dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin101010

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Mordor
    Kod pocztowy
    77-777
    Posty
    6

    Domyślnie Wymiana futryny metalowej na nową lub zamoskowanie

    Witam.
    Mieszkam w budownictwie z 1994r. i przyszedł czas na wymianę drzwi. Po długiej lekturze internetu wiem iż dopasowanie nowych drzwi do starszych metalowych futryn, często krzywych może być kłopotliwe.
    Rozważam trzy opcje
    1. Futryna regulowana -Porta - drzwi mniejsze o 10 cm
    2. Nakąłdka OKZ lub inne ale mam zbyt grube ściany
    3. Wycięcie futryn i zamontowanie nowych
    Ad.1
    Jest najtańszą wersją i najszybszą lecz zmiana światła drzwi z 82cm na 72cm ( futryna i drzwi(Porta) z montażem około 750zł)
    Ad. 2
    Nowacyjne rozwiązanie polegające na przesunieciu drzwi do wewnętrz pomieszczenia umożliwi użycie tego samego rozmiaru drzwi ale moje ściany mają 18 cm a futryna jest osadzona tylko na jednej krawedzi wnęki(zdjęcie ). Nie znalazłem nakładek do tak szerokich ścian
    Ad.3
    Wycięcie futryn i montaż nowych jest najwłaściwszym rozwiązaniem ale obawiam iz konieczne będzie kucie wnęki w celu uzyskania wymiaru poczatkowego. teraz wynosi on 83 cm(zdjęcie

    Proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0105..jpg
Wyświetleń:	1719
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	39567  

  2. #2

    Domyślnie

    Drzwi wewnętrzne czy zewnętrzne (czyt wejściowe)?

    Jeśli wewnętrzne to PORTA ma dodatkowe panele poszerzające o szerokościach 60 i 160mm. Więc ościeżnica może mieć nawet 260mm. (100mm ościeżnicy i 160mm poszerzenia).

    A metalowe robią chyba do 300mm (ja mam 200mm w drzwiach wejściowych)

    Najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby wykucie starych futryn i osadzenie nowych, lecz wtedy bez malowania czy tapetowania się nie obędzie. Można zmienić tylko drzwi (jeśli tylko stan starej futryny na to pozwala) a ościeże obudować np panelami.
    Ostatnio edytowane przez chrisowaty ; 23-01-2011 o 22:47
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin101010

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Mordor
    Kod pocztowy
    77-777
    Posty
    6

    Domyślnie

    Oczywiście chodzi o drzwi wewnętrzne
    Czy ktoś posiada drzwi 70-tki w mieszkaniu.??
    Jak z codziennym uzytkowaniem nie są za małe??

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przy założeniu nowej futryny na starą metalową, jest wielka szansa, że z boku będzie widać nadal kawałki metalu. Proste ościeżnice przykrywają ok 85cm, a stare futryny mają po ok 88-89cm. Tu może pomóc ościeżnica z drzwi Verte (tańsza marka Porty) - jest o dwa cm szersza na każdym boku.
    Można też pokusić się o ościeżnicę nakładkową (coś w rodzaju Twojej opcji nr2) ale wdzialem to tylko w katalogu Classena i Sapelli (Czechy).
    Osobiście..
    Pozostawiłbym futryny stare, wyczyścił, pomalował półmatową farbą i żył z tym dalej (nie lubię remontów). Lub przy okazji gruntownego remontu zrobił normalne otwory.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ..................
    Pozostawiłbym futryny stare, wyczyścił, pomalował półmatową farbą i żył z tym dalej (nie lubię remontów). Lub przy okazji gruntownego remontu zrobił normalne otwory.
    Popieram tą opcję co finlandia - oczyścić ościeżnice, zmatowić powierzchnię i pomalować - farba dobrana kolorystycznie z mieszalnika. Zamontować same skrzydła. Podobne rozwiązanie widziałem ostatnio i całkiem nieźle to wyglądało.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert_Antczak

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-304
    Posty
    87

    Domyślnie

    Kolega Finlandia ma dużo racji, ja bym wybrał opcje numer 3 i 1 wymiana na nowe i tak w końcu trzeba będzie to zrobić, i najlepiej założyć nową futrynę obejmującą ścianę, zasłoni powstałe ubytki, zwłaszcza że starą metalową futrynę można wyciąć, a nie wyrywać.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TopDomSlupsk

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kobylnica
    Kod pocztowy
    76-251
    Posty
    1

    Nakładki na stalowe futryny

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 16-11-2013 o 11:15

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    TXDX
    Zapomnieliście chyba przeczytać regulamin.. tzn podpowiem : używanie nicków tożsamych z nazwą firmy jest z nim niezgodne..
    ps. A co do rozwiązania futryn nakładkowych - sprawdzone? To chętnie zobaczę dwa-trzy zdjęcia z przykładowych realizacji...
    Większość firm wprowadza to coś i dość szybko z nich wychodzi. Bo może to sprawdzenie nie daje jednak tak dobrych efektów?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony