dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 39
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 774
  1. #201

    Domyślnie

    Ja jestem za wersją nr 1. Kuchnia ma swój ład i porządek i taki powinien być też układ płytek.

    Przyznam, że też mam problem co dać na ścianę nad blatem... Mam nadzieję, że Monikaa13 nie będzie miała mi za złe, jak zapytam o swoją kuchnię... Wszakże temat idealnie pasuje
    Wizualnie moja kuchnia będzie bardzo podobna do tej na zdjęciu. Fronty szafek dąb szary, blat kamień szary w ciapki, górne szafki jasny szary na wysoki połysk. I teraz mam dylemat co dać nad blatem. Myślałam o płytakch Paradyż mistral grafit lub Nowa Gala concept. Bardziej skłaniam się ku mistralowi, ale czy będzie pasował? Na podłodze leży już gres szary milo. Poradźcie coś...




  2. #202

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnośnie faktury tej farby kredowej. Zostawia gładką powierzchnię czy chropowatą bardziej? Szkolne tablice pamiętam były gładkie, natomiast oglądałam taką domową mniejszą tablicę kredową gdzieś w markecie i ona miała powierchnię bardziej chropowatą. Więc zastanawiam się czy ją kupić czy lepiej farbę i samemu obmalować coś.

  3. #203

    Domyślnie

    Monika, wiesz, ja może i wybrałabym jedynkę, ale jak mąż stwierdził, że dwójka fajniejsza to pewnie było by po jego myśli. W końcu to glazurnik i zna się na trendach, hehe

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Moniko !
    Podobają mi się (nawet bardzo ) Twoje pomazane drzwi.Super pomysł-praktycznie i niebanalnie.
    Apropo płytek-jestem za wersją nr.2.Kuchnia jest nowoczesna-pasuje więc nowoczesne ułożenie kafli.
    ułożenie na cegiełkę pasuje do tradycyjnych kuchni.
    Pozdrawiam,
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola_gda Zobacz post
    A ja mam pytanie odnośnie faktury tej farby kredowej. Zostawia gładką powierzchnię czy chropowatą bardziej? Szkolne tablice pamiętam były gładkie, natomiast oglądałam taką domową mniejszą tablicę kredową gdzieś w markecie i ona miała powierchnię bardziej chropowatą. Więc zastanawiam się czy ją kupić czy lepiej farbę i samemu obmalować coś.
    Faktura jest taka sama jak farby na ścianie. Ta farba tablicowa to normalna akrylowa, wodorozcienczalna. Taka sama jak farby na ścianę, tylko trochę gęstsza. Faktura jest identyczna jak na ścianie pomalowanej zwykłą farbą czyli gładkie ale są takie malutkie kropeczki od wałka. Farba nie tworzy gładkiej powierzchni np. gładkiej jak szyba ale ogólnie jest gładka.
    Nie wiem dokładnie o jaką ci gładkość chodzi.

    Faktura będzie też taka jak podłoże. Moje drzwi nie są idealnie gładkie jak szkło i dlatego też nie mają takiej powierzchni.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    Nie wiem dokładnie o jaką ci gładkość chodzi.

    Dzięki za odpowiedź To co opisałaś wystarczy dla zobrazowania.

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola_gda Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź To co opisałaś wystarczy dla zobrazowania.
    Cieszę się

  8. #208

    Domyślnie

    Hmm... A co byście powiedziały na Piumette grys Paradyża? Będzie pasować?




  9. #209

    Domyślnie

    6 piekarników czy tez kuchenek mikro? to juz chyba przesada.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  10. #210

    Domyślnie

    jeśli lubisz dosyć monochromatyczne ciemne kuchnie - tak!
    co więcej - o ile mi wiadomo piumette odbija światło jak lusterko. jako właścicielka czarnej szyby, gorąco polecam taki efekt - wprowadza "przestrzeń" i bardzo doświetla wnętrze.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  11. #211

    Domyślnie

    Wersja 1! Ślicznie by to wyglądało...

  12. #212

    Domyślnie Za późno

    Widzę ze juz wersja wybrana. Weszłam za późno, ja bym w ogóle sie wyłamała i dałabym delikatny beżyk, zwłaszcza ze żaluzja drewniana.

    Czekam z niecierpliwością na zdjęcia po zamontowaniu bo tez koleznaka wykancza podobna kuchnie

  13. #213
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wren Zobacz post
    Widzę ze juz wersja wybrana. Weszłam za późno, ja bym w ogóle sie wyłamała i dałabym delikatny beżyk, zwłaszcza ze żaluzja drewniana.

    Czekam z niecierpliwością na zdjęcia po zamontowaniu bo tez koleznaka wykancza podobna kuchnie
    Nie masz coś żałować Beż nie przeszdłby pod żadną postacią.

  14. #214

    Domyślnie

    Beż? Do tej szaro-białej kuchni???

  15. #215

    Domyślnie

    Jeśli jeszcze można głosować za wersją ułożenia płytek to ZDECYDOWANIE 2! (albo coś podobnego byleby było jakoś pomieszane) Tak nietypowo

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jeszcze można. Mąż właśnie skuł ścianę i już lada chwila będzie kładł Jeszcze nie wiemy jaki uład ale po Waszych wypowiedziach skłaniamy się ku 2. Nie wiemy jeszcze jak je ułożyć, bo propozycja dwójkowa ta na forum to tylko przykład. Jaki układ ułożymy na ścianie - nie wiem.

    Problem staje się fuga. Jaka? Żółta w kolorze kafli czy grafitowa (antracytowa) jak ściana? Fugi i tak będziemy kłaśc po pomalowaniu ściany, żeby zobaczyć jaka będzie lepiej pasować ale może już ktoś ma jakąś wizję?

  17. #217

    Domyślnie

    Ja bym chyba jednak zrobiła ciemniejsze fugi, w kolorze ściany, żeby sie za bardzo nie zażółciło.

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AnjjaAnjja

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mozaika już pewnie przyklejona. Podobała mi się wersja z żółtymi płytkami. Sama mam mozaikę żółta w kuchni tylko taki zgaszony żółty już od 9 lat i jestem bardzo zadowolona do niej grafitowe fugi, a reszta dookoła blatu wykończona korkiem. Tak mnie teraz naszło że można było też dać nad kuchenkę blachę malowaną proszkowo. Koszt blachy niewielki, paleta kolorów ogromna i koszt nie wysoki do tego bardzo szybki montaż (wystarczy mocny klej w tubie).
    O zdjęcia finalnego efektu można prosić?
    Anjja

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnjjaAnjja Zobacz post
    O zdjęcia finalnego efektu można prosić?
    Dołączam się do prośby o zdjęcia z realizacji

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Problem!!!

    Cytat Napisał Craft Zobacz post
    Dołączam się do prośby o zdjęcia z realizacji
    A skąd niby mam je wziąć

    Kafle położone w 3 rzędach, czwarty już się robi tydzień ale czasu brak. Fugować będziemy dopiero po pomalowaniu ściany, żeby zoabzcyć co bardziej pasuje...jak na razie skłaniamy się jednak ku żółtej fudze, takiej jak kafle.

    Na pewno pokażę zdjęcia jak mąż dokończy ten jeden pas.

    A może przy okazji mi coś poradzicie. Pytałam na Ogólnym ale jakoś mało odpowiedzi.

    Problem:

    Kafle mamy wpuszczone w tynk. Tynk jest wykuty i w środku są kafle, załóżmy że na równo ze ścianą ale między kaflami, a ścianą zrobiła się przerwa, szpara. Co tam dać? Czym to zaszpachlować, żeby było gładko, równo i nie pękało? Jakiś gips, cekol, gładź, fuga??? Coś elastycznego?

    Plissss.

Strona 11 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony