dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 55
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.093 z 1093
  1. #1081

    Domyślnie

    powinieneś mieć zawór odcinający do kazdej pętli
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #1082

    Domyślnie

    Faktycznie mam zawory na 3 pętlach. Tylko nie wiem, które 2 zakręcić, a którą 1 zostawić. Jak to przetestować?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  3. #1083

    Domyślnie

    po 1 pętli sprawdzaj...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #1084

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    po 1 pętli sprawdzaj...
    Czyli teraz mam dolać do całego kolektora aż będzie ok 2 bar. Potem zakręcić 2 pętle i obserwować przez kilka dni czy będzie spadać? Jak nie to analogicznie testuję inną pętlę?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  5. #1085

    Domyślnie

    dokładnie tak.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #1086

    Domyślnie

    Mam pompę ręczną do napełniania Hewalex. Czy przed rozpoczęciem napełniania lepiej wyłączyć pompę ciepła?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  7. #1087

    Domyślnie

    Tak będzie najpewniej. Wyłącz , napełnij, a potem włącz samą obiegówkę DZ i obserwuj wskazania
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #1088

    Domyślnie

    Dolałem w piątek ok 3-4 l glikolu. Ciśnie nie wskoczyło do 1,8. Od piątku pompą zaczęła pokazywać błąd 52 - niskie ciśnienie oprogram. To nie jest pierwszy raz jak dolewam. Miałem już taki błąd, ale najpóźniej po jednym dniu ten błąd znikał. Nie wiem jak włączyć samą pompę dolnego źródła, może to by coś pomogło, może coś się zapowietrzyło. Teraz jak ignoruję ten błąd i wymuszam pracę pompy, to widać że próbuje przez jakieś 5 min działać, a potem się wyłącza i pokazuje błąd 52. Kiedyś instalator pokazywał mi żeby sprawdzić temperaturę ( to jest chyba temp. DZ) i przez ten błąd temperatura spada do - 15 i dlatego się wyłącza.
    Dzwoniłem już do instalatorów pompy i mają później zadzwonić i coś pomóc, ale chciałbym zapytać jeszcze Was co o tym myślicie.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  9. #1089

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Dolałem w piątek ok 3-4 l glikolu. Ciśnie nie wskoczyło do 1,8. Od piątku pompą zaczęła pokazywać błąd 52 - niskie ciśnienie oprogram. (...) Teraz jak ignoruję ten błąd i wymuszam pracę pompy, to widać że próbuje przez jakieś 5 min działać, a potem się wyłącza i pokazuje błąd 52. Kiedyś instalator pokazywał mi żeby sprawdzić temperaturę ( to jest chyba temp. DZ) i przez ten błąd temperatura spada do - 15 i dlatego się wyłącza.
    Dzwoniłem już do instalatorów pompy i mają później zadzwonić i coś pomóc, ale chciałbym zapytać jeszcze Was co o tym myślicie.
    Temperatura na wyjściu parownika spada nie przez błąd, tylko przez zanik lub znaczny spadek przepływu w DZ.
    Prawdopodobnie masz zapowietrzone DZ, zatem nie załączaj sprężarki dopóki instalator nie ogarnie tego co zbudował.
    Przy okazji warto sprawdzić ciśnienie wstępne w naczyniu przeponowym i filtr w DZ.
    Przy prawidłowym przepływie powinieneś mieć niską deltę i wysokie temperatury DZ.

    Na chwilę obecną wszystkie sekcje masz otwarte?

  10. #1090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Temperatura na wyjściu parownika spada nie przez błąd, tylko przez zanik lub znaczny spadek przepływu w DZ.
    Prawdopodobnie masz zapowietrzone DZ, zatem nie załączaj sprężarki dopóki instalator nie ogarnie tego co zbudował.
    Przy okazji warto sprawdzić ciśnienie wstępne w naczyniu przeponowym i filtr w DZ.
    Przy prawidłowym przepływie powinieneś mieć niską deltę i wysokie temperatury DZ.

    Na chwilę obecną wszystkie sekcje masz otwarte?
    W tej chwili mam wszystkie sekcje otwarte. Też tak myślę, że przy napełnianiu mogło się zapowietrzyć. Mogło być tak, że przy napełnianiu pompą ręczną na początku pompowałem glikol, a później powietrze, jak glikol w pompie skończył się. Swoją drogą powinien być jakiś zawór odpowietrzający, może jest, ale nie wiem gdzie. Czy taki zawór powinien być w standardzie? Czyli na razie nie odpalić pompy bo może się uszkodzić?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  11. #1091

    Domyślnie

    Pompa ciepła już działa. Poinstruowali mnie jak włączyć samą pompę dz i to pomogło. Widocznie się odpowietrzyło.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  12. #1092

    Domyślnie

    Odpowietrzenie to podstawa, dziwię się, że nie instruowali cię o tym od samego początku (jak włączyć samą pompę DZ), bo DZ dosyć dpotrafi się odpowietrzać...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #1093

    Domyślnie

    Jak pompa DZ pracuje to i wszystkie zawory są otwarte to można:
    1. delikatnie zamykając jeden zawór posłuchać czy będzie słyszalny szum przepływającej cieczy
    2. kupić pirometr za ok 50-100zł i sprawdzać temperaturę każdej rury na powrocie czy ma podobne wskazanie albo obserwować równe roszenie rur.

    Ja dla testów w takiej dziwnej instalacji -próbowałbym zamykać po jednej sekcji (dwoma zaworami na zasilaniu i powrocie), a dwie zostawić pracujące.

Strona 55 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony