobra regulacja spalania, dłużej trzyma ciepło.
    Wady: dużo szybciej brudzi sie szyba (po 2 dniach jest brudna, chyba ze dam ogien na maksa to ja wypali), we francuzie prawie w ogóle.
    dużo mniej ciepła na kratkach (w obu przypadkach grawitacyjna DGP), być moze jest to problem rozprowadzenia, próbuje to stwierdzić, choć wydaje sie że rozprowadzenie jest zrobione lepiej niż przy francuzie (tam jest czopuch tu dystrybutor!!!)
    Jedna rzecz która mnie martwi to przy Dovre mam strasznie gorący komin, w Godin jest dużo zimniejszy pomimo że pali sie dużo wiecej (starszy dom i kiepska izolacja) to wskazuje że kupę ciepła idzie w komin.

    Do tych co mają Dovre to prosze sprawdźcie czy u was komin jest gorący?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    my mamy aryst z giętą szyba i płaszczem, palimy dużo od października, jest ok

  7. #7

    Domyślnie

    My mamy Dovre 2175 CBS, potwierdzam precyzyjna regulację płomienia, co do temperatury komina to jest on dość ciepły, ale to nasz pierwszy kominek - więc nie mamy porównania.
    Stopień zabrudzenia szyby, zauważyliśmy, że jest uzależniony od rodzaju palonego drzewa. Brzoza i różne inne miękkie liściaste powodowały szybkie zabrudzenie szyby, a odkąd palimy tylko bukiem - szybę czyścimy raz na tydzień.
    A palimy codziennie!
    Czy ktoś może kupował oryginalną ramkę do 2175 CBS? Jak to się montuje i jak ona wygląda? Wiem, że oferują cieńsze i szersze...
    ghosta

  8. #8

    Domyślnie

    Co to jest ta ramka??? Chodzi o dystrybutor??
    Ja palę tylko bukiem, ale jak sie brudzi zależy raczej od intensywności palenia, tak czy inaczej raz na kilka dni jak nic trzeba myć.
    A jak z grzaniem bo tu też wydaje sie kiepsko, mam dystrybutor ale jedynie w pokoju nad kominkiem coś dmucha w innych kiepsko choć rozprowadzenie ma max 2,5 metra, w porównaniu z francuzem tam jest 5 m w poziomie a potrafi ogrzać bez problemu! tutaj mam wrażenie że ten vermiculit stanowi izolację i przez to kominek sie nie nagrzewa tak mocno jak zwykłe żeliwne.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Witam, odświeżam temat.
    Zaliczkowałam wkład Dovre 2175 CBS, ale niepokoją mnie różne opinie o tych wkładach. Jest sporo pozytywnych, ale równie dużo negatywnych wypowiedzi. Dlatego zastanawiam się czy naprawdę warto.
    Proszę fachowców i użytkowników wkładów Dovre 2175 CBS o wypowiedzenie się na jego temat ? Może ktoś użytkuje ten wkład na tyle długo, że może podać jego plusy i minusy?
    Pozdrawiam

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Odświażając temat nie zauważyłam, że jest w wątku o wnętrzach. Może da się go jakoś przenieść do wątku kominkowego, co by nie zaśmiecać tego ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony