dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Przemarzające bramy Wiśniowskiego

    Witam!

    Jestem użytkownikiem dwóch segmentowych bram Wiśniowskiego. Niepokoi mnie sprawa przemarzania murów wokół otworów bram wewnątrz ogrzewanego garażu. Bramy się domykają w miarę szczelnie ale na ścianach szczególnie na słupie rozdzielającym bramy od środka jest dosłownie centymetr lodu ze szronem. Oblodzenie/oszronienie występuje również w górnej części otworu bramy. Garaż jak i cały dom jest ocieplony z zewnątrz 12cm styropianu (słup z zewnątrz tylko na czołowej ścianie), jest ogrzewany i jest w nim ok. 5C.

    Czy to normalne czy coś jest skopane przy montażu????

    Dzięki
    Pozdrawiam
    Daniel
    Pozdrawiam
    Daniel

  2. #2

    Domyślnie

    jeżeli wiatr nie wieje przez szczeliny to raczej montaż poprawny, oprócz powierzchni ścian zewnętrznych powinny być też ocieplone glify (na słupie też), im bardziej tym lepiej, generalnie jest to takie miejsce że przy dużej różnicy temperatur z mrozem na zewnątrz przemarzanie sciany czy nadproża może występować, przy ostrym szronieniu to albo pizga Ci z zewnątrz albo też masz b. duża wilgotność wewnątrz (mierzyłeś? a wentylacja sprawna jest?)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zadaniem bramy nie jest ocieplenie przylegających do niej ścian
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    jeżeli wiatr nie wieje przez szczeliny to raczej montaż poprawny, oprócz powierzchni ścian zewnętrznych powinny być też ocieplone glify (na słupie też), im bardziej tym lepiej, generalnie jest to takie miejsce że przy dużej różnicy temperatur z mrozem na zewnątrz przemarzanie sciany czy nadproża może występować, przy ostrym szronieniu to albo pizga Ci z zewnątrz albo też masz b. duża wilgotność wewnątrz (mierzyłeś? a wentylacja sprawna jest?)
    Wilgoci jest dużo bo wjeżdżamy dwoma samochodami często zasypanymi śniegiem. W prawdzie są kratki ściekowe ale i tak woda stoi na płytkach. Problemem chyba jednak będzie wentylacja a raczej jej brak.

    Czy takie szronienie świadczy o przemarznięciu słupa czy tylko o wydostawaniu się tędy pary wodnej i jej zamarzaniu??? Do czego takie szronienie może doprowadzić - grzyb lub jakieś inne paskudztwo??

    Glify specjalnie nie zostały ocieplone aby nie zmniejszać otworów wjazdowych - ale widzę że to chyba był zły pomysł i trzeba je będzie w tym roku jakoś docieplić - najgorzej że już położony tynk na elewacji.
    Pozdrawiam
    Daniel

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jeśli masz ściany nieocieplone to nie ma cała sprawa nic wpsólnego z bramami (ktokolwiek byłby producentem)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Mur nie ocieplony to jak ma nie przemarzać?
    Zamarza wilgotne powietrze z garażu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Jeśli masz ściany nieocieplone to nie ma cała sprawa nic wpsólnego z bramami (ktokolwiek byłby producentem)
    Napisałem że dom jest ocieplony a jedynie - może aż nie ociepliłem glifów słupa. W nocy jak się świeci światło w garażu widać na około bramy poświatę która świadczy o złym przyleganiu bramy do ściany. Więc to szronienie to może nie przemarzanie a zwykłe wydostawanie się pary z garażu, która przy ujściach zamarza i powoduje szronienie. Jak sprawdzić czy ściana - słup rzeczywiście przemarza??? Czy to szronienie jest groźne dla ściany/tynków wewnątrz garażu??
    Pozdrawiam
    Daniel

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    i zafundowałeś sobie byczy mostek ciepltny tym glifem... mam nadzieję,że nie masz sypialni nad garażem
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał dannnb
    Cytat Napisał Nefer
    Jeśli masz ściany nieocieplone to nie ma cała sprawa nic wpsólnego z bramami (ktokolwiek byłby producentem)
    Napisałem że dom jest ocieplony a jedynie - może aż nie ociepliłem glifów słupa. W nocy jak się świeci światło w garażu widać na około bramy poświatę która świadczy o złym przyleganiu bramy do ściany. Więc to szronienie to może nie przemarzanie a zwykłe wydostawanie się pary z garażu, która przy ujściach zamarza i powoduje szronienie. Jak sprawdzić czy ściana - słup rzeczywiście przemarza??? Czy to szronienie jest groźne dla ściany/tynków wewnątrz garażu??

    Nie ma co sprawdzać. Jeśli jako przemarzanie określasz temp. muru ponżej 0 C to u Ciebie to występuje bo nie ma innej możliwości. Czy to zaszkodzi? Może, ale nie musi. Zależy z czego ten słup. generalnie częste zamarzanie i rozmarzanie wody na elementach stałych prowadzi do ich erozji.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    i zafundowałeś sobie byczy mostek ciepltny tym glifem... mam nadzieję,że nie masz sypialni nad garażem

    Sypialni nie mam ale jest tam rekuperator i rzeczywiście jest tam chłodno - około 5C na plusie. Rozumiem że jedynym wyjściem jest tylko docieplenie glifów a co z przemarzniętym słupem - trzeba będzie kuć tyk i na nowo go robić czy wyschnie i będzie ok.
    Pozdrawiam
    Daniel

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Docieplić glify. Jeśli słup nie jest ocieplony-ocieplić. Słup odpuści-nim bym się nie martwił
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Docieplić glify. Jeśli słup nie jest ocieplony-ocieplić. Słup odpuści-nim bym się nie martwił
    Pytanko jeszcze do speca od okien. Lekko podwiewało mi oknami (Decenic Inoutic) więc zawołałem klienta z firmy u której okna kupowałem w celu ich regulacji. Poprosiłem o takie wyregulowanie żeby absolutnie je uszczelnić, żadnych mikrowentylacji gdyż mam reku. Klient coś tam poprzekręcał (takie coś okrągłe po środku okucia otwartego okna) ustawiając jakąś kropeczkę w takim okrągłym czymś w stronę klamki. Trochę poustawiał bo okna zaczepiały o ramę i pojechał. W dniu kiedy robił regulację nie było dużego wiatru ale wczoraj zacząłem coś robić przy jednym z okien i zauważyłem że w dole okna przy słupku dzielącym wieje i to bardzo. Co z tym teraz zrobić - nie chcę klienta gonić kolejny raz jak może mógłbym to zrobić we własnym zakresie.
    Czy coś jeszcze można poprzekręcać/sprawdzić w okuciach aby okna były na maksa szczelne??
    Pozdrawiam
    Daniel

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Sądząc po opisie przestawił ci rolki by bardziej dociskały skrzydło do oscieznicy. Jeśli dalej wieje to źle jest wyregulowane okno-źle spozycjonowane skrzydło względem oscieznicy-do usunięcia regulacja i tu lepiej by dokonał jej ktoś kto się na tym zna. Wezwij go jeszcze raz. Pomijam ewentualną kwestie błędu producenta przy montażu słupka. Jeśli jest to słupek ruchomy to może być uszkodzenie zaślepek słupka ruchomego.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Sądząc po opisie przestawił ci rolki by bardziej dociskały skrzydło do oscieznicy. Jeśli dalej wieje to źle jest wyregulowane okno-źle spozycjonowane skrzydło względem oscieznicy-do usunięcia regulacja i tu lepiej by dokonał jej ktoś kto się na tym zna. Wezwij go jeszcze raz. Pomijam ewentualną kwestie błędu producenta przy montażu słupka. Jeśli jest to słupek ruchomy to może być uszkodzenie zaślepek słupka ruchomego.

    Co to znaczy słupek ruchomy - słupek jak otwieram obie części okna jest stały i się nie rusza. Wydaje mi się że jak dociskam ręką rogi okna przy miejscu z którego wieje nie przynosi to efektu - pizga jak pizgało. Nie mam powkładanych zaślepek otworów na zewnątrz okien, którymi powinien wypływać kondensat/woda - może to tędy wieje ale z drugiej strony wiało by i w innych oknach a nie wieje.

    Co jeszcze sam mogę sprawdzić???
    Pozdrawiam
    Daniel

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zaślepki nie mają żadnego znaczenia-poza estetycznym. Mimo wszystko wezwałbym go jeszcze raz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #16

    Domyślnie

    A w przypadku bram montowanych na zewnątrz ściany, też ma sens docieplać glify i nadproże/strop?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał dannnb Zobacz post
    Pytanko jeszcze do speca od okien. Lekko podwiewało mi oknami (Decenic Inoutic) więc zawołałem klienta z firmy u której okna kupowałem w celu ich regulacji. Poprosiłem o takie wyregulowanie żeby absolutnie je uszczelnić, żadnych mikrowentylacji gdyż mam reku. Klient coś tam poprzekręcał (takie coś okrągłe po środku okucia otwartego okna) ustawiając jakąś kropeczkę w takim okrągłym czymś w stronę klamki. Trochę poustawiał bo okna zaczepiały o ramę i pojechał. W dniu kiedy robił regulację nie było dużego wiatru ale wczoraj zacząłem coś robić przy jednym z okien i zauważyłem że w dole okna przy słupku dzielącym wieje i to bardzo. Co z tym teraz zrobić - nie chcę klienta gonić kolejny raz jak może mógłbym to zrobić we własnym zakresie.
    Czy coś jeszcze można poprzekręcać/sprawdzić w okuciach aby okna były na maksa szczelne??
    do lapy dluga poziomice posprawdzaj piony i poziom, sprawdz czy rama okna nie jest " przekoszona " po przekatnej, zmierz skrzydla okien czy maja taki sam wymiar na gorze i na dole, oraz zmierz boki skrzydel i napisz jakie sa roznice.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pantograf Zobacz post
    A w przypadku bram montowanych na zewnątrz ściany, też ma sens docieplać glify i nadproże/strop?
    Brama na zewnątrz ściany? Czyli wysunięta do lica ściany (tak jak okno?) Tzn. że chcesz zamontowac bramę uchylną?
    Ociepla się tak samo jak ścianę wokół okien.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony