dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Doradżcie jaki kolor dodatków??

    Witajcie, poniżej fotki z salonu, poradźcie proszę jaki kolor dodać aby wnętrze nie bylo takie monotematyczne. Jak ożywić te brązy i sprawić żeby było przytulniej? W sensie dodatków mam na myśli poduchy, dekorację okna, ściany itp.

    Zamiast stolika kawowego planuje niskim puf w kolorze jak krzesła.
    z góry dzięki za wszelkie pomysły!
    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08381..JPG
Wyświetleń:	1384
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	40059   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08383..JPG
Wyświetleń:	1206
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	40060   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08385..JPG
Wyświetleń:	1162
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	40061   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08386..JPG
Wyświetleń:	1041
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	40062   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08387..JPG
Wyświetleń:	880
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	40063  


  2. #2

    Domyślnie

    Kolory zależnie od tego co lubisz, musisz chyba zasugerować co Ci się podoba , czy bardziej barwy ziemi - ciepłe i przytulne czy może przytulne ale jednak świeże i bardziej przestrzenne? Brąz, beż i biel to fajne tło dla wielu kolorów , czerwienie, rudości, oliwkowe zielenie czy błękity i turkusy- tow wszytko pasuje , kwestia tylko czy to lubisz? np:

    bezpieczne barwy ziemi
    albo


    no i wrzos:

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KashaG
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał emem'a Zobacz post
    Witajcie, poniżej fotki z salonu, poradźcie proszę jaki kolor dodać aby wnętrze nie bylo takie monotematyczne. Jak ożywić te brązy i sprawić żeby było przytulniej? W sensie dodatków mam na myśli poduchy, dekorację okna, ściany itp.

    Zamiast stolika kawowego planuje niskim puf w kolorze jak krzesła.
    z góry dzięki za wszelkie pomysły!
    pozdrawiam
    Emem'a bardzo ładny salon i ogromny potencjał, żeby było przytulnie i ciekawie, ale musisz odrobić "pracę domową" . Ponieważ ty tam mieszkasz dobór dodatkowych kolorów nie może być przypadkowy. Jakie kolory lubisz? Jeśli wchodzisz do sklepu z ubraniami, na jakie kolory zwracasz uwagę. Jaki klimat chcesz uzyskać? Czy bardziej zależy Ci aby twój salon był miejscem "relaksu". czy aby był miejscem towarzyskim i pobudzającym?

  4. #4

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za podpowiedzi, bardzo cenię sobie Wasze opinie

    Preferowałabym raczej barwy ziemi, czyli rudości, biele, beże, różne odcienie brązów. Skupiłabym się na salonie jako sferze relaksu i te barwy, myśle że pomogłyby mi osiągnąć ten efekt. Obawiam się tylko zeby nie było za smutno, ponuro z tymi kolorkami.
    Podoba mi sie również turkus, ale taki bledszy, wypłowiały on z kolei pewnie wprowadziłby trochę świeżości..
    Fiolety i wrzosy odpadają - mąż nie paja sympatią do tych barw.


    A gdybym zdecydowała się na barwy ziemi i do tego dorzuciła niewielkie akcenty takiego wypłowiałego turkusu byloby ok?
    Kusi mnie też dodać kolor przy dekoracji okna, coś własnie delikatnego jak wypłowiały turkus + transparetny biały woal, a może zostawić okno tak jak jest? i do tego oczywiście poduchy, poduszki i poduszeczki łączące wszystkie w.w barwy + czarno biały plakat nad sofą w oprawie kolorystycznie zbliżonej do barwy akcesoriów do kominka. Jak uważacie?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zimny blady turkus może ciekawie tu zagrać - nie decydowałabym się jednak na wprowadzanie kolejnych wyraźnych opozycji (jak ten planowany czarno-biały plakat). Trzymaj się kolorów, które już są, baw się fakturą.










  6. #6

    Domyślnie

    emem'a fajny salon, ale ja z zapytaniem - co to za zestawik do czyszczenia kominka? bardzo ładnie wygląda, możesz powiedzieć gdzie go kupiłaś i czy cena znośna była ?

    co do kolorystyki salonu, myślę że nawet białe poduchy na kanapę w kolorze takim jak krzesła by wniosły więcej życia, tymbardziej że będzie pufa w tym kolorze. Do tego dodałabym jakiś inny kolor, może zielony?
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    emem'a fajny salon, ale ja z zapytaniem - co to za zestawik do czyszczenia kominka? bardzo ładnie wygląda, możesz powiedzieć gdzie go kupiłaś i czy cena znośna była ?

    co do kolorystyki salonu, myślę że nawet białe poduchy na kanapę w kolorze takim jak krzesła by wniosły więcej życia, tymbardziej że będzie pufa w tym kolorze. Do tego dodałabym jakiś inny kolor, może zielony?
    a dziękuję, ale niestety w temacie zestawiku za dużo nie pomogę, bo to prezent od rodzinki. Mam z nią sporadyczny kontakt więc nie mam jak się dopytać co gdzie i ile. Jeśli nadaży się w najbliższym czasie okazja, zapytam i wyśle na priv

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KashaG
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał emem'a Zobacz post
    Dziekuje bardzo za podpowiedzi, bardzo cenię sobie Wasze opinie

    Preferowałabym raczej barwy ziemi, czyli rudości, biele, beże, różne odcienie brązów. Skupiłabym się na salonie jako sferze relaksu i te barwy, myśle że pomogłyby mi osiągnąć ten efekt. Obawiam się tylko zeby nie było za smutno, ponuro z tymi kolorkami.
    Podoba mi sie również turkus, ale taki bledszy, wypłowiały on z kolei pewnie wprowadziłby trochę świeżości..
    Fiolety i wrzosy odpadają - mąż nie paja sympatią do tych barw.


    A gdybym zdecydowała się na barwy ziemi i do tego dorzuciła niewielkie akcenty takiego wypłowiałego turkusu byloby ok?
    Kusi mnie też dodać kolor przy dekoracji okna, coś własnie delikatnego jak wypłowiały turkus + transparetny biały woal, a może zostawić okno tak jak jest? i do tego oczywiście poduchy, poduszki i poduszeczki łączące wszystkie w.w barwy + czarno biały plakat nad sofą w oprawie kolorystycznie zbliżonej do barwy akcesoriów do kominka. Jak uważacie?
    Emem'a, blady turkus/brudny błękit będzie wygladał świetnie w połączeniu z twoim salonem, jak najbardziej możesz do tego dodać beże, brudne biele i kawę z mlekiem . Ważne jest zestawienie różnych struktur tkanin (np. śliskich z wełnianymi, wzorków z jednokolorowymi) nie bój się eksperymentować. Bardzo ważnym elementem wpływającym na przytulność wnętrza sa podłogi i okna. Ja położyłabym u ciebie w salonie dywany. Jeden pod stołem z krzesłami (tak aby krzesła po odsunięciu stały na dywanie), drugi przy kanapie - oba dywany jasne (tonacje: kremowy lub brudny beż). Co do okien to więcej firanek i zasłony (jasne kolory). Jeśli chodzi o obrazy to też raczej poszłabym bardziej w tę kolor niż w biało-czarny plakat. Może masz jakieś fajne własne zdjęcia, które można wykorzystać? Coś co wywołuje miłe wspomnienia? Na sam koniec do tak przygotwanej bazy możesz dodać 3-4 elementy np. ceramikę (wazon, misa na stole) w kolorze brudny pomarańcz/koralowy - efekt będzie fantastyczny.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture1..jpg
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	40640  

  9. #9

    Domyślnie

    Dziekuję Wam za pomoc i ...zabieram się do dzieła. Mam nadzieje,że efekt będzie , jak piszesz KashaG fantastyczny)
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    zielony żywy trawiasty, fiolet, pomarańcz, czerwień z kremem..
    moja koleżanka ma takie wnętrze i dodatki wymienia co jakiś czas, dużo pasuje pod warunkiem, że dobrane w tym samym kolorze...

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KashaG
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    262

    Domyślnie

    Trzymam kciuki, jak już coś zrobisz to pokaż efekty

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony