dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 55
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 1093
  1. #701
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Każde dobieranie pompy ciepła bez OZC jest "wróżeniem". O ile OZC jest dobrze dobrane optymalna pompa powinna mieć moc ok. 5,5kW.
    Razem z CWU?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #702
    tymczasowy19
    Guest
    tymczasowy19

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Każde dobieranie pompy ciepła bez OZC jest "wróżeniem". O ile OZC jest dobrze dobrane optymalna pompa powinna mieć moc ok. 5,5kW.
    przy projektowym obciążeniu cieplnym prawie 5,9kw poleca pan PC 5,5kw ??
    nawet jak rodzina jest 5 osobowa??

    Pyxis - projektowe obciążenie cieplne nie obejmuje CWU

  3. #703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał tymczasowy19 Zobacz post
    Pyxis - projektowe obciążenie cieplne nie obejmuje CWU
    Wiem, dlatego pytam czy uwzglednil tez CWU dla tej proponowanej mocy pompy, bo raczej nia tez wode grzal bedzie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #704
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Przed policzeniem zapotrzebowania dobór pompy to wróżenie z fusów.(.itd itd)
    Panie - jakbyś Pan nieco częściej czytał, to byś Pan zorientował się, że OZC jest już policzone i to przez bardzo dobrego specjalistę w tej dziedzinie....
    Ostatnie dialogi są bardzo wymowne w tym zakresie - kto co komu liczył
    Ech....

    Trzeba po prostu czytać ze zrozumieniem, a przede wszystkim kojarzyć fakty.

    Panie Jacku, jak się już wykupio ten płatny profil, to trza korzystać, a żeby korzystać, nie wystarczy raz na 3 miesiące wpadać, praca marketingowca to ciężka praca i wymaga wysiłku systematycznie, nie tylko wtedy gdy marketingowiec ma wolną chwilę i się nudzi, albo przypomni sobie że "zaistniał kiedyś" na FM
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  5. #705
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Do tej mocy trzeba doliczyć moc na c.w.u. W OZC podaje się moc na ogrzewanie budynku. Mój wpis o "fusach" tyczył się doboru przed policzeniem OZC. Jeśli ktoś już je policzył to bardzo dobrze. Do mocy z OZC wystarczy dodać moc na c.w.u. a następnie do mocy pompy dolne źródło.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  6. #706
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    [QUOTE
    Panie Jacku, jak się już wykupio ten płatny profil, to trza korzystać, a żeby korzystać, nie wystarczy raz na 3 miesiące wpadać, praca marketingowca to ciężka praca i wymaga wysiłku systematycznie, nie tylko wtedy gdy marketingowiec ma wolną chwilę i się nudzi, albo przypomni sobie że "zaistniał kiedyś" na FM [/QUOTE]

    Proszę wybaczyć koniec sezonu to sporo pracy też dla mnie tym bardziej, że nie zajmuje się tylko marketingiem
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  7. #707
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Witam

    Co sądzicie o kostce brukowej nad jedną nitką poziomego DZ? Niestety, ale z przyczyn niezależnych od instalatora planowane pionowe DZ nie wyszło i mam hybrydę pionowo poziomą . Jedna z nitek (spirala) jest w miejscu gdzie planowany był przejazd za dom i miała być kostka. W tym momencie zastanawiam się czy nie będzie bezpieczniej położyć tam płyty ażurowe. Chodzi oczywiście o regenerację DZ.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  8. #708
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Zgodnie ze sztuka nie powinna sie odcinac wody opadowej od kolektora poziomego, ale z drugiej strony kosztka brukowa nie odcina jej w 100%.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  9. #709
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ma może ktoś namiar na jakiś sensowny i w rozsądnej cenie rozdzielacz do DZ ? Potrzebuję 4-ro sekcyjny z zaworami pod PE32 z wyjściem 40. Może co by nie robić reklam proszę o PW.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #710
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wczoraj jeszcze było 2,5K netto za komplet z rotametrami, zaworami,termometrami i całym niezbędnym śrubunkiem i złączkami. Dziś już znalazłem za 2,1K. Poczekamy - zobaczymy. Jak by co dalej czekam tu lub na priw. ewentualnie bezpośrednio pod adresem [email protected]
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #711

    Domyślnie

    Ja zrobiłem z trójników zgrzewanych PP. Zgrzewanie zajęło około pół godziny.

    Załączam zdjęcie w trakcie odpowietrzania:
    http://tnij.org/kolek0
    http://tnij.org/kolek1
    Widać na rotametrach, że pętle 2 i 4 jeszcze zapowietrzone, bo mniejszy przepływ




    Przy każdej rurze zbiorczej powinien być zawór zamykający łączący z dobiegówką oraz wlot do napełniania i gwint na odpowietrznik.
    Ja na jednej mam odpowietrznik, na drugiej odpowietrznik, zawór bezpieczeństwa i naczynie wzbiorcze.


    Na 2 szt. rozdzielaczy:

    10 trójników PP 40/25/40

    12 szt. końcówek PP 32 z gwintem 3/4"

    2 szt. końcówek PP 32 z gwintem 1" (do dobiegówek)

    2 szt. redukcje PP 40 - 32 (do zaworów dobiegówek)

    2 odpowietrzniki

    10 szt. zawory 3/4" ze śrubunkiem

    2 szt. zawory 1" ze śrubunkiem

    10szt końcówek rury PE32 / gwint zewnętrzny 3/4"

    Do tego metr rury PP40 i metr PP32

    Zgrzewarka do rur PP

    Całość 450-550zł

    Największe koszty to zawory. Można zrobić zawory tylko na zasilaniu, tzn. wlocie do ziemi, wtedy odpowiednio taniej
    Wygodniej jest, jak zawory są ze śrubunkami, wkręcane po nakręceniu na gwint pakuł z pastą do gwintów. Kształtki PP dość tanio w serwisie alle...go, w marketach są dużo droższe. Jeśli chodzi o kształtki PE, to podobne ceny w marketach i na alle..go.


    --
    Tu masz gotowe, 2-sekcyjne, ale chyba robią 4-sekcyjne też:
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-rozdz...827754676.html
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 23-11-2014 o 00:28



  12. #712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kurcze człowiek patrzy daleko a rozwiązanie ma pod nosem. Kiedyś oglądałem te rozdzielacze i zapomniałem o nich. Dzięki. I wyszło na to że w 1K bez brudzenia rąk się zmieszczę.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 23-11-2014 o 14:16
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #713
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post


    --
    Tu masz gotowe, 2-sekcyjne, ale chyba robią 4-sekcyjne też:
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-rozdz...827754676.html
    Cena dosyć przyzwoitą ,ciekawe jaki koszt 4/sekcyjnego?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  14. #714
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    930 brutto.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #715
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie z rodzaju "nierozgarniętych" . Dłuższą dobiegówkę przy spiralnym podłączamy pod wejście czy pod wyjście z pompy?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #716

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Dłuższą dobiegówkę przy spiralnym podłączamy pod wejście czy pod wyjście z pompy?
    Po zimnej stronie pc.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  17. #717

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    930 brutto.
    Drugi raz jakbym robił, to bym pewnie też kupił



  18. #718
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Po zimnej stronie pc.
    Dzięki


    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Drugi raz jakbym robił, to bym pewnie też kupił
    Też mi się wydaje że szkoda czasu na szukanie kawałków i klecenie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #719
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jakby wszystko było różowe to świat był by piękny.
    Wczoraj koparkowy wykonał próbny wykop. No i jest bardzo dobrze i bardzo źle. Woda już na metrze a na 1,2 zapierdziela jak ze źródła. Niby idealnie tylko wykopanie rowu w takich warunkach nie mówiąc już że trzeba by było to zrobić do 1,4 -1,6 to kosmos. Wszystko się obrywa i trzeba by było kopać na szerokość 4 -5 metrów żeby ułożyć spirale. Ma ktoś na to jakiś pomysł. Do metra można kopać bez konsekwencji.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #720

    Domyślnie

    Udało mi się oczyścić działkę z wszystkich większości drzew (legalnie ) przez co mogę zacząć planować dolne źródło od nowa.
    Na załączonym rysunku propozycja kolektora spiralnego. 4 pętle po 200 metrów w rowach 2x35 metrów. Niestety są spore dobiegi po ok 7 metrów.
    Moje pytanie jest czy mogę w takim wypadku zastosować PE32 czy lepiej zastosować PE40 ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dz.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	300638

Strona 36 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony