dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie tytanowe od MS czy platinium od OKNOPLAST

    wybór wydaje się prosty a jednocześnie komplikuje się. ceny okien są bardzo porównywalne więc nie mają wpływu na wybór, profile i okucia też mocno porównywalne.

    okna tytanowe od MS, w przeciwieństwie od platinium, mają 4-stopniowany uchył + klamka hoppe secustic + obecna promocja na szyby 0,5 U za 1zł + szybsza realizacja zamówienia.
    pomimo, że platinium nie mają powyższego to zdecydowanie są ładniejsze, no właśnie niby nic nadzwyczajnego ale jednak wygląd robi różnice.

    co Wy byście wybrali
    Ostatnio edytowane przez maryo ; 25-01-2011 o 18:45

  2. #2

    Domyślnie

    Ja miałem ten sam problem i wybrałem MS. MS tańszy, w moim przypadku około 2 tyś. teraz do końca stycznia szyby 0,5 U za 1zł+7% za wpłatę 100% ceny.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryo Zobacz post
    pomimo, że platinium nie mają powyższego to zdecydowanie są ładniejsze
    Jak to mawiali prasłowianie: "De gustibus non est disputandum"

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Ja, po babsku, zwracam uwagę na urodę - Platinium. Bardzo chciałam je mieć, więc dręczyłam dealera i ostatecznie dostałam duuuuży upust, tańsze niż tytanowe. Moim zdaniem są śliczne
    Ostatnio edytowane przez azalka ; 25-01-2011 o 22:20

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał azalka Zobacz post
    Ja, po babsku, zwracam uwagę na urodę - Platinium. Bardzo chciałam je mieć, więc dręczyłam dealera i ostatecznie dostałam duuuuży upust, tańsze niż tytanowe. Moim zdaniem są śliczne
    Nie bardzo rozumiem, bo przecież TytanoweTermo M&S i Platinium Evolution Oknoplastu są niemal identyczne pod względem estetyki - i jedne i drugie są półzlcowane i zaokrąglone od wewnątrz. Na czym więc polegała różnica (poza ceną oczywiście)?

  6. #6

    Domyślnie

    Azalka inaczej będziesz mówić jak będziesz chciała zamówić rolety wewnętrzne z prowadnicami.
    A jeśli chodzi o gusta to wolę ....... brunetki

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Nie będę mówić, bo od zawsze nie chcę O tej ich przypadłości wiem. Dzięki Wam i dealer też mnie uprzedził. Ja osobiście lubię krągłości
    Platinium i Tytanowy się różnią - może kwestia folii, może różnicy w samym zaokrągleniu profilu - nie wiem. W kolorze spawy Oknoplastu są chyba najwyższej klasy estetycznej z tego, co oglądałam. Do końca zastanawialiśmy się nad innym profilem, ale względy estetyczne przeważyły
    Aha, ale ja mam dwuszybówki: przy Evolution byłyby problemy z moskitierami, a na tym akurat - w przeciwieństwie do roletek - mi zależało.

  8. #8

    Domyślnie

    azalka a czy w oknoplascie masz policzone szyby z ciepłą ramką, w standardzie tam jej niema.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Mam ciepłą ramkę. Okleinę złoty dąb obustronnie, starozłote okucia, klamki Hoppe Secustic, bolce w standardzie WK1. Okna zamawiałam na sam koniec grudnia, załapałam się na bardzo dobrą promocję a dodatkowo - 7% za 100%
    Montaż mamy za ok.2 tygodnie (dłuższy czas oczekiwania to cena mniejszych kosztów, ale dom i tak musiał chwilę odstać i się "przedmuchać", więc się zdecydowałam).
    Ostatnio edytowane przez azalka ; 29-01-2011 o 12:19

  10. #10

    Domyślnie

    my tez zdecydowalismy sie na oknoplast
    MS ma pomiędzy ramą a ramką przyszybową taką głęboką szczeliną która sprawia przeciążenie wyglądu okna. w oknoplast te łączenie prawie jest na "włos"

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryo Zobacz post
    my tez zdecydowalismy sie na oknoplast
    MS ma pomiędzy ramą a ramką przyszybową taką głęboką szczeliną która sprawia przeciążenie wyglądu okna. w oknoplast te łączenie prawie jest na "włos"
    Witam!

    kupowaliście okna z usługą, czy osobno ze stawka 23%?
    Poza tym jak sprawuj się okna?

    Pozdrawiam

    Robert
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    I mnie dotyczy ten dylemat, tyle, że innego kalibru, bo mój wybór na Kujawach, w zasadzie dotyczy pojedynku Vetrex vel MS.
    Różnica w cenie, do przyjęcia, ale oferta MS'a jest bogatsza, jeśli chodzi o U szyby, zakładając wariant 3-szybowy.
    Jak tak dalej będę się zastanawiać, na dodatek mając węża w kieszeni po akcji pt. "DACH", to o oknach będę mogła pomarzyć w nowym roku i to pewnie nie w styczniu...
    A co do ostatniego posta, wydaje się, że bezpieczniej dla gwarancji okien, zamawiać z usługą montażu sprzedawcy, tj. z 8% VAT.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał koka1 Zobacz post
    Jak tak dalej będę się zastanawiać, na dodatek mając węża w kieszeni po akcji pt. "DACH", to o oknach będę mogła pomarzyć w nowym roku i to pewnie nie w styczniu...
    A co do ostatniego posta, wydaje się, że bezpieczniej dla gwarancji okien, zamawiać z usługą montażu sprzedawcy, tj. z 8% VAT.
    bo teraz to warto szukać takich promocji http://amazingwindows.eu/?page_id=797
    a montaż w firmie gdzie kupujemy okna napewno warto bo i tak jak nam zmienia z 8 % na 23% to nie bedzie juz za ciekawie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    bo teraz to warto szukać takich promocji ....
    I Ty Brutusie .....?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał koka1 Zobacz post
    .......w zasadzie dotyczy pojedynku Vetrex vel MS.
    Różnica w cenie, do przyjęcia, ale oferta MS'a jest bogatsza, jeśli chodzi o U szyby, zakładając wariant 3-szybowy.......
    A jaki profil Cię interesuje? Bo szyby w Vetrexie to możesz mieć i U=0.3
    Okna VS,VP,VR - szyby U=0.7
    Okna V70 Optimal Black,Alphaline 90+ - szyby U=0.5 w standardzie bez dopłat

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    I Ty Brutusie .....?
    za duze nerwy ! choc uwielbiam pokera to taka stawka dla mnie za wysoka
    aj temat rzeka naprawde chcesz znać powód?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    A jaki profil Cię interesuje? Bo szyby w Vetrexie to możesz mieć i U=0.3
    Okna VS,VP,VR - szyby U=0.7
    Okna V70 Optimal Black,Alphaline 90+ - szyby U=0.5 w standardzie bez dopłat
    No właśnie chodzi o porównywalną cenę za cały komplet, przy dobrym U szyb.
    I tak, w MS mam zaproponowane U=0,6 dla przeszkleń większych i U=0,5 - dla mniejszych.
    W tej samej cenie Vetrex proponuje dla wszystkich przeszkleń U=0,7.
    Wiem, że U=0,3 też możliwe, ale wszystko musi być odpowiednio dobrane do możliwości finansowych.
    Pewnie jak dla wszystkich, dla mnie cena jest ważna i lepsze parametry w tej samej cenie, są jak najbardziej mile widziane

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał koka1 Zobacz post
    No właśnie chodzi o porównywalną cenę za cały komplet, przy dobrym U szyb.
    I tak, w MS mam zaproponowane U=0,6 dla przeszkleń większych i U=0,5 - dla mniejszych.
    W tej samej cenie Vetrex proponuje dla wszystkich przeszkleń U=0,7.
    Wiem, że U=0,3 też możliwe, ale wszystko musi być odpowiednio dobrane do możliwości finansowych.
    Pewnie jak dla wszystkich, dla mnie cena jest ważna i lepsze parametry w tej samej cenie, są jak najbardziej mile widziane
    A co do pytania, bo jakoś mi umknęło, to profil w zasadzie bez różnicy.
    Jak zaobserwowałam, stać mnie na 5-cio komorowy, zatem myślę, że i Brugmann, i Veka, równorzędnie działa.
    Mając jeszcze na uwadze zastosowane przez MS wzmocnienia termiczne, coraz bliższa jestem podjęcia decyzji.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Mieliśmy klienta który sądził się z MS bo kupił okna z izolacja w profilu a dostał bez !
    ponoc są dwa identycznie wygladajace okna ale róznią się tą wkladka,nie wiem jak to sprawdził,pewnie przewiercił rame ...

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kosia1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    116

    Domyślnie

    Witam,
    Przestrzegam przed OKNOPLASTEM ze względu na problemy z reklamacją.
    Opowiem o przygodzie z Oknoplastem-Okna z Krakowa.
    Mam zresztą zamiar dodać tu osobny wątek na ten temat, ale ku przestrodze lepiej szybciej odpowiem, oby nie za późno. Oboje z mężem jesteśmy architektami więc siedzimy w temacie na tyle żeby dobrze tą sprawę opisać. Trzy lata temu odbył się montaż okien OKNOPLAST dwu i trzy-szybowych PCV w naszym nowym domu. Specjalnie zamówiliśmy okna z montażem, żeby nie mieć potem ew problemów. Od samego początku był jednak problem z ich otwieraniem i partner handlowy przyjeżdżał kilkakrotnie ustawiać drzwi balkonowe, żeby się dobrze otwierały. Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne od początku chodziły jak czołg. Praktycznie wcale ich nie używaliśmy, a mimo to wygięły się do tego stopnia, że podczas opadów woda wlewała się ciurkiem do salonu. W końcu wezwaliśmy serwis z samego Krakowa. Serwisant po oględzinach i wywiadzie stwierdził, że w oknach przesuwnych jest to wina złego montażu(zbyt rzadkiego podparcia), a inne drzwi balkonowe uchylno-rozwieralne ustawił. Po godzinie od wizyty pana serwisanta okno to z powrotem się rozregulowało. Po dwóch tygodniach przyjechał ponownie i ponownie okno się rozregulowało- nie przymyka się. W międzyczasie otrzymaliśmy odpowiedziedź od firmy OKNOPLAST, że nie uznają nam reklamacji, ponieważ nastąpiła z winy montażu i nie będą też brać udziału w negocjacjach co do reklamacji ze swoim partnerem handlowym, który to montował nam okna, bo zakończyli z nim współpracę. Oczywiście reklamację potraktowano całościowo i to, że druga para drzwi w salonie jest wg nich dobrze zamontowana, a nie domyka się, została całkowicie pominięta. Poddaliśmy w wątpliwość przeszkolenie firm współpracujących z onkoplastem. Bywamy na wielu budowach i wszędzie Oknoplast podpiera okna tak samo. Poza tym okazuje się, że w ogóle nie można zamówić montażu w samej firmie oknoplast, można jedynie zrobić to u ich PH. Tym czesem zepsuł się mechanizm uchylny w kolejnych drzwiach balkonowych, na który złożyliśmy również reklamację i również z nieznanych przyczyn połączono ją razem z pierwszą oddalono. Na nasze nieszczęście partner handlowy, u którego zamawialiśmy stolarkę OKNOPLAST zlikwidował się i zostaliśmy z tym problemem zupełnie sami. Dzwoniliśmy do OKNOPLASTU jak już drzwi przesuwne zaczęły same się uchylać i dziwnie buczeć i przez telefon zapewniono nas, że na pewno reklamację powinien przejąć najbliższy partner handlowy. Ten jednak nie chciał poprawiać po poprzednikach, nie chciał nawet ustawić tymczasowo drzwi(na zimę) za opłatą!! Dopiero po kolejnych pismach, po półtora roku, kiedy napisaliśmy, że już sprawą interesują się media, a my obywatelskim obowiązkiem zmuszeni jesteśmy, żeby to nagłośnić, napisali, że mogą nam jedynie sprzedać nowe okna z upustem, bo przy tym stanie konieczna jest wymiana całości(5,5mx2,35m) i darmowy montaż! Oczywiście nic nie wspomnieli o uszkodzonym parkiecie od ciągłego zalewania i odnowieniu elewacji i ściany od wewnątrz. Stan na dzisiaj: Okna przesuwne w salonie oklejone z zewnątrz taśmą klejącą i opianowane, od wewnątrz zabezpieczone kątownikiem stalowym przywierconym do nadproża, w deszczowe dni kałuża na podłodze, szmaty, koce...żenujące. Dodam, że część moich klientów ma podobne problemy ze stolarką, a mogę się tylko domyślać dlaczego nie ma prawdziwych opinii o OKNOPLASCIE w internecie. Ciekawe czy to zostanie MAM NADZIEJĘ, ŻE JEŻELI JESZCZE KTOŚ Z WAS MIAŁ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI CO DO WYBORU TO JA SKUTECZNIE JE ROZWIAŁAM
    jeszcze dodam, że dyrektorem serwisu oknoplast jest człowiek, któremu chyba zależy na tym, żeby jak najwięcej reklamacji oddalic. Albo niedokładnie czyta pisma, albo odpisuje tylko na te argumenty, na które mu wygodnie. Bardzo ciężka komunikacja
    Jeśli ktoś ma wątpliwości po tym co napisałam mogę przedstawić pisma i odpowiedzi od oknoplastu na maila

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony