dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 136
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie Musi Się Udać

    ... czekamy na czas spelnienia swojego marzenia nie o domu na cale zycie, nie dla pokolen ale o wlasnym kacie, gdzie wieczorem bedziemy mogli siedziec, pic wino i gadac.

    I wkoncu moc powiedziec, ze jestemy u siebie
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 31-03-2011 o 12:20

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    W szybkim skrocie. Ja, czyli osoba, do ktorej maz ostoja spokoju czesto mowi "Stoj szalona" zebym mogla sie zatrzymac i pomyslec,..... bo czasem myslenie i mowienie nie idzie u mnie w parze, jakby mnie nie zatrzymal to pedzilabym niczym struś pędziwiatr


    Maz, ostoja spokoju dopoki ktos go nie zdenerwi

    ....i maly misiek, wielbiciel tirow, czyli nasz dwu i pol letni synek
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 17-03-2011 o 20:34

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    A bedzie o tym jak sie bedziemy trudzic ze wszystklim po kolei co trudne, chociaz po tym co przeszlismy chyba juz nic nie jest trudne..................................
    .....w sierpniu 2010 kupilismy zielone wgorze, całe nasze 528 m kw z widokiem na niemieckie wiatraki i Miedzyodrze, a potem ....... znow pod gorke i sie zalamalismy, ze znów to samo. Ale otrzepalismy sie, bo to jest tak "....i znow upasc i wstac by dalej dazyc do celu". ........ ale ja wciąż wierze
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 04-07-2011 o 14:50

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    ...i przyszła jesień, a wraz z nią tony makulatury. Produkujemy listy do urzędów, instytucji, wydziałów i oddziałów wszelakiej maści. Segregator otwiera swe czeluście i połyka każdy projekt, tu nitka wody tam rura, a tu o tu, tu tu skrzynka.

    A na działce spokój, błogo, cisza przed burzą

    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 04-07-2011 o 14:54

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie

    Będę kibicować i śledzić Wasze poczynania.
    Powodzenia!

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Zdjecia dla potomnych

    Elewacje
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 14-05-2012 o 08:08

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Witam. Do odważnych świat należy . Ja też zaczynam na wiosnę budowę swojego domku. Też chcemy robić jak najwięcej sami, ale to raczej przy wykończeniówce, bo fundamentów i ścian wykonanych samodzielnie to trochę bym się bała.
    Trzymam kciuki. I będę zaglądać .

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    tadadam..... 14 lutego 2011 dostalismy dowod milosci od Starostwa, czyli

    POZWOLENIE NA BUDOWE

    Az sie chce zaspiewac jak Kora,

    Kocham cię kochanie moje
    Kocham cię, a kochanie moje
    To polana w leśnym gąszczu schowana
    Kocham cię kochanie moje ......Prezent piekny



    Obmyslam plan. Jak za czasow socjalizmu- plan musi byc, chocby po to, zebym sie potem mogla zapytac swojej polowki " COS TY ZROBIL DLA REALIZACJI PLANU??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26.02.11..jpg
Wyświetleń:	637
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	45691   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PnB..JPG
Wyświetleń:	730
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	45698   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dziennik..JPG
Wyświetleń:	648
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	45699   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gaz..jpg
Wyświetleń:	674
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	45700  
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 14-05-2012 o 08:10

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Dzis byl Pan Henio i potyczyl, w wyniku czego wyrosl nam na dzialce las pomaranczowych palikow, az sie nie mozna bylo w tym wszystkim polapac


    Jutro ma przyjechac Koparfield, a raczej ma przyjechac na lawecie.
    Mam nadzieje, ze nas nie zawiedzie i sie pojawi,

    Ziemio drżyj w swych posadach!

    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 14-05-2012 o 08:11

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Piaskownica, duuuuza piaskownica





    PS.Maja dzis w koncu skonczyc
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 27-06-2012 o 21:06

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Najswiezsze kosmiczne wiadomosci. Geodeci wlasnie tycza budynek w wykopie. Misiek z nimi skacze. A propo wczorajszych zmagan z siatka i koparka, to zanim przyjechalo nasze emergency z pomoca, czyli tesciulek zaczelismy grodzic. Ja zasypana po uszy wiejacym piachem, bo wialo tym piaskiem jak jakas burza pustynna, ubrana jak paprok ale za to w rozowych gumowcach w groszki ( byly akurat najtansze - 25 zeta: zakladam z miskiem siatke na ogrodzenie, patrze a na dole spaceruje kolezanka. Wiec macham do niej a ta nic...chyba nie przyszlo jej do glowy, ze to ja .... raczej sobie pomyslala ze to homo robotnik w rozowych kaloszach




    No nic tam i tak kazdy sie ze mnie smieje, ze propaguje "Kobiety na budowe" a co tam ja nie dam rady, ja?? Ja to jeszcze wszystkim pokaze, o!

    Pozdrawiam - Kosmitka, co wierzy, ze jak sie chce to wszystko mozna


    Lekcja z pierwsza - jak jest burza pustynna to sie nie otwiera ust
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 27-06-2012 o 21:09

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    ...and the Oscar goes to...Ach, przy okazji chcialabym podziekowac tym, ktorzy w sposob posredni i bezposredni nam pomagaja. Czyli tak:
    - najlepszej przyjaciolce pod sloncem, nie dosc ze zna sie na tych zawilych przeliczeniach, obliczeniach i konstrukcjach to jeszcze dzielnie znosi moje wieczne pytania, a dlaczego tak a siak, a gdyby to.... Ja bym nie miala cierpliwosci do takiej baby.
    -tesciulek, takiej pomocy to ze swieczka szukac - normalnie EMERGENCY BUDOWLANE, naprawde mozna na niego liczyc!
    - Brat sie dopiero zaoferowal ze pomoze przy szalunkach i scianach i pokaze co i jak... to chyba moge mu proforma juz podziekowac
    ... no to juz calkiem niezla ekipa budowlana. Moi rodzice pilnuja naszego malego kierowce tirow, zebysmy mogli dzialac na budowie wiec tutaj to juz poklony, bo takich dziadkow to sama chcialabym miec.
    Aha i -Krzysiek - dzieki za skrzynke elektryczna z odzysku, normalnie uratowales z opresji braku kasy.

    Ot taka mala prywate zrobilam Moj dziennik to se moge

    Serdecznie pozdrawiam z naszej kosmicznej planety

    PS. Lekcja DRUGA, jak nie umiesz wsadzic taczki do vectry, to jej nie wsadzaj - mam cale nogi w siniakach Bestia poleciala na mnie, dzis w pracy ma czarne grube rajty, zeby nie bylo widac. Jeszcze pomysla ze misiek mnie bije..
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 19-04-2011 o 08:13

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    A dzis mala niespodzianka, o ktorej wspominal wczoraj Szanowny Misiek, ze jest zle. Ale nie wiedzialam, ze to moze miec az takie konsekwencje. Umowilismy sie z geodeta na podwojne tyczenie, przed wykopem i w wykopie. Na lawy drutowe przed wykopem na naszej dzialce nie bylo szans, za mala dzialka i za trudny teren. Geodeci wytyczyli zarys budynku, dodalismy zapas po ok 2,3m i to mial byc wykop. Koparkowy najpierw sciagnal humus, ale wraz z palikami jakie mu nanieslismy. Spowodowalo to, ze juz pozniej byla tylko loteria, wszystko bylo totalnie nieprzewidywalne, tiry,kopara, kupy piachu i....... koparkowy przesunal wykop. Wczoraj wszedl geodeta drugi raz, pomierzyli i ponabijali paliki no i tylnia lawa wyszla tuz pod sciana wykopu. Poprostu os lawy i pionowa sciana piachu, byla...juz nie jest...Dzis rano pojechalismy dzialac, zaczelismy rownac pod lawy, wbilam szpadel i jak ten piach runal w dol to o maly wlos nie zeszlam na zawal.

    ...cos trzeba bylo z tym fantem zrobic....Przyjechal emergency w postaci moj brat, z doswiadczeniem wieloletniego budowlanca, popatrzyl-pomyslal no i mowi jest zle wykopane. Ja na to wiem, ale co z tym teraz zrobimy. No i zrobilismy mury oporowe jak kaskady na scianieWlazlam pospacerowalam po urwisku, zeby to co mialo sie jeszcze urwac spadlo na dol i potem tylko trzeba bylo wyszuflowac lopatami to co pojechalo w dol. Nie wiem ile ton piachu dzis przerzucilam....??? Oczywiscie w odjechanych kaloszkach made in China


    Pamietajcie by pilnowac wykopow, zwlaszcza jak kopiecie wykop pod piwnice. Jak jest piach i wysokie sciany- to parcie jest tak duze i na pewno bedzie skubany lecial w dol. Pilnujcie koparkowych. Aha pomysl z podwojnym tyczeniach przy piwnicach jest idealny. Bedziecie pewni jaki poziom macie w wykopie i czy sie nic nie przesunelo

    Lekcja TRZECIA - wchodzac do wykopu sprawdzcie czy macie wykupiona polise na zycie
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 27-06-2012 o 21:12

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Dzisiaj czujemy, ze zyjemy i to doslownie w kazdym miesniu i kazdej kosci....Misiek powiedzial ze mam Duracel Extra Power x 2 zaladowane., ale to i tak byla nierowna walka z wlasnymi mozliwosciami. Nie wiem ile dzis wbilam gwozdzi 500, 800??? Nie wiem ile kubikow drewna przetargalam. Jedno jest pewne kazda nastepna decha juz pod koniec roboty nosila mnie sama




    Wczoraj walczylismy z padajacym sniegiem i wlasna, osobista lawina piachu. Nase pikne kaskady ponizej:



    Dzis zaczelismy szalunki.No i zabawa sie zaczela. Generalnie ja klepalam blaty, a chlopaki kopali i ustawiali-a ja pozniej ich sprawdzalam. Misiek i moj brat. Nie ma to tamto bez niego, my wyksztaciuchy srednio bysmy sie polapali co i jak, tzn bysmy sie polapali tylko z pozniejszym zaplonem. Tak wiec jak juz polapalismy wszystkie piony i poziomy ( Kupilismy nwy sprzet- szlaufwage) To zaczela sie zabawa. Miarka. Pion,poziom. Na sznurku przymocowane zelazne wiertlo i lapalismy jak wariaty wszelkie srodki i inne takie. Niech ktos mi teraz powie ze budowa to nie jest czysta matma. Ciagle liczysz, 22.60 m nmp,wbij palik 35 cm, zlap ta wysokosc w innych miejscach, Odmierz 10cm zeby byl cm spod law, odejmij grubosc chudziaka znow poziom. I tak w kolko. Dlugosc, szerokosc, wyskosc, glebokosc, kat, pion,poziom uskok...ja pier..

    A jak sie liczy kat prosty na budowie???

    Brat do mnie:
    -nie podoba mi sie ten naroznik-nie ma 90 stopni. Daj katownik
    -yyy y,eeee nie mam
    - ok, odmierz na tym boku 60 cm i wbij gwozdz, a na drugim 80 cm i bij gwozdz.Zmierz przekatna, jest 100??
    - nie ma
    - no to nie masz kata prostego
    - mysle, mysle o co kaman. A potem ja pierdziele, przeca to twierdzenie Pitagorasa. A na Polibudzie piateczkie z matmy mialam

    Generalnie, za duzo lapania wszystkiegow tym wykopie i zabawy. Czesc law dzis zrobilismy, reszta pozniej

    Chlopaki powiedzieli, ze jak franca posprawdzala i jest ok, to Kierud juz na pewno sie nie przyczepi

    No i to juz czysta poezja,ups matma







    Lekcja CZWARTA Kazdy przeniesiony kolejny ciezar nosi sie sam, jesli przeniesiesz wzesniej odpowiednio duzą ilosc
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 08-09-2017 o 20:45

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Kolejna porcja kosmicznych wiadomosci. Nadal szalujemy.Ja Cie pierdziele, myslalam ze te szalunki to jak klocki lego, szast prast i po robocie. Tiaaa chyba klocki ale dla nienormalnych. Wszyscy na forum pokazuja juz gotowe szalunki, ktore skrecila ekipa albo w wykopie. Takie fajne szaluneczki. Stawiasz, wkladasz stal i zalewasz, jaaaasne!!!!!! A te szalowanie to cholernie mozolna robota. Docinasz, klepiesz, docinasz,klepiesz, dopasuwujesz, klepiesz, ciagle mierzysz, ustawiasz., liczysz te cholerne centymetry jak jakis matematyk.



    i piłujemy



    i tak w kolko.....


    Jutro dojdziemy do uskokow ,a to juz jazda bez trzymanki.

    Lekcja PIATA
    Jak sie walic mlotkiem po palcach to juz lepiej po tych na lewej rece - mniej pozniej widac!!

    PS. ..and the Oscar goes to..czyli kolejne podziekowania. Panie Julku dzieki za pozyczenie po raz kolejny przyczepki. Pan nawet nie wie, ze znow ja pozyczymy
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 08-09-2017 o 20:49

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    A koparkowy zapomnial o koparce, jeszcze kilka dni postoi u nas i wezmiemy ja przez zasiedzenie. Chce ktos kupic koparke???Na bloczki zbieram

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Koparki nie opierdzielimy, bo dzisiaj ja zabrali. Chyba czytaja nasz dziennik i dowiedzieli sie jaki kosmiczny plan mielismy, a szkoda bo kase trzeba zebrac na bloczki....

    Byl kierbud. Przyszedl, patrzy na to co zrobilismy na miska, na szalunki i na miska. Mysli, nie wierzy...pada pytanie.
    - To Wy??
    - Ano my???
    -.....hmmm no dobra, a czemu takie wysokie te szalunki??
    - jakby sie Panu cos przywidzialo to z zapasem zrobilismy.
    - no, no dobrze jest. Trzymac bedzie, drutem skrecicie, piaskiem poobsypujecie. Jest ok, pamietajcie tylko o fundamencie pod komin


    Kierbud jaki jest kazdy widzi i nie ma zmiłuj. Ale go wykształciuchy zaskoczyly

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Dzisiaj doszlismy do wniosku, ze nasza budowa jest bez inwestora - sa tylko sami robotnicy. Jakoś tak mnie naszlo przy łopacie


    Jakbyście chcieli kosmicznych wieści to nadal zyjemy i jedziemy z szalunkami, doszlimy do uskoków i nie mam juz sily wstawic foto Ciagle albo kopie albo przybijam, kopie, przybjam, kopie...szalenstwo. No dobra wstawie jakies takie, ale nieumalowana i nieuczesna





    Lekcja SZOSTA nigdy nie wierz Krystynie z gazowni. (Przyslali nam fakture za przylacze, zemdlalam)
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 27-06-2012 o 21:23

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    No to tyle, nie chce mi sie juz robic i od dzisiaj bede inwestorka z prawdziwej krwi i kosci.
    Bede pokazywac palcem, przychodzic ladnie ubrana i opalac sie



    .....tylko, ze w drugim zyciu, a jak na razie koniec bajki. Mialam swoje trzy minuty, doslownie trzy w drodze z pracy, a potem do roboty. Znow te szalunki. Czy ja nie mowilam im, ze nie mam ochoty juz wiecej ich skladac???...ale powoli zblizamy sie ku koncowi i cale szczescie

    A tak swoja droga to zaczynamy wywolywac sensacje w okolicy. Wlasciciele okolicznych dzialek nas odwiedzaja, codziennie mamy gosci i poznajemy nowych ludzi,m.in. przyszlych sasiadow i jest nam niezmiernie milo, ale troche z niedowierzaniem patrza na nas jak na przbyszow z innego swiata. Maja takie pytajace miny - jak oni moga, tak sami i kobieta do tego z tym mlotkiem i łopatą. Przeciez to nie wypada. No co jeszcze nie wiedza, beda mieli kosmicznych sasiadow



    Lekcja SIODMA. Kosmiczni sasiedzi sa cool
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 08-09-2017 o 20:50

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony